falcon17 IP: 78.154.89.**

Witam.

Wszystko zaczeło się od siedzenia w szkole z jakiś miesiąc temu.Wiem że teraz są wakacje ale chce swój problem opisać ponieważ boje się że to się powtórzy, może ktoś miał podobne objawy :)

Siedze sobie lekcja informatyki nagle potworny ból w klatce piersiowej. Schodzę do pielęgniarki i mówię że mnie kuje w klatce piersiowej. Tego dnia nie miałem żadnych klasówek czy kartkówek więc nie było stersu tego dnia w dodatku luźne lekcje :). Pierwsze co to rozmowa o co chodzi co mi jest. No to mówie że kuje mnie w klatce piersiowej mniej więcej po środku. Byłem spocony nagle mi się gorąco zrobiło. Pielęgniarka mierzy mi ciśnienie 150/100. Mierzy ciśnieniomierzem rtęciowym. Cóż telefon do rodziców i dawaj do lekarza. U lekarza byłem zmierzył automatycznym ok. 140/80 puls 108. Dał skierowanie na EKG zrobione tego samego dnia Wynik w Normie. Lekarz mówi że to nie od serca

Wcześniej wykryto mi Reflux ponieważ miałem potworne bóle w przełyku.

Ciśnienie mierze sobie sam i mechanicznym na stetoskop jak i automatycznym wyniki to 120/80, 130/80 czasami 140/90 puls 80-100. Czasami dochodzi do 140. Czasami jeszcze dochodzi do czegoś takiego że ja czuje swoje serce jak bije i bez przykładania palców do tętnicy czy stetoskopu do serca czy używając ciśnieniomierza mogę sobie obliczyć puls.

Nie pale, nie pije, nie biore narkotyków :)

Co to może być? Czy mogę się objawiać. Do kogo mogę się z swoim problemem zgłosić
Pozdrawiam wszystkich :)

falcon17 IP: 78.154.89.**

Zle napisałem refluks a nie reflux :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Refluks_%C5%BCo%C5%82%C4%85dkowo-prze%C5%82ykowy

o to chodzi :)

Ula IP: 80.48.24.**

Falconie prawdopodobnie masz nerwice:). Najlepiej idz do lekarza pierwszego kontaktu i poproś o skierowanie na mrofologie z uwzglednieniem elektrolitow (magnez, potas, sód) mozliwe iz masz niedobór i bedziesz musial po prostu uzupełnic:). EKG pewnie nic niewykryje bo mialam podobnie i zaczeli mi wmawiac ze zmyslam lub jestem zakochana ;) co sie nijak mialo do sytuacji. ja mialam tetno nawet 150, okazalo sie ze nerwica plus niedobór magnezu, ktorego wciaz nie moge uzupelnic. dostalam leki uspokajajace, ale nie biore bo tylko otumaniaja:). Powodzenia i pozdrawiam. Najlepiej zasiegnij porady lekarza.

informatyk IP: 80.54.177.**

Może to być jak Ula napisała hipomagnezemia. Tak z doświadczenia - może ją powodować: zła dieta (nieregularne, niepełnowartościowe posiłki), bierny tryb życia (brak sportu, ruchu), masturbacja (!). Pozdrawiam

daniel IP: 83.31.87.**

Kolego to nerwica, tak przynajmniej u mnie stwierdzono,skoki cisnienia nierównomierna praca serca,kłucie w klatce aż to łopatki.. ja dostałem leki ,ale jak się zdenerwuję to pikawa mi skacze samoistnie jak chce..pozdrawiam i zrób cos z tym bo Sercze sie zameczy ,ja zaczełem od neurologa...

Ula IP: 80.48.24.**

Na przyspieszone bicie serca dostalam metocard, na uspokojenie atarax, pozniej Propranolol a na koncu Hydroxyzinum. Ale to i tak na dluzsza mete nie ma sensu bo tylko usypia i otumania. Wiec radze zrobic te badania co pisalam i ewentualnie uzupełnic. I relax Falcon relax ;) duzo ruchu, swiezego powietrza, milego spedzania czasu, mniej nerwów i wiecej usmiechu. Uwierz pomaga :). U mnie juz coraz rzadziej to wystepuje, ale siegnelo juz szczytu, bo kiedys wyladowałam w szpitalu po tym jak cale cialo zdretwiało, ja zlana potem, paralizujacy ból itd... Zastrzyk w tyłek i po bólu ;). Wracajac do tabletek... Potrafilam spac cały weekend non stop z przerwami na obiad i w tygodniu zasypiac na lekcjach. Szkoda życia ;). Pozdrawiam.

P.S. O masturbacji nie slyszalam ;) ale moze warto sie nad tym zastanowic?:P

aga IP: 83.143.40.**

Idz na echo sera. Tez mam podobne kłucie w klatce piersiowej. Internista skierowal mnie na echo serca. Wyszlo mi wypadanie przedniego platka zastawki mitralnej. Jutro ide do lekarza, ale z tego co czytalam nie jest to grozne, nalezy przyjmowac magnez aby zmniejszyc kłucie.

Twoja odpowiedź