grazyna 41 IP: 83.31.220.**

co robić,ekg w porządku,a od 14 dni męczy mnie szybkie bicie serca,puls dochodzi nawet do 120,ale przewaznie osiąga 95.Co moze byc przyczyna takiej dolegliwosci,czy to sie leczy? Internista zlecił morfologie,tsh ,ekg -wszystko ok ....nie wiem czy to dobre dla serca,bije o wiele za szybko...

Lucy IP: 212.76.37.**

Nadmiar produkcji ktoregos z hormonow - nie pamietam, ktorego. Albo stres, po prostu.

grazyna 41 IP: 83.31.241.**

własnie nie,stres odpada,nie mam zadnych zmartwien,dzis to dolne cisnienie skoczylo do 92[zawsze mam 110/60 ],dołączyła lekka dusznosc,nie wiem co robic ,moj lekarz internista dołacza za kazdym razem gdy odwiedze kolejne leki,wczoraj np oprocz propranololu,dał brom,kalms,magnez ,a mnie to nie pomaga :(

Sylka IP: 83.30.73.**

Koniecznie musisz sprawdzic tarczyce (tsh-to juz masz, ft3,ft4, zeby wykluczyc nadczynnosc)...Pozdrawiam

grazyna 41 IP: 83.31.240.**

dzieki Sylka,problem w tym ze internista uwaza ze skoro TSH jest idealne ,nie ma potrzeby winnic tarczycy za wyzej opisany stan,aplikuje mi nastepne leki,na ktore tylko wydaje kasę a ktore nie przynosza ulgi,ostatnio czestuje mnie bromem i kalmsem,paranoja :(

TSH =1,650-wiec wynik ok;]

edyta IP: 153.19.162.**

takie tetno to jest nazywane tachykardia i jest zaliczane do zaburzen rytmu serca. dodatkowo kolatania rowniez wystepuja w tych zaburzeniach.w ekg nic nie wykaze wiec nalezy wykonac echo serca czyli badanie usg inaczej mowiac. morfologie jak najbardziej prosze zrobic.dusznosc ktora wystepuje jest czesto sygnalem ze serce zbyt szybko sie meczy, zalezy teraz jaka to dusznosc wysilkowa czy w spoczynku bo to jest rowniez wazne i kazdy lekarz kardiolog o to sie bedzie pytal. w razie innych pytan prosze pisac na poczte eherba@poczta.fm

julia IP: 91.64.87.**

wiesz przerabialam to..a to nerwica..poprostu i jak puls w gore to i nerwy i pocenie i dusznosci na tle nerwowym

czang1 IP: 81.190.140.**

Pewnie wszyscy macie racje,ja jednak chcialbym blysnac i przytoczyc jedno prawo z medycyny chinskiej,mowi ono,ze*serce choruje ostatnie*Serce jest cesarzem,a jego ministrowie/inne organy wewnetrzne/ maja za zadanie jego ochrone.Dopiero wtedy gdy ,ktorys organ-minister choruje,otwiera droge choroby do serca.Zla praca zoladka rowniez powoduje zmiany cisnienia ipodwyzszone tetno.

weronika.. IP: 86.63.66.**

czang1 ja wlasnie mam problemy z zoladkiem i tetno do 150:( nie wiem co robic lekarz faszeruje mnie lekami ktore nic nie pomagaja:( pomozcie:(

Magda IP: 79.191.254.**

grazyna 41. Ja również biorę leki które mi nie pomagają. za to lekarz kardiolog powiedział mi że gdy leki nie beda pomagac po mimo tego ze tsh mam dobre może cos dziac sie z moja tarczyca moge miec np. zapalenie tarczycy lub jakies guzki na tarczycy a to w tsh nie wyjdzie. Wole się upewnic i zrobic te p/ ciała tarczycowe. Wizyte u endokrynologa mam dopiero na 26 czerwca. Mam nadzieje że ten lekarz mi w koncu pomoże.

dsds IP: 83.10.53.**

od razu guzki przesada

tiril IP: 89.72.206.**

Mam pytanie. Od półtora roku mój puls jest za szybki, w stanie spoczynku dochodzi nawet do 120. Po wielu badaniach i wykluczeniu problemów z tarczycą, udałam się do kardiologa. Podejrzewał częstoskurcz. Załozył mi Holtera i po odczytaniu zapisu uznał,ze nie jest to żadna choroba ani wada serca, jedynie uraz. przepisał mi biosotal 40 kazał przyjmować 2 razy dziennie. Przez kilka miesięcy wszystko było dobrze, ale od jakiegos czasu puls znów jest zbyt szybki. Pojawiły się także duszności i uczucie kołotania serca tak jak przed przyjmowaniem leku.Czy w ogóle można stwierdzić cos takiego jak uraz serca, bez podania dokładnej diagnozy? Proszę o szybką odpowiedź.

Kamila 38 IP: 89.231.179.**

Proponuje PROPRANOLOL 10mg to wystarczy jedna tabletka rano i wieczorem to uspakaja rytm serca...
Biore ten lek od 20 lat powiem ze uzaleznia ale cały czas dziala i pomaga
Kamila lat 38

edif

Witam,ja z tętnem praktycznie walczę od 31 grudnia 2011r,nagle poczułam ogromne kołatanie serca ,przy zmierzeniu cisnienia nie mogłam uwierzyć,z reguły jestem niskocisnieniowcem 110/70 tetno zawsze było ok,ale wtedy cisnienie 170/80 i tetno 170,myslałam,ze serce mi wyskoczy,spedziłam 5 godzin na izbie przyjęc z podłaczoną kroplówką. oczywiscie pierwsza diagnoza lekarza to tarczyca,ale po szeregu badań,wyniki wporządku,echo serca wporządku,a tetno skakało jak chciało do 130 to była norma,brałam propranolol ale potem zmieniono mi na Nedal,przez pół roku miałam praktycznie spokój i zaczeło sie znowu,lekarz rodzinny wysłał mnie do psychiatry,dostałam lek po którym prawdopodobnie wystąpiły skutki uboczne,bo wystapiły uderzenia goraca,uczucie jakbym miała zaraz zemdlec,i nudnosci,lek odstawiałam,potem doszli do wniosku,ze to moze sprawy ginekologiczne ,ale to tez jest w porzadku,na dzien dzisiejszy biore propranololo 40mg i rudotel,juz tak czesto tetno mi nie skacze,ale ostatnio w nocy to kołatanie serca mnie obudziło,no i cisnienie 130/80 a tetno 132,juz sama nie wiem co robić

nana

Mam13 lat mialam robione echo serca z powodu klucia w klatce piersiowej. Moj puls wnosi 105. NIe wolno przyjmowac mi leku propranolu poniewaz stwierdzono u mnie niedomykalnosc zastawki trojdzielnej i techykardie. Oprocz tego mam astme oskrzelowa. Przy szybim pulsie wystepuja dusznosci bardzo szybko sie mecze i wystepuje klucie w sercu. 20 lutego jade na badanie EKG Holtera. Czy ten opis badania wykaze co mi dokladniej dolega?