tp89

Witam, mój tata ostatnio miał dużo stresu w pracy i pewnego dnia poczuł pieczenie w klatce piersiowej. Zrobił sobie jakieś badania. Biochemie chyba krwi (badanie sodu, potasu, glukozy itd.) i wszystko wyszło w normie poza białkiem całkowitym (8,5 g/dl).
Oraz biochemie cholesterolu (chyba). oto wyniki:
cholesterol: 212 mg/dl
cholesterol HDL bezp: 53 mg/dl
trójglicerydy: 89mg/dl
cholesterol LDL: 141mg/dl
czego mogą to być objawy?
prosze o pomoc i z góry dzieki:)

mik

cholesterol całkowity lekko ponad norme. U Twojego ojca 212 mg/dl. Norma 200 mg/dl

cholesterol HDL (*dobry* cholesterol) w normie. Norma dla mezczyzn 35-70 mg/dl

trójglicerydy w normie. Norma 40-160mg/dl

cholesterol LDL (*zly* cholesterol) lekko podwyzszony. U Twojego ojca 141 mg/dl. Norma *135 mg/dl.

Twoj tata powinien zacząć przyjaźnić się ze sportem i niech też wybierze sie z tymi wynikami do kardiologa. Być może on zdecyduje że powinien brać jakieś leki na obniżenie chol. LDL.

lubsor

Witam,
zrobiłem sobie ostatnio analizę poziomu cholesterolu we krwi. W badaniach, które wykonywałem wcześniej, wyniki podawane były w jednostkach [mg/dl] i było to dla mnie czytelne i porównywalne. Tym razem otrzymałem wyniki w jednostce [mg%]. Może nie zwróciłbym nawet na to uwagi, gdyby nie to, że wartości dość znacznie odbiegają od wyników wcześniejszych (generalnie wszystkie wartości są dużo niższe) np. cholesterol całkowity - 135mg%, LDL - 75mg% itd. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jaki jest przelicznik między jednostkami mg/dl a mg%. Z góry dziękuję za informację w tej sprawie.

Twoja odpowiedź