Del_Rey

Witam, widziałem kilka postów w podobnej tematyce, a w odpowiedziach glownie sugestie ze to nerwica. U mnie rzeczy wyglada nastepujaco.Temat zaczal sie jakies10 m-cy temu.Zawsze mnie pobolewała prawa strona, bo mam stłuszczona watrobe i wiedziałem , ze dieta i dieta mi pomoze :) dlatego do tego dyskomfortu sie przyzwyczailem. A wlasnie od tych 10 miesiecy zaczelo mnie boleć zaraz pod żebrami, lub prawie pod ostatnim zebrem po lewej stronie.od mostka w lewo jakies 10-12 cm. Trzustka po wynikach i USG niby OK, wiec padło na nerwice wg lekarza ( i by pasowało w sumie,bo prace mam piekielnie stresująca) .I mam dwa pytania: czy w tym miejscu jeszcze jest zoladek?Moze to wrzody? Na to mnie nie badali, bo to niby za młody jestem,pff.31 lat.Czy moze nerka promieniować na przód klatki? A jeśłi to nerwica, to ból chyba nie powienien byc *mechaniczny*, tzn, jak leże na brzuchu uciskajac bardziej lewa strone, to to kłócie potrafi mnie obudzic?Ból nie jest ciągły.Zdarza się, ze z 2 dni jest OK, i potem znów sie zaczyna. O dziwo, co zauwazylem, ze jak chodze regularnie na siłownie, to jakby mniej bolało lub prawie wogole.
nie wiem, czemu tak to odczuwam i co to ma wspolnego z ćwiczeniami...
Moze ktos miał podobnie , a sie nie wypowiadał.
Pozdrawiam.

Henio IP: 81.190.140.**

Witaj Krolu.......**Nastepna przyczyna jest oslabienie jin watroby.Jest to ten nastepny krok w kierunku oslabienia watroby po utracie krwi,to znaczy jest to gorszy rodzaj stanu watroby.Czesto wystepuje on w momencie kiedy lewa nerka /nerka jin/ nie dziala prawidlowo.Z olabienia jin w watrobie beda wystepowaly bardzo nasilone objawy ognia,szczegolnie jesli przyczyna wywodzi sie z nerek,przy olabieniu jakosci jin.Oczy sa suche,paznokcie lamia sie rozwarstwiaja sie.Bardzo wazny symptom zaczerwieniona twarz i oczy.Taka osoba jest bardzo pobudliwa uczuciowo i emocjonalnie,nie moze przeciwstawic sie zadnemu naciskowi,zadnym stresom nie moze tego zniesc--zawsze jest tego za wiele dla niej.Kolejne objawy to:trudnosci w zasypianiu i we snie,zdenerwowanie ,przewracanie sie z boku na bok,Nastepny objaw,ktory sie zjawia to bol glowy,bardzo mocny bol glowy,bardzo silne zawroty glowy,czeste mruganie powiekami.Nastepny symptom--jezyk jest calkiem czerwony,tetno jest glebokie szybkie,napiete jak struna,skoro jest to oslabienie jin,to tetno jest glebokie i szybkie bo jest duzo ognia,bedzie takze wystepowac p i e k a c y
p a l a c y b o l n a b o k a c h ,nad biodrami oraz z prawej i lewej strony na brzuchu.Wysokie cisnienie rowniez nalezy znaczaco do tych objawow.Ci ludzie moga doznac uszkodzen oczu,jesli beda uzywali ostrych przypraw,powinni tego unikac.Dwanascie dni jedzenia pszenicy dla kogos takiego i pietruszka do picia.Nie ma krotszej drogi--musi byc 12 dni takiego rezimu i nalezy do tej pszenicy jesc odrobine fasoli.Jesli przyczyna pochodzi z nerek mozecie jesc rybna zupe z moczona przez cala noc fasolka.Ci ludzie moga jesc kacze mieso,w mocny sposob ten rodzaj miesa odswieza watrobe.Nie powinni pic kawy,nie powinni jesc kasz i baraniego miesa oraz silnych i ostrych przypraw.Mozna jesc bialy niesolony ser.Przepis na kaczke z nadzieniem:wymieszac ser z kwasnymi jablkami,rodzynkami ciemny chleb wymoczyc w mleku lub slodkim zrobic z tego krem,dodac podroby z kaczki,dodac maslo wymieszac to wszystko razem,Maslo i rodzynki dodaje sie ich tylko troche.**Jest fragment z wykladow na temat medycyny chinskiej Oslabienie jin watroby najogolniej mowiac to watroba zbyt goraca--brak lub zbyt male chlodzenie.Mysle,ze lepiej ocenisz swoje objawy.Ten bol znam z wlasnego doznania.Jak mowia Chinczycy gniew rani watrobe.Badz zdrow.Mleko moze byc rowniez kwasne.

beata IP: 79.184.215.**

Witaj krolu:)...mam problem strasznie boli mnie lewy bok pod zebrami,to nie jest kolka,moge normalnie robic w toalecie,tylko mam rozwolnienie....nie boli mnie caly czas np 2-5dni a potem nie i znowu to wraca ...wlasnie jak pisze KROLU do Ciebie to mnie strasznie boli nie wiem co mam robic..odpisz pomocy twoja krolewna :) Beata

Beata IP: 79.184.215.**

Krolu nie napisalam jednego mam anemie od 4miesiecy.Moj organizm nie przyjmuje zelaza.....pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1Krolu ratuj w Tobie moja nadzieja...

abisynka IP: 81.190.111.**

ja też mam bóle po lewej str w żebrach - jak kolka i najgorzej jest jak siedzę dłużej lub niewygodnie i jak leże na prawym boku to w lewym mnie boli - ból straszny nawet potrafi obudzić - z bólu czasammi nie mogęoddychać - pomaga mi poożenie się na brzuch - ól się zmniejsza i ustępuje a jak nie mogę się położyć to pomaga chodzenie - u mnie to podobno kręgosłup o mam nie dość że krzywy to jeszcze jakieś tam zwyrodnienia i podobno to boli od ucisku na nerw :)
cholery można dostać a śrdoki przeciwólowe nie za bardzo na to działają
staram się natychmiast amieniać pozycję jak tylko zaczynam czuć dyskomfort w tym miejscu - bo jak nie to pojawia się ból i jest coraz gozrej a jak zdąze to temu zapobiegam :)
a wy mace proste plecki?
a nefrolog mówił mi że mogę mieć wędrującą nerkę i to tż daje taki ból ale nie roiłam badań w tym kirunku
pozdrawiam abisynka :)

Beata IP: 79.184.245.**

Hej to co mi radzisz??? co mam zrobic??? boli mnie a moge umrzec?? w nocy polozyc sie i rano nie wstac?? boje sie ze to cos powaznego.....daj mi jakies wskazowki ,moze wiesz co robic.........

beata - nie wiem co ci jest :)
jak to się powtarza i nie umarłaś to chyba tak szybko cię to nie wykończy :) - oczywiście żart
ale tak na poważnie trzeba zobaczyć od zcego ? mnie boli od kręgosłupa i to tak że oddychać nie mogę - i jakoś na to nie umarłąm - boli jak diablii ale staram się natychmiat przeciwdziałać temu jak tylko pojawiają się pierwsze objawy ze to coś zaczyna boleć
i ta jak pisałam zmaina pozycji i jest ulga :)
pozdrawiam
abisynka

beata idź kobieto do lekarza :) - nigdy nie wiadomo co to jest
pozdrwawiam

Beata IP: 79.184.205.**

Dziekuje:) za porade..na pewno pojde do lekarza...a dlugo Cie to boli???? ja jestem dopiero mloda osobe i chce jeszcze pozyc na tym swiecie...pozdrawiam i do uslyszenia,fajnie ze moznemy popisac razem o naszych chorobach.....

beata :)
no ja to mam już jakieś pięc lat i z roku na rok bardziej mi dokucza - pewnie starość :) - no mam 29 lat wieć cóż... ale u mnie to podobno wina kręgosłupa a ten to mi dokucza z roku na rok coraz bardziej - jest krzywy i zwyrodnienia do tego dyski mi się przesuwają i oczywiście z roku na rok wagi przybywa - ćwiczyć itp nie mogę więc dokucza mi ale tak jak pisałam - jak się zaczyna to dziwne uczuciei lekki ból to zaraz staram się to przerwać chociaż chodzeniem i przechodzi :)
ale zobacz co to jest u ciebie - nie ma co się męczyć i warto wiedzieć od czego
idź do lekarza - tym bardziej jak jesteś młoda - całe życie przed tobą :)
pozdrawiam
abisynka

Henio IP: 81.190.140.**

Beata--posluchaj co znalazlem......**punkt przed wolnym koncem XI zebra,na czwartej linii bocznej brzucha......punkt po prawej stronie odpowiada dolnemu brzegowi watroby,po lewej dolnemu brzegowi sledziony***Zlokalizuj ten bol,jesli znajduje sie jak wyzej napisalem prawdopodobnie jest to punkt alarmowy sledziony.Wg medycyny chinskiej bolem daje znac .ze organ, ktory reprezentuje ma problemy,jest przeciazony praca i prosi o wieksza rozwage w doborze pozywienia.Wg tejze medycyny cialo,posiada zdolnosc samoregulacji i ciaglych przemian.co jak mysle wyjasnia przerwy w bolu.Oprocz wizyty u lekarza,mozesz sprobowac pomoc sobie sama,poloz srodkowy palec lewej reki na tym bolacym punkcie a srodkowy palec prawej reki na tym samym punkcie po prawej stronie.Mozesz to robic rowniez cala dlonia.Nie musisz uciskac wystarczy dotyk.Po pewnym czasie poczujesz rytmiczne pulsowanie w obu punktach.Nie boj sie to tylko dotyk Twoich dloni,ktore moga przyniesc Ci ulge,Powyzszy cytat pochodzi z;**Akupunktura i inne metody refleksoterapii**E.L.Maczeret,Z.Samosiuk Co do umierania nie boj sie cale zycie przed Toba i mnostwo slonecznych ku Twemu wielkiemu zdziwieniu porankow.

agusia2067 IP: 85.219.240.**

Witam !
Po przeczytaniu wiadomości od Del_Rey, stwierdziłam że też napisze o moim bólu który jest umieszczony włśnie od mostka w lewo jakies 10-12 cm i jest uciążliwy . Ma m go dość długo będzie koło roku.Pisząc tą wiadomość właśnie mam boleści już od 2 dni bo pozwoliłam sobie pospać na lewym boku i mam za swoje :-(Muszę unikać spania na lewym boku. Włśnie czasem jest tak że bólu nie czuje ,ale tak jak dzisiaj potrafi sie odezwac i nie pomagają tabletki przeciwbólowe.
Byłam u lekarza bo z meżem myśleliśmy że może być to Trzustka ale badzania USG nic nie wykryły .Lekarz powiedział ze nic nie widać i raczej może być to nerwoból .Tylko czasem sie zastanaiam czy nerwobole są aż tak bolesne i uciążliwe.Na pewno będę szła do jeszcze jednego lekarz zobacze co mi powiedzą.
Na pewno dam znać :-)
Pozdrawiam

barbarella

Jeżeli oprócz bólu pod lewym żebrem macie również takie objawy jak: niedowaga i problemy z przytyciem, zawroty głowy, ciągłe zmęczenie, może to wskazywać na tzw. zespół uciskowy pnia trzewnego. Pień to tętnica, która doprowadza krew do wątroby i innych narządów wewn. Aby wykryć tę chorobę trzeba zrobić usg pnia trzewnego.

Adzia IP: 83.22.80.**

witam ja też mam bóle po lewej stronie pod żebrami ból i ucisk
przy tym boli mnie cała strona lewa takze na plecach od łopatki w dół
niewiem co to jest?
lekarze też nie maja pojecia co to może być ?

beata2

Witam ! Jestem nowa , ale jak czytam Wasze wypowiedzi to aż dziw bierze , że tak dużo ludzi ma podobne problemy jak ja.Od roku mam bóle pod lewym , ostatnim żebrem.Zrobiłam prawie wszystkie możliwe badania ( usg,gastroskopia,morfologie i inne )Jestem zdrowa ale ból utrzymuje się.Od kilku lat choruję na zespół jelita drażliwego , więc lekarze twierdzą że to nerwica.Biorę pramolan , przepisany przez lekarza z Niemiec , ale już nie pomaga.Czy jest jakieś inne lekarstwo , które pomaga.
Odezwijcie się do mnie , bo dostaję tu szału @