Bartek IP: 83.243.38.**

Mam wode w kolanie już 2 razy w ciągu 2 tygodni miałem punkcje za pierwszym razem 150 ml za drugim 250. Jak ja mam to leczyć!!! Czy ta woda będzie nachodzić ciągle? Diagnozowało mnie 2 lekarzy ortopedów i jeden powiedział że noge trzeba włożyć w gips a drugi że w żadnym wypadku nie można stosować gipsu!!! jeśli ktoś wie coś na temat leczenia lub miał podobne problemy niech napisze. z góry bardzo dziękuje.

dotty IP: 83.29.125.**

*Woda w kolanie* to albo wysięk zapalny albo krew (mogą być jeszcz oczka tłuszczu przy poważnym uszkodzeniu. Płyn może byc jedynym objawem lub towarzyszyc np. uszkodzeniu łękotki. Jeśli oprócz tej *wody* nie ma nic innego to trzeba ją usunąć, stosować leki przeciwzapalne i przeciwbólowe (zwykle to jeden lek np. ketanol), oraz opaskę uciskową. Ma to tendencję do nawracania. Pewnie ten który chciał ci dać gips myślał o odciążeniu, ale jak wtedy usuwać płyn jeśli dalej będzie się zbierał? Może było to po urazie i mógł przypuszczać, że jakieś struktury są uszkodzone i chciał to zabezpieczyć do czasu operacji? Ciężko się domyślać. Gips jest coraz rzadziej stosowany.

B. IP: 83.18.235.**

To cytat z jakiejśc stronki inetrnetowej.
Ja też mam wodę w kolanie ale poza tym brak uszkodzeń (wykazał mi to rezonans magnetyczny) i chyba spróbuje tej kapusty :)

*Przy wylewach krwawych, zwichnięciach, zapaleniach stawów, wodzie w kolanie, bólach reumatycznych, wrzodach, zapaleniu żył, stosuje się okłady ze świeżych liści kapusty włoskiej. Liście należy rozwałkować butelką lub drewnianym wałkiem. Przed nałożeniem tak przygotowanych liści (kilka warstw), należy chore miejsca wokół rany nakremawać. Zwykle zmienia się kompresy 2-3 x dziennie, częściej w przypadkach poważniejszych. Liście powodują już w krótkim czasie wydzielanie się płynów ustrojowych, co może przyczynić się do początkowego pogorszenia się stanu chorobowego i wystąpienia bólów, lecz jest to oznaką rozpoczynającego się procesu leczniczego. Szybko więdnące i czerniejące liście wskazują na wydzielanie przez ustrój *żrących wydzielin*. W tym przypadku należy kompres zmienić na nowy. Przy każdej zmianie miejsca chore dokładnie umyć herbatą ziołową (patrz pod zioła odkażające) i osuszyć. Woda w kolanie zanika szybko, gdy kompresy zakładane są na noc i zawinięte wełnianym szalem. Kompresy te gorąco zalecam, gdyż podczas mojej wieloletniej praktyki przyczyniły się niezliczone razy do wspaniałych rezultatów leczniczych. *

chawres IP: 89.25.187.**

Jakieś 8 lat temu skręciłam sobie kolana na hulajnodze... dostałam szynę gipsowa prawdopodobnie na 10 dni (dokładnie nie pamiętam) i było po sprawie. Teraz jednak we wrześniu na lekcji wf-u znowu to samo. Upadłam przy skakaniu i od razu wylądowałam na pogotowiu. Lekarz powiedział ze kości sa całe ale do gipsu... na 10 dni... jakoś to przecierpiałam..a teraz znów! 3 raz! tylko najlepsze jest w to ze nic konkretnego nie zrobiłam.. wieczorem uklękłam na łóżku szukając czegoś w torbie po czym usiadłam na tych nogach i juz nie umialam wstac:( ból byl tak ogromny ze nie dawał mi spać, w domu oczywiscie nikt mi nie uwierzył ze *skręciłam* sobie kolana W DOMU KLĘKAJĄC! no i znow wylądowałam na pogotowiu.. ta sama sytuacja kosci całe ale do gipsu.. na 12 dni.. po tych dniach przyszlam do lekarza a okazało sie ze trzeba mi zrobic punkcje! bylam przerażona! lekarka 10 minut grzebała mi igłą w kolanie bo nie umiala trafić do tego miejsca.. cholernie bolało.. a odciągała pół strzykawki.. TYLKO pol strzykawki.. i co znow do gipsu.. na tydzien... czy to bylo warte? odciagac pol strzykawki? czy taka mała ilość płynu nie powinna sie sama wchłonąć jak tu czytam ze sciagaja po 5 strzykawek.. a najlepsze jeszcze jest to ze chodz mam 3 raz problem z tym kolanem to nikt konkretnie nie powiedzial mi CO MI WLASCIWIE JEST! czy to jest zerwanie jakis ścięgien, więzadeł, coś z torebka stawowa NIC ! powinnam sie obawiac ze teraz jak pojde zdjac ten 4 gips ze znow beda mi sciagac wode?

anna IP: 85.89.175.**

Witam! Napiszę tutaj bo właściwie nie wiem gdzie. Od jakiegoś czasu odczuwam takie jakby bulgotanie w kolanie, a wlasciwie po prawej stronie. Nie mam opuchlizny, nic innego sie nie dzieje. Coz to za diabelstwo moze byc?

aneta IP: 195.116.34.**

Mam to samo od tygodnia co Anna, szukam wszedzie wiadomosci na ten temat ale nic nie moge znależć.Jest ktos, kto moze wiedziec cos na ten temat????

chawres IP: 89.25.187.**

wydaje mi sie ze to moze byc woda...

aneta IP: 195.116.34.**

chawres, toś mnie pocieszył:(

Seba IP: 83.9.86.**

Witam. Podczas gry w piłkę przewróciłem się i uderzyłem prawą częścią lewego kolana w ziemię, strasznie zabolało ale jakoś nie lubię lekarzy, na początku zrobił się w tym miejscu mały siniak i dosyć duża opuchlizna, która była miękka, po kilku dniach opuchlizna zeszła ale ból pozostał, myślałem że wszystko ok i znów spadłem na to kolano. Teraz jest ono 2 razy większe niż za 1 razem, pojawił się też mały krwiak. Ból odczuwam nawet przy lekkim dotyku (nie mówiąc już o uderzeniu) kolana i ciężko mi kucać i w ogóle zginac zbyt mocno nogę... Co to może być?

ak IP: 93.105.66.**

mam podobne bóle od miesiąca i po lekach i punkcji kolana ból trwa czekam w kolejce do ortopedy

Aneta IP: 195.116.34.**

Przeszło mi samo z siebie :))

Mirek Górale IP: 79.162.219.**

mam wode w kolanie. Byłem 2 razy u lekarza i dal mi skerowanie do szpitala.... miałem robiona punkcje 2 razy to nic nie pomaga ciągle boli. nie moge na tą noge ustać

?chory IP: 188.112.4.**

Witam.

Mam pytanie , po lekcji wf*u zauwazyłem ,że kolano mi troche urosło... prawe kolano a dokładnie jego lewa część i nie wiem co to może być... Kolano mnie nie boli , moge normalnie chodzić i nim ruszać... mięsień także mogę napinać .. Mogłby mi ktoś przybliżyć co to może być ?

eM IP: 212.76.37.**

Witam

Ja od kilku dni mam bóle lewego kolana tak jak u niektórych z was dziwnie mi w nim bulgocze ale i tył strasznie mnie boli. jest spuchnięta. nie mogę tej nogi długo mieć zgiętej bo zaraz drętwieje a czasami wogóle nie mogę jej zgiąć nie wiem czy w nocy śpiąc jej sobie nie wykręciłam

Monika!!! IP: 83.29.36.**

mój tata tez ma wlaśnie ta wode w kolanie, spuchnięte kolano ma, ale go nie boli. Lekarz mu powiedział, że możliwe że będzie miał zabieg operacyjny..nie da się tego jakoś inaczej wyleczyć? Co to może być za choroba, skoro lekarze chcą operować?