ala IP: 83.25.109.**

Mam 15 lat i mój puls wynosi ponad 90.
moi rówieśnicy mają puls max. 70

czy mój puls jest normalny?

dotty IP: 83.29.177.**

Jest jeszcze w normie. Jeżeli nie masz żadnych dolegliwości, to obstawiam, że jesteś mniej aktywna fizycznie niż rówiesnicy. Jeżeli badzo się martwisz to skontroluj hormony tarczycy - poziom TSH we krwi.

pełna rozpaczy:( IP: 83.5.159.**

Niestety ten problem dotyczy tez mnie. :( mam dopiero 16 lat a moje ciśnienie jest niskie ( 80/60 ) puls od 90 do nawet 120. boje się co to może oznaczać. będę wdzięczna za pomoc.

Punisher IP: 77.253.180.**

u ciebie jest wszystko w normie ja po lekach ( atenolol ) mam 70 do 85 kiedy byłem w szpitalu 3 dni po często skurczu miałem od 116 do 125 więc nic się nie martw ja mam 15 lat i gdy miałem częstoskurcz mój puls wynosił 210 ;]

jaa 1991 IP: 88.156.88.**

Witam mam 17 lat od niedawna kołacze mi serce (arytmia) cisnienie mam dobre ..a puls czasami dochodzi do 130 . wczesniej niewałem takie juz objawy ale w mniejszym stopniu. byłem u lekarza to mi kazał kupic magnez. i dał skierowanie do kardiologa. prosze o pomoc..a i mam jescze pytanie..czy moze to byc spowodowane dojrzewaniem ,dorastaniem?

Punisher IP: 87.205.222.**

Mi też podawali w szpitalu Magnez to jego brak może być objawem takiego pulsu ;] jak najbardziej może to być spowodowane dorastaniem

Totalnie_chora

Cześć. Nareszcie jakiś temat młodych. Brakowało tutaj tego. Jestem Klara. Od świąt bożego narodzenia mam kłopoty z sercem. Wykryto mi:
-przerośniętą lewą komorę serca
-nadciśnienie
-wysokie tętno
-szmery w sercu
-zaawansowaną arytmię
-niedomykalności zastawek
i jeszcze w dodatko kłpoty z aortą.

Tak się chciałam z wami tylko tym podzielić. Bo trochę mi z tym cięzko.

Punisher IP: 77.253.248.**

Ojj bardzo współczuje mi sie ciężko żyje z samym częstoskurczem

kika IP: 83.24.219.**

cześć mam 14 lat a moj puls wynosi 113 co to ozacza??

johnny IP: 79.191.200.**

Ja mam 12 lat i mam puls ok.90

zdrowa1

Takie małolaty a interesują się forum KARDIOLO , powinniście wchodzić na forum dla dzieci , bo parametry odnośnie zdrowia przedstawiają tu osoby dorosłe a te są zupełnie inne jak dla dzieci ,chyba że te dzieci szukają sobie choroby .

mateusz2345 IP: 151.25.34.**

Witam mam takie pytanie a wiec mam cisnienie 127/63 puls 73 czy moje cisnienie nie jest niebezpiecznie zaniskie ????

Wsolek IP: 178.235.118.**

Witam!
Mam pytanie, bardzo się martwię. Mam 15 lat i jestem bardzo aktywny fizycznie. Lecz od dwóch tyg. mam *problemy* z sercem. Czasami w czasie lekcji lub wieczorami, np. teraz odczuwam nierówne bicie serca. Jak przykładam rękę to odczuwam coś takiego 1--2--3--4--5--67--8 mniej więcej tak wyglądają uderzenia. Mam nadzieję że jest to normalne w tym wieku. Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

franczesko IP: 194.63.133.**

Niemiarowość zatokowa oddechowa - w czasie wdechu dochodzi do odruchowego przyspieszenia rytmu serca, w czasie wydechu do zwolnienia. Przyczyną jest zmieniające się napięcie nerwu błędnego. Jest zjawiskiem fizjologicznym występującym często u dzieci. Nie ma znaczenia klinicznego.

Karolina58

Dobrze, że ktoś poruszył ten temat!
Mój puls jest w normie, zawsze 70, chcę spytać o młodszy rocznik. Bardziej, czy szybkość pulsu może być dziedziczna.
Moja daleka kuzynka ma 13 lat, a jej puls jest strasznie wysoki - dochodzi do 120, w stanie spoczynku. Jej matka też ma *skłonności* do wysokiego pulsu. Możliwe, że odziedziczyła go po matce?
Pragnę dodać, że niekiedy, gdy się zdenerwuje, czuje kłucie w sercu.
Co z tym robić?