Monika27 IP: 77.236.0.**

Mam pytanie zwiazane z koronografia jesli ktos sie na tym zna prosze o pomoc

izabela IP: 213.134.183.**

W sprawie ogolnej czy interpretacji badania?

Mój tata miał dzisiaj robioną koronografię. Właśnie wróciłam ze szpitala. Mam kilka pytań czy ktoś może mi pomóc?

Koronografię miał o 14 ,przepchnięto mu 2 żyły. Na czym polega to przepychanie i co sie dzieje z tym nagromadzonym w zyłach cholesterolem. O 19 natomiast ma robione jakies Act czy cos podobnego. Co to takiego?

Pierwsza sprawa-koronarografia jest badaniem obrazowym naczyń wieńcowych ( tetnic ) . Tata miał wykonaną tzw. angioplastykę , najpewniej z wszczepieniem stentu , czyli takiej spręzynki, ktora poszerza naczynie ,

Ale ta sprezynka została w tej zyle na stałe?

W tętnicy!!!! Tak na stałe

No a na czym polega przepychanie żył czy nie ma czegos takiego

teresa

Przepychanie tetnic polega na wpuszczeniu balonu powietrza pod cisnieniem kilku atmosfer zaleznie od stanu tetic i rozsrzeniu go na tyle by w najwezszym miejscu wstawicc stend czyli sprezyke ktora utrzymuje odpowiednia szerokosc przeplywu krrwi a tym samym lepsze dotlenienie serca .
Jesli Masz jakies pytania pytaj ja juz kilkakrotnie mialam to robione

Teresa dziękuje a wiesz co to moze byc to act czy atc

teresa

Nie wiem to skrot pewnie ale nie przejmowalbym sie moze zmieniaja mu ucis na tetnice po korenarografii teraz to juz tylko lezenie do rana plackiem i od czasu do czasu ekg i kontrolne badania., Ile tato ma lat i w jakim miescie to badanie?

Tato ma 54 lata a badanie było wykonywane w starachowicach.
No właśnie możliwe że chodziło o ta zmianę.
A ile po tym może wrócic do pracy

A nie chodziło czasem o APTT?

Nie ale podejrzewam że to jest to o czym pisze Teresa. Bo raczej nie możliwe żeby kilka godzin po koronografii robili jakiś drugi zabieg.

teresa

Wszystko zalezy od stanu serca jak dalece jest chore ,te chore tetnice mogly spowodowac zawal serca o ile juz nie przeszedl go wczesniej ale o tym powie Ci pewnie lekarz.
Powinnas porozmawiac z lekarzem kazdy przypadek jest inny calkiem mozliwe ,ze tato pojdzie na rente ale z pewnoscia winien sie oszczedzac i zmienic tryb zycia na spokojny ale zdrowy. To badanie nie daje gwarancji ,ze za kilka lat stan sie nie pogorszy ale nie ma innych metod inna sa juz tylko bajpasy lub przeszczep serca.