Mateusz IP: 83.16.120.**

Proszę o informacje dotyczace bloku prawej odnogi pęczka hisa. Proszę mi napisać na maila. igdzie nie umiem tego znależć

Karolina IP: 217.99.18.**

Niestety, mam to samo.
Nie sugeruj się za bardzo treścią poniższych informacji. Nie wszystko musi akurat Ciebie dotyczyć.
Pozdro,
K.
----
Do wywołania skurczu serca potrzebne jest źródło impulsu elektrycznego, który rozpoczyna skurcz oraz układ przewodzący, który umożliwia dotarcie impulsu elektrycznego do wszystkich jam serca (przedsionków i komór). W warunkach zdrowia rolę źródła sygnału elektrycznego pełni węzeł zatokowy nazywany naturalnym rozrusznikiem serca. Zdrowy węzeł zatokowy generuje impuls elektryczny ok. 50 – 80 razy na minutę w okresie spoczynku, a podczas wysiłku przyspiesza pracę serca nawet do 180 razy na minutę. Prawidłowe rozprzestrzenianie się impulsu elektrycznego do wszystkich jam serca zapewnia węzeł przedsionkowo-komorowy, pęczek Hisa oraz prawa i lewa odnoga pęczka Hisa.

W przypadku chorób obejmujących węzeł zatokowy (zespół niewydolnego węzła zatokowego) lub chorób polegających na uszkodzeniu układu przewodzącego impulsy elektryczne (blok przedsionkowo-komorowy, bloki odnóg pęczka Hisa) może dojść do zwolnienia pracy serca lub okresowego zatrzymania pracy serca. Objawia się to m.in. wolnym tętnem, zawrotami głowy, ciemnieniem przed oczami, omdleniami, upadkami, niewydolnością krążenia.

Ilona IP: 83.21.0.**

Czy ktos moze mi wytłumaczyc co oznacza to wyrazenie Niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa Czy to cos gożnego?

Paulina IP: 83.28.15.**

Cześć. Chciałabym się dowiedzieć czy takie upały mogą pogorszyć stan zdrowia...?Mianowicie mam Całkowity Blok Prawej Odnogi Pęczka Hisa, teraz w czasie tych upałów nie najlepiej się czuje. Gdy wstaje robi mi sie ciemno przed oczami, mam mroczki, zaczyna szumieć mi w głowie, serce bije mi strasznie mocno... Czasem boje sie wyjść lub nawet wstać z łóżka... Co mam robić?

dana IP: 80.55.155.**

Karolina czy moze wiesz cos na temat wynikow ekg Lewogram RZM 60/min nepelny blok prawej odnogi p.HisaQT-0,42sek ukg LP42LK31/49EF-50`IVSd1,3jamy serca niepowiekszone zastawki serca bez zmian grubszy miesien sercaLK iprzegrody m-kom zaburzenie relaksacji m.LK ROZPOZNANIE NAPADOWE MIGOTANIE PRZEDSIONKOW

Agata IP: 83.11.231.**

Witam w klubie pęczka Hisa.mnie również lekarz stwierdził taką dolegliwość.Napiszcie mi proszę, jak Wam się żyje z blokiem prawej odnogi pęczka Hisa i czego, czyli jakich dolegliwości mogę się spodziewać.Od lekarza niewiele się dowiedziałam.Pozdrawiam wszystkich z pęczkiem Hisa:))

Bozena IP: 83.30.139.**

Wlasnie wyszlam ze szpitala gdzie stwierdzili mi Blok prawej odnogi peczka Hisa,jestem bardzo wystraszona.Czasami miewam bole w klatce piersiowej i robi mi sie zaraz slabo ale jestem w tym czasie tak wystraszona ze boje sie wyjsc z domu.Nikt tego nie rozumie mam wrazenie ze zaraz umre.Lekarze mowia zgodnie ze to nie jest grozne i co 4 osoba z tym normalknie zyje a ja sie bardzo boje :((((

Dana IP: 85.219.216.**

nie wiem dlaczego tak panikujesz u mnie tez stwierdzono te przypadlosc ale zyje normalnie i nie ma co panikowac bo mysle ze to nic groznego

Agata IP: 83.11.215.**

Renata, myslę, ze masz prawo czuć się raz lepiej raz gorzej ale z łóżka wstawaj bez obawy i staraj sie prowadzić aktywny tryb życia.To bardziej Ci pomoże anizeli ciągłe zamartwianie się.
Pozdrawiam

Piotrek IP: 81.190.228.**

Witam wszystkich.
U mnie lekarz całkiem niedawno wykrył *Inne i nieokreślone bloki prawej odnogi pęczka przedsionkowo-komorowego Hisa*. Dodatkowo borykam się z nerwicą i stąd biorą się moje pytania... Czy ta dolegliwość sercowa może być spowodowana nerwicą ? Czy na te dwa schorzenia można ubiegać się o zwolnienie ze służby wojskowej ? Dodam że mam 21 lat. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Łukasz IP: 80.54.200.**

Witam ja rowniez mam peczek Hisa :P wczoraj lekarz mi to wykryl na EKG ale mam to juz od jakis 4 lat zyje mi sie z tym normalnie czasami dziwne bole w sercu, ale uprawiam dosc aktywny tryb zycia. Piotrek jezeli masz nerwice i masz nato papier to odwoluj sie na nerwice hisa tez mozesz dorzucic, Ja przeszedlem wojsko bez zadnych dolegliwosci odziwo przez cale wojsko serce bilo jak nalezy zero jakis dziwnych ukuc :)

lmkj IP: 193.111.144.**

blok prawej odnogi pęczka Hisa - to nie jest choroba. należy przyjąć, iż jest to wariant normy, nic z tego nie wynika i nie leczy się tego. pozdrawiam.

KowalGD IP: 83.6.101.**

Witam. Właśnie wczoraj także dowiedziałem się, że mam niecałkowity blok pęczka Hisa. Żeby było śmieszniej, informację otrzymałem w piśmie przysłanym mi od Wojskowej Komisji Lekarskiej, która orzekła, że mimo przypadku opisanego powyżej, i kilku paragrafów, takich jak uszckodzona łękotka i kłykieć przyśrodkowy prawy, dyskopatia, płaskostopie, że nie widzi przeciwskazań i uznaje mnie zdolnym do odbycia służby wojskowej, przyznając mi kategorię *A*.
Jeżeli ktoś się orientuje w tym temacie, to niech napisze, czy jest sens powoływać mnie przy takim stanie zdrowia.

misiek IP: 89.228.243.**

Ja też mam niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Nigdy nie miałem problemów z sercem, siłownia, góry, pływanie... Jednym słowem zawsze super aktywny tryb życia. Miałem robione ekg i nic nie wykazywało. Dopiero po jednej imprezie (amfetamina, wódka z red bullem) trafiłem do szpitala. Serce zwariowało i leżałem na obserwacji. Po ekg, pani doktor powiedziała że mam właśnie problem z odnogą Hisa. Tak więc chyba głupota przyprawiła mi chorobę. Ale cóż, pomimo tego że czasami mam uczucie że zaraz zejdę z tego świata, to trzeba życ... Niedługo jadę do znajomego kardiologa, zobaczymy co mi powie, może jakieś dodatkowe badania zrobimy... Pozdrawiam wszystkich.

Madzia IP: 88.220.57.**

Witam wszystkich widzę, że jest nas co raz więcej z tą dolegliwością u mnie także stwierdzono niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa. Na poczatku się wystraszyłam ale da się z tym żyć miałam objawy takie jak wyżej opisano: omdlenia itd. Pozdrawiam wszystkich....