cierpiąca... IP: 212.76.37.**

Przed świętami wielkanocnymi wyczyściłam szczoteczką do zębów fugi w łazience i toalecie - robota żmudna i pochłaniająca dużo siły. głównie pracowała prawa ręka i palec wskazujący, który wciąż naciskał z całych sił na szczoteczkę, żeby efekt czyszczenia był większy.

nie uderzyłam się w ten palec, ani też nie zraniłam się...

już podczas śniadania wielkanocnego palec lekko opuchł i zaczął pobolewać. raz bolał bardziej raz mniej. opuchlizna raz lekko schodziła, drugi raz była ogromna... miałam umowę zlecenie - musiałam chodzić do pracy i przez 3 tygodnie nie miałam czasu żeby odwiedzić lekarza.

palec dodatkowo zrobił się sztywny i gorący... zwłaszcza w zgięciu. kilka dni temu opuchlizna ze zgięcia *rozrosła się* i objęła staw niżej ( od góry palca licząc jego 3 staw )

altacet rozpuszczony w wodzie czy też w postaci żelu nie pomaga ( palec wciąż jest opuchnięty ), voltaren activ w tabletkach zmniejsza ból, maści typu nurofen emu czy ketonal lek nie pomagają, bo nie da się ich wmasować... tzn. jest wrażenie że skóra nie przepuszcza maści...
zimne okłady też przynoszą ulgę, ale tylko chwilową :(

jestem mamą dwójki dzieci, mam 33 lata. po drugim porodzie w 2005 miałam mikro zatorowość płucną leczoną przez rok, wcześniej w 2000 roku też miałam problem z żyłami - ni stąd ni zowąd spuchła mi noga, a dokładniej duży palec prawej stopy... po 2 miesiącach leczenia ortopedycznego nieprzynoszącego skutku okazało się, że to jednak skrzep w żyle głębokiej i zastosowano leczenie heparyną. po cichu bardzo się boję czy to znowu nie to :(

od kilku miesięcy podczas snu bardzo często drętwieją mi dłonie, budząc mnie ze snu... rozcieram je wtedy i drętwienie przechodzi.

mam lekką nadwagę ( to może też być istotna wiadomość ) przy wzroście 171 cm ważę około 82 kg... to przez to że zbyt bardzo kocham słodycze...

jeśli potrzeba odpowiedzieć na jeszcze jakieś pytania odpowiem...

LICZĘ, ŻE KTOŚ POMOŻE MI I ZDIAGNOZUJE WSTĘPNIE MÓJ PALEC... wizyta u specjalisty dopiero w przyszłym tygodniu - ot Polska rzeczywistość...

ręka wygląda tak:

http://i130.photobucket.com/albums/p252/kamilozja/rekamoja/IMG_6562m.jpg?t=1208185279

http://i130.photobucket.com/albums/p252/kamilozja/rekamoja/IMG_6560m.jpg?t=1208185281

http://i130.photobucket.com/albums/p252/kamilozja/rekamoja/IMG_6561m.jpg?t=1208185283

http://i130.photobucket.com/albums/p252/kamilozja/rekamoja/IMG_6560am.jpg?t=1208185284

Kamila IP: 194.153.119.**

Hej, mam podobna dolegliwośc wiesz moze co to takiego?Pozdrawiam napisz ma maila kamisia232@wp.pl

ryszard IP: 81.190.124.**

Witaj , a dzisiaj mnie to dopadło , czytałem ksiazkę , zaczął pobolewac a potem opuchł , i coraz bardziej bli i puchnie, nic nie robiłem takiego bym mógł go w jakiś sposób nadwyrężyć. Masci nie pomagają ,

chojniczanin IP: 62.152.147.**

Witaj, ja od prawie 2 lat mam dokładnie to samo. Latam od jednego specjalisty do drugiego i każdy snuje swoje teorie i na tym się kończy. Nic nie pomaga. Czy wiesz już co to jest? Jeżeli tak prosiłbym o odpowiedź. waldix000@interia.pl

LG IP: 78.86.163.**

a moze by tak napisac odpowiedz tutaj a nie na priv?
czy ktos ma pojecie co to takiego? tez proboje sie dowiedziec

nadia IP: 83.25.191.**

Od kilku dni mam palec który wygląda jak Twój, może napiszesz co to było????

Wielki Paluch IP: 80.53.116.**

Domagam się odpowiedzi na forum publicznym. Jeśli została udzielona.

Dzicz ! :D IP: 87.116.229.**

Ja też to miałam i wyleczyłam. Na poczatku chodziłam od lekarza do lekarza i nic nie pomagało. Na pewno żadna maść wam nie pomoże. Mnie połozyli do szpitala. Bylam tam 1,5... dnia! :P Okazało się że to ugryzienie przez stawonoga nawet nie wiem kiedy mnie ugryzł :P. Dostałam antybiotyk i po sprawie :P. Przepraszam za błędy ale trcohę się spiesze ;P Jeżeli ktos będzie miał pytanie o wszystko napisałam w wielkim skrócie to piszcie na adres sylwek96@gmail.com

Olcia666 IP: 83.21.5.**

Hej. Moja mama na to cierpiała. Ogólnie jak puchł jej na początku tylko palec to lekarze stwierdzili chorobę zwyrodnieniową stawów. Ale jak po jakimś czasie zaczęły jej w nocy drętwieć ręce, szczególnie prawa dłoń to stwierdzili zwyrodnienie w obrębie kręgosłupa lędźwiowego. Dostała zalecenie chodzenia na fizykoterapię (masaże, magnetronik itp.). Dopiero ostatni pan Doktor stwierdził że to zespół *cieśni nadgarstka*. Kanał przez który przechodzą nerwy w nadgarstku jest za wąski i uciska je. Zrobili mamie zabieg i od tamtej pory jest wszystko okej. (Zabiegł trwał kilkadziesiąt minut, tego samego dnia była w domu.) Zwróćcie swoim lekarzom uwage na to schorzenie bo to pasuje baaaardzo do waszych opisów.

Zoska999 IP: 31.1.210.**

Dna moczanowa

appy IP: 109.173.152.**

Dziekuje osobie ktora napisala dna moczanowa,moja mama i ja mialysmy rozne objawy ktorych nie umialysmy połaczyc z zadna chorobą a nasz lekarz rodzinny nigdy nie był pomocny,sprawdzilam w encyklopedii i okazalo się że wszystkie objawy pasuja do dny moczanowej,zrobilyśmy badania na własną rękę i już przy badaniu moczu wyszło szydło z worka,moja mama niepotrzebnie przez lata leczyla sie na atopowe zap skory i nic nie pomagalo,ja mialam nawracajace opuchlizny na konczynach,straszne bole,drętwiejące nogi i ręce itp,teraz wiemy przynajmniej co nam dolega i jak zmniejszac te dolegliwosci,jeszcze raz dziekuje

Twoja odpowiedź