viola IP: 83.29.132.**

Witam!
Jakiś czas temu miałam przeprowadzone badanie w narkozie. Do tego musiałam zrobić ekg. Odebrałam wyniki i tam pisało: lewogram patologiczny. Nazwa ta dała mi do myślenia wiec sprawdziłam w internecie co to dokładnie jest. Zdziwiło mnie, gdy lekarz obejrzał wynik i nic nie powiedział(nie wiem nawet czy zobaczył ponieważ trwało to dosłownie sekundę), podczas badania anestezjolog chyba nawet nie zajrzał do wyników.
No i tu moje pytanie. Czy taki wynik wymaga wizyty u kardiologa? Czy to, że lekarze nic nie powiedzieli znaczy ze nie mam sie czym martwic.
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

ginekologpoloznik

Samo stwierdzenie *lewogram patologiczny* nie jest wystarczające do stwierdzenia przerostu lewej komory, lewogram nie jest problemem przy znieczuleniu dlatego należałoby ztwierdzić na podstawie zapisu EKG czy istnieje np. jakis blok? Czy opis EKG robił kardiolog?

viola IP: 83.29.132.**

Szczerze mówiąc to nie wiem. Zwykła niewielka przychodnia...a Pani która robiła badanie nie obejrzała wyniku tylko kazała iść do lekarza który dał skierowanie.

ginekologpoloznik

a skąd ma Pani stwierdzenie, że jest to lewogram patologiczny? czyżby opis przez urządzenie? jeżeli tak to nie naeży przykladać do tego zbyt wielkiej wagi.

viola IP: 83.29.170.**

Witam, troszkę czasu minęło i zapomniałam o sprawie...
tak pisało to na opisie więc pewnie faktycznie nie powinnam przywiązywać do tego zbyt dużej wagi. Aczkolwiek od 5dni codziennie mnie kluje serce, czasem nawet dość mocno. Może to być jakoś powiązane? Poza tym na ekg chyba było wszystko w porządku więc nie wiem czy zwrócić się z tym do lekarza? Czy poczekać aż minie?

Mirek1

Na odczycie EKG z automatu napisano .rytm zatokowy miarowy,lewogram patologiczny,nieprawidłowe obniżenie ST.Proszę o komentarz.

hela IP: 217.97.190.**

Witaj Mirek1!
Nieprawidłowe obniżenie odcinka ST może świadczyć o chorobie niedokrwiennej serca.
Uważam, że powinieneś pokazać to ekg lekarzowi.

Twoja odpowiedź