karol IP: 80.53.80.**

Od kilku dni bardzo swędzą mnie dłonie po wewn stronie i stopy. Skóra dłoni jest jakby zdrętwiała, a kiedy myję je ciepłą wodą to czuję kłujący piekący ból. Czy ktoś miał podobne objawy i wie co to może być?

arek IP: 89.78.1.**

mam podobne objawy, pieka i swedza mnie dlonie i stopy na skorze nie mam zadnych sladow, przychodzi to *falami*, dochodzi do tego bol stop od spodu

Kasia IP: 83.17.133.**

Ja również mam takie objawy. Utrzymują się już od tygodnia. Pisaliście to jakiś czas temu, więc może Wam to już przeszło? Napiszcie, czy poradziliście sobie z tym, a jeśli tak to w jaki sposób? Czy musieliście iść z tym do dermatologa?

mareksorau IP: 77.114.202.**

ja takie coś miałem ponoc to świąd i trzeba było zrobic taka kurację na świrzbice czy coś takiego. Jednak radzę zgłosic sie do lekarza bo po paeu miesiącach znowu powróciło...tym razem mam opuchniete palce lewej dłoni. Jutro lecę do lekarza. a dermatologa nie polecam.

aga IP: 83.3.66.**

a ja wyczytałam ze to moga byc wczesne objawy SM, piekąca, kłujaca skóra, poczytajcie sobie , to przechodzi ale moze wrócic w pozniejszym wieku....

Tweetyona IP: 79.187.95.**

Hej mnie też swędza stopy i dłonie od wewnętrznej strony nawet czeasem jest to taki piekący ból :( do tego dochodzi swędzenie na kręgałku :( ale się męczę wczoraj już mnie nie swędziało a dziś spowrotem :( albo mam uczulenie na winogrono i rodzynki albo nie wiem, jutro ide do ogólnego bo trwa juz to ponad tydzień.

Tweety IP: 79.187.95.**

Byłam u lekarza rodznnego i poprosiłam o skietowanie do alergologa bo chciał mi dać maść... Dziś byłam u alergologa i co ? Jest mnóstwo przyczyn np.: uczulenie na detergenty - płyn do naczyń, mydło; grzybica; uczulenie na kleje do butów, leki-ja wcinałam rutinoscorbin i natkę pietruszki-nadmiar witaminy B. Testy moge zrobić za 3 tyg. ponieważ brałam allertec na noc bo nie mogłam spać... cóż zobaczymy co dalej o ile wytrzymam ten piekąco-swędzący ból ufffff.

fruzia IP: 83.24.163.**

mialam podobne swedzenia i bol przykladalam nawet mocz rozne rzeczy stosowalam w koncu lekarz trafil na lek PRODERMINA 5% minelo juz 24 lata a choroba nie wraca zycze zdrowia

zofia5014

Zadam wam wszystkim jedno pytanie bo nie znam waszego wieku czy wy nie bierzecie czasami leków na cholesterol bo on powoduję takie straszne swędzenia trudne do rozpoznania nawet przez medyków Znam kilka takich przypadków i dlatego pytam pozdrawiam

czorna IP: 91.149.210.**

Mam ten sam problem wieczorami zadrapałabym ręce i stopy do kwi .W ciąży miałam cholestaze ale teraz mam dobre próby wątrobowe i nie znam przyczyny od czego to się dzieje.

czorna IP: 91.149.210.**

Mam ten sam problem wieczorami zadrapałabym ręce i stopy do kwi .W ciąży miałam cholestaze ale teraz mam dobre próby wątrobowe i nie znam przyczyny od czego to się dzieje.Pomocy z góry dzięki.

winogron IP: 46.134.218.**

Ja mam podobne objawy tj. napadowe swędzenie całego ciała, głównie skóry rąk i nóg, po upływie około 24 godzin od spożycia winogron.

xxx IP: 79.189.164.**

Rok temu miałem to samo :/ .. Na 100% to jest świerzb. Byłem w szpitalu.
Niech zgadnę.. Swąd nasila się w nocy pod ciepłą kołdrą ? Zgłoście się do lekarza po skierowanie na oddział dermatologii.

margo11 IP: 82.160.24.**

Witam! z problemami chorób skóry spotykam dość często wśród rodziny i znajomych. Wiele ciekawych artykułów ,porad i opnii znajdziecie na tej stronce http://speczona.org . Powodzenia.

Natak IP: 213.108.112.**

Niestety tez mam napadowe swędzenie nóg i rąk ,zauważyłam że u mnie to się pojawia wiosną także przez całą wiosnę i lato bardzo się z tym męczę .Najgorsze jest chyba to że nie potrafię się powstrzymać od tego drapania ,drapię aż do krwi , dziwne jest to że tylko prawa noga poniżej kostki mnie swędzi i ciągle w tym samym miejscu, swędzi całą jesień i zimę miałam spokój. Teraz od nowa to samo tylko że teraz to swędzi mnie jeszcze lewa ręka i chyba się zadrapię na śmierć. Już nie wyrabiam ,dodam jeszcze że jestem osobą z nadwagą , mam 29 lat moje nogi są dosyć ubite ,ale wydaję mi się że są jakby spuchnięte zwłaszcza prawa noga wygląda jak nadmuchany balon i różni się od nogi lewej .Nie byłam z tym u lekarza bo on ciągle powtarza że mam schudnąć a ja naprawdę nie potrafię .Żadnych badań nie miałam nie miałam robionych ,nie wiem co robić , rany bardzo pomału się goją baaa zanim się zagoją wydrapię jeszcze większa ranę i nie umiem nad tym zapanować .Później nie mogę ubrać większość butów bo rana bardzo boli no i przy tym też swędzi, w tym roku chyba oszaleje już się zaczęło ;( .