kasia IP: 83.17.178.**

Czy lekarz po przeczytaniu opisu ekg jest w stanie stwierdzić arytmnie zatokową oraz że jest ona wywołana chorymi zatokami?? Nie byłam u tej lekarki osobiście, osoba z mojej rodziny przy okazji wizyty pokazała ten opis, gdyż odwiedziłam już mnóstwo lekarzy ale tamci nie powiedzieli co mi jest. W opisie EKG jest: Tachykardia zatokowa 102/min. Niespecyficzne zmiany odcinka ST.T nad ścianą dolną. Dodam ze miałam robionego holtera i echo i podobno nic tam nie ma złego. A ja cały czas się źle czuję: boli mnie klatka piersiowa, mam uczucie ucisku w mostku, bóle lewego ramienia i pleców na odcinku piersiowym. Niestety nie mgę się narazie wybrac do tej pani doktor bo mieszkam w innym mieście. Czy to może być prawda. Faktyczne mam problemy z zatokami( ciągły katar, zatkany nos i często krew w wydzielinie z nosa), lecz pani doktor o tym nie wieedziała, a mimo to stwierdziła że to od zatok. Czy to możliwe?? Czy chore zatoki mają faktycznie taki wpływ na pracę serca??

BARBARA IP: 87.207.241.**

WITAJ!!
Musze Ci napisac ze niestety kazda choroba ma wplyw na nasze serce. Jelsi masz jakis przewlekly stan zapalny to tym bardziej. Nie wiem jak to jest w przypadku zatok musialabys poszperac w internecie na co maja wplyw niedoleczone zatoki itd, powiem Ci tylko tyle ze ja rowniez mam ta arytmie tzn tachycardie ale 145 i niemiarowosc zatokowa, u mnie podobno to jest po wycieciu migdalkow ( mialam bardzo czeste anginy)lub tez ja mnie sie to wydaje spowodowane jest do nerwica serca. Nie wiem ile masz lat ale u ludzi mlodych niemiarowsc zatokowa a inaczej oddechowa jest czyms naturalnym i nie nalezy sie tym przejmowac!! Reszta objawow podobna jak u mnie, pozdrowionka PAPAP

kasia IP: 83.17.178.**

Dzięki za odpowiedź. Mam 20 lat, a anginy swego czasu miałam też bardzo często (nawet 2 razy w miesiącu), więc może to też jest przyczyną. Mam tylko nadzieję ze to nic poważnego(boję się cały czas ze to moze być zawał).

Vieri IP: 212.203.133.**

Ludzie kochani czy wy jestescie madrzy!!?? Jak sie nie znacie to nie odpowiadajcie. Moze jeszcze wymyslicie sobie jak mam chory jezyk to bedzie tachykardi jezykowa? Popytajcie specjalistow moze, co?

BARBARA IP: 87.207.241.**

ja akurat wiem co to jest tachycaria bo ja mam wiec nie musisz sie tak wymadrzac!!! Jak bys nie wiedzial to stany zapalne a szczegolnie przewlekle moga uszkodzic serduszko a tym samym spowodowac arytmie tak jak u mnie sie to stalo, tachycardia jezykowo -no na to bym nie wpadla!!!

Vieri IP: 193.138.240.**

Rytm zatokowy pochodzi z miejsca w sercu które nazwane jest węzłem zatokowo-przedsionkowym. To on tworzy impusy które są przekazywane do przedsionków a potem do komór. Proszę więc nie powielać błędu @kasi, jako że tachykardia zatokowo bierze się od zatok co jes ewidentną bzdurą. Owsze wszelkie choroby mają (mniejszy lub większy) wpływ na mięsień sercowy, lecz twierdzenie tachykardia zatokowa jest z zatok jest nie do przyjęcia. Akurat tutaj podważałem zdanie użytkownika @kasia a nie zdanie Pani...

grzegorz scharf IP: 83.18.4.**

biore propranolol i jest ok

grzegorz scharf IP: 83.18.4.**

ale jak mnie pierwszy raz wzielo w tramwaju to myslalem ze to koniec

POINFORMOWANA IP: 83.24.120.**

arytmia zatokowa- przyŚpieszenie pracy serca na wdechui spowolnienie na wydechu. jest norma u dzieci młodziezy i mlodych doroslych.

abastar IP: 193.23.174.**

Przede wszystkim niemiaroość zatokowa nie jest tym samym, co niemiarowość oddechowa. Niemiarowość odechowa jest tylko jedną z możliwości niemiarowości zatokowej, akurat tą na ogół niegroźną: zjawiskiem prawidłowym bowiem jest, że na wdechu serce pracuje w innym tempie, niż na wydechu. To prawidłowe zjawisko u różnych osób różni się intensywnością, zależnie od napięcia nerwu błędnego danej osoby. Dlatego u jednych jest wyraźne, u innych - słabo zauważalne. Z reguły można jednak zaobserwować, jakie są różnice na wdechu i wydechu i jakich wartości na pewno nasz rytm nie przekracza.
Jednak są i inne postaci niemiarowości zatokowej, można je rozpoznać po tym, ze częstość pracy serca nie zależy od fazy oddechu a jest zupełnie bezładna a przez to nieprzewidywalna, jeśli chodzi o moment i wielkość wartości ekstremalnych. Tym samym nie można przewidzieć, co i kiedy się stanie. Dlatego wypowiedź Barbary: *niemiarowosc zatokowa a inaczej oddechowa jest czyms naturalnym i nie nalezy sie tym przejmowac* jest karygodna, bo może spowodować, ze ktoś *nie będzie się przejmować* istotną patologią.
O kojarzeniu pojęcia *rytm zatokowy* z zatokami w głowie juz lepiej nie wspominać. Radze generalnie ograniczone zaufanie do osób, które używają frazy *mnie się wydaje, że jest to związane z...*
A jeśli kasia miala tak czeste anginy, to owszem, moze to wplynac na stan serca ale w inny sposob, niz to sie barbarze wydaje. Radze kasi zrobic ASO i ECHO serca.

Nana IP: 83.27.46.**

Witam. Czy arytmia zatokowa to arytmia łagodna, potencjalnie złośliwa, czy złośliwa? Z góry dziękuję za pomoc.

martak IP: 46.205.46.**

Nie da się tego określić po stwierdzeniu rodzaju arytmii. Ja mam arytmię między innymi zatokową i w moim przypadku jest ona złośliwa, powraca pomimo ablacji, wszczepienia stymulatora i daje nieźle popalić. U każdego określa się indywidualnie.

Twoja odpowiedź