Lukaszek

Witam was. Mam lat 20. Moim problemem jest najprawdopodobniej slaba wydolnosc serca. Chodze na silownie od 2 lat, biegam na biezni 3 razy togodniowo z predkoscia 10.4km/h po 15 min od roku. Uwielbiam grać w pilkę ale niestety mam taki dziwny problem, ze mimo duzego wysilku fizycznego ktory wkladam ćwicząc kondycje nie widzę poprawy. Dostane zaledwie 3 piłki na wybieg gdzie muszę wykonać sprint i już ledwo dysze, serce mi bije jak młot nie może przestać, czuje maksymalne zmęczenie, zbiera mi sie flegma i łzy w oczach, ledwo stoje na nogach po niecałych 7 minutach gry. Wiem że to nie jest normalne ponieważ wsrod moich kolegow ktorzy graja w pilke to nawet grubaski potrafią zagrać cały mecz biegając przez 60min a ja juz po 7 minutach musze siadac na ławke a wiem ze z nich cwiczę najwięcej jak juz pisalem najwyzej.

Poniżej przedstawiam swoje dotychczasowe problemy zdrowotne i czekam na pomoc czym to moze byc spowodowane i co państwo zalecają...

- żółtaczka typu A w wieku 4 lat
- zespół Gilberta (4-krotnie podwyzszona bilirubina we krwi)
- bardzo niskie tętno 50-52 (kiedy siedzę lub leżę)
- podobno mam nierówne bicie serca
- ciśnienie także niskie dokładnie niepamietam,
INNE:
- wzrost 195cm,
- nie palę
- piję mało napojów gazowanych
- odżywam się bardzo dobrze,

pozdrawiam

KJ IP: 87.105.53.**

Lukaszek jedynie lekarz może coś na ten temat powiedzieć.Czyjeś sugestie i domniemania nie są dobre.A więc do lekarza.zrobisz badania i wszystko się wyjasni.Powodzenia

Lp IP: 83.14.239.**

Tak Lukasz to samo Ci proponuje , musisz sobie porobic szczegołowe badania , by my nie jesteśny lekarzami i nic doradzać nie bedziemy , życze powofdzenia i duuuuzo zdrowka:)

zaborki

Proponuję Ci wybrać się z tym najpierw do lekarza ogólnego i porobić szczegółowe badania. Jeżeli będzie ok. to następnie do kardiologa. Może założą Ci np. Holtera EKG. Ważne są kompleksowe badania żeby znaleźć przyczynę. Może to nic poważnego. Na pewno powinieneś zrobić elektrolity. Jeżeli dużo ćwiczysz a nie przyjmujesz odpowiednio dużo płynów elektrolitowych dla sportowców to np. brak magnezu, potasu czy innego pierwiastka może już wywoływać problemy zdrowotne. Może też być przyczyną tarczyca więc zrób hormony tarczycy. Badań może być wiele zanim coś znajdą. Ale najważniejsze żebyś się nie przejmował i po prostu wybrał do lekarza. Powodzenia.

aaa IP: 178.235.77.**

Post dość stary, ale poprostu moze jestes przetrenowany, ta silownia, bieganie na biezni. BIerzesz jakies suplementy, odzywki, przytyles cos po tej silowni , poszala ci sila w miesniach, wieksze ciezary mozesz dzwigać? Ja kiedys jak cwiczylem na silowni to duzo jadlem i potem jak gralem w kosza to czulem ze mam lepsza kondycje. A pare lat pozniej cwiczylem w piwnicy i co zauwazylem? PO pewnym czasie zamiast sila mi rosnac to zaczynala mi spadać ? po prostu przetrenowanie, nie stosowalem odzywek zadnych , poprostu wiecej spalalem na silowni niz dostarczalem organizmowi. pozatym moglem tez miec niedobory mineralow , typu magnez itp. A nie stresujesz sie jak grasz w tą piłkę?

yyy IP: 178.235.77.**

To znaczy jak cwiczylem to wtedy zadnych sportow nie uprawialem. jak przestalem ceiczyc wybralem sie pograc w kosza i poprostu mialem duze zapasy energi i silne miesnie i lepsza kondycje. Stawiam wiec na przetrenowanie. Jesli normalnie masz niskie tetno w dni wolne od treningow , kiedy jestes wyspany i wypoczety to moze to swiadczyc ze poprostu masz dobra kondycje u sportowcow wyczynowych tetno spoczynkowe jest niskie , mają bradykardie ale jest ona nie oznaka choroby tylko oznaka dobrej formy organizmu. Zrób sobie przerwe od silowni i biegania. wyspij sie dobrze i wtedy pobiegaj troche i zobacz jak sie czujesz.

billymarks

Zresztą jak serce może być słabo wydolne przy pulsie 50:):):)!!!

Twoja odpowiedź