AnkaS

Witam wszystkich!!!!
ja również mam niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa!!! nie mam zielonego pojęcia co to jest???????????? czy ktoś może mi wyjaśnić tą dolegliwość??? w internecie na ten temat nic konkretnego nie znalazłam!!! a kardiolog też mi nic nie wyjaśnił a do tego mam niedomykalność mitralną(1), lewo prawy przeciek i pogrubiały przedni płatek zastawki mitralnej!!! czy tmój stan jest poważny??? czy da się z tym żyć!!! dodam że co rok mam kontrolę w poradni kardiologicznej w Katowicach!!

AnkaS

Bardzo proszę napiszcie mi coś na ten temat!!! to jest dla mnie bardzo ważne
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

monia IP: 85.219.216.**

niepelny blok peczka hisa to nie tragedia ja mam stwierdzone jakies dwadziescia lat temu pani kardiolog twierdzi ze to nic takiego to sie nie przejmuje pozdrawiam

s IP: 89.78.39.**

Tak się przypadkiem składa, że miałem niedawno EKG i kardiolog również zauważyła niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa, ale stwierdziła, że to nic poważnego, że może wynikać z *fizjologicznego zapisu EKG*, jak się wyraziła... Echo serca powinno chyba wykluczyć wady anatomiczne - także te związane z pęczkiem Hisa.

Miranda IP: 83.14.239.**

tak ja tez to mam , ale lekarz kardiolog mi mowila ze to nic groznego ze to taka natura i z tym ludzie normalnie zyją i ze tego sie nie leczy . Pozdrawiam

AnkaS

Acha!!! bardzo jestem wdzięczna za te wszystkie informacje!!!
Ja również pozdrawiam!!!

Miranda IP: 83.14.239.**

Witam jeszcze raz .Czy moze macie jakies dolegliwosci z tym zwiazane ??????? Bo ja odczuwam kolatanie serca i czasem dusznosci ale zaznaczam ze choruje na nerwice i to moze byc od tego takze nie wiem , napisccie mi. Pozdrawiam

A IP: 78.28.21.**

Ja mam to po zatruciu lekami.jetem przerazona jak sobie przez te psychotropy ( bo bylam nieswiadoma tego co robie) zrujnowalam zdrowie,teraz boje sie o kazdy dzien.
Czemu człowiek zaluje dopiero wtedy jak lezy nieprzytomny:|
Czemu nie szanuje tego wczesniej.?Teraz do problemow ktore mialam dolaczylo serce.Pomnozylam sobie wszytsko...glupota ludzka nie zna granic:|

miska IP: 188.33.75.**

ja tez mam stwierdzona ta wade niepelny blok prawej odnogi tzw. prawo hisa wykryto to u mnie jakies 3-4 lata temu mialam kolatanie serca i dusznosci ale lekarze powiedzieli ze to nie zagraza zyciu teraz sie tylko martwie czy w przyszlosci nie beda mialy tego moje dzieci???odpoiedz

Szymon0519

Witam !
Podczas badania EKG było napisane : *Lewogram. RZM 70/min. NIEPEŁNY BLOK PRAWEJ ODNOGI PĘCZKA HISA. (zdanie pisane drukowanymi literami) wzbudza mój niepokój, bo nie wiem czy mam sie zacząć martwić ile mi jeszcze czasu zostało czy z tym da się żyć? Proszę o jakąś odpowiedź !

mirkamod

Mój syn ma 18lat . Trenuje prawie wyczynowo siatkówkę. Przy ostatnich badaniach EKG i Echa serca wykryto u niego właśnie niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Wszystkie pozostałe wyniki są prawidłowe, dobre. Jestem przerażona. Czy to oznacza dla niego koniec przygody z siatkówką. Syn do tej pory nie miał żadnych problemów z sercem. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

stracatella IP: 83.27.132.**

Niezupełny blok prawej odnogi jest wariantem normy. :)

Oczywiście zawsze nalezy rozpatrywać w całościowym obrazie serca, ponieważ często towarzyszy innym schorzeniom. Wizyta u kardiologa wyjaśni wątpliwości.

Pletwonurek IP: 83.9.250.**

Na komisji wojskowej też mi to wykryli z odczytu EKG (od internisty), jednak nie stwarzało to problemu, bym poszedł do Jednostki Specjalnej Wojska Polskiego na płetwonurka. Pozdrawiam.

serdujah IP: 95.51.253.**

Witam ,
wykryto u mnie na EKG IRBBB, i mam w związku z tym pytanie, czy to zjawisko wykrywane jest za każdym razem podczas badania EKG?? i jakie są szanse, jeśli ktoś wie oczywiście, żeby dostać się na służbę na okrętach Marynarki Wojennej?? bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

krzysioz IP: 89.228.81.**

Witam
Miałem pierwszy raz w życiu robione EKG i lekarz z „wydruku” stwierdził, że mam niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Zmartwiony takim wynikiem wykonałem dodatkowo badanie echokardiograficzne, które wykazało…
Pozwolę sobie przytoczyć komentarz z tego badania: „Jamy serca nieposzerzone. Grubość i kurczliwość ścian w normie. Wydłużone płatki zastawki trójdzielnej, bez istotnego ograniczenia ruchomości i gradientu, z nieistotną hemodynamicznie falą zwrotną Morfologia pozostałych zastawek bez istotnych zmian. Przepływy przez ujścia zastawkowe w normie. Osierdzie wolne”.
I teraz się zastanawiam czy mam jakąś wadę serca ?
Nadmienię, iż staram się do służby w Policji i jestem na ostatnim etapie rekrutacji i po tych badaniach lekko się załamałem.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 9 lipca 1991 r. w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych schorzenia typu:
- Wady wrodzone serca,
- Zastawkowe wady serca bez powikłań nie upośledzające sprawności fizycznej (klasa czynnościowa I),
dyskwalifikują rekruta.

Czy powyższe moje schorzenie (o ile mogę je tak nazwać) kwalifikuje się pod wady serca bądź zastawkowe wady serca?
Czy może to jest taka budowa mojego serca, która nie przeszkodzi mi w dostaniu się do służby.

Dziękuję za odpowiedź.