alfa147

Holter RR149/101 152/113 158/107
Holter EKG Rytm od 87na min. do 171 na min.zaburzony pojedyńczymi pobudzeniami dodatkowymi komorowymi i nadkomorowymi
UKG badanie w czasie tachykardii lewa komora w skurczu 5.0
przerost mięśnia lewej PMK rozkurcz1.26 skurcz 1.65cm
frakcja wyrzutowa 60-65% wyraznie upośledzona relaksacja? LP 3,7 Ao3,4
Acc130ms męczę sie, boli mnie w klatce co jakiś czas, dostałem bisocard
o co w tym wszystkim chodzi

ginekologpoloznik

upośledzona relaksacja - to nic innego jak uposledzona kurczliwość, przerost mięsnia lewj PMK spowodowany najprawdopodobniej nadciśnieniem tętniczym

alfa147

Dziekuję za odpowiedz a czy to uposledzenie kurczliwości moze wpływac na normalne funkcjonowanie ?

kz IP: 83.31.85.**

1/ Upośledzona relaksacja lewej kmory (serca) dotyczy okresu rozkurczu serca (wg tradycyjnego podziału), a nie skurczu, do którego odnosi się kurczliwość. Popularną miarą kurczliwości jest frakcja wyrzutowa, ajej wartość 60-6% jest całkowicie prawidowa.
2/ Podejrzewam, że wymiar lewej komory 5 (cm) to wymiar rozkurczowy, a nie skurczowy.
3/ Zaburzenia relaksacji (j.w.) stwierdza się b. często w przebiegu nadciśnienia tętniczego, zwłaszcza we współistniejącym przeroście lewej komory, który można rozpoznać na podstawie opisu badania echokardiograficznego. Widzę raczej słaby związek między funkcjonowaniem, a zaburzeniami relaksacji (zjawisko to dotyczy raczej osób z wieloletnim nadciśnieniem tętniczym i starszych).
4/ Z opisanych danych wynika potrzeba troskliwego opanowania ciśnienia tętniczego, po odpowiedniej diagnostyce (opisanej np. w odnośnych wytycznych Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego). Niestety przerost l. komory obciąża rokowanie, które może znacznie poprawić odpowiednia, regularna terapia, w tym przypadku najpewniej farmakoterapia, oprócz realizacji zaleceń dotyczacych trybu życia (np. tytoń, sól, alkohol, nadwaga).

alfa147 IP: 77.88.146.**

Witam pomimo leczenia farmakologicznego i normalnego trybu życia i przez okres 1,5 roku nic to nie dało wręcz przeciwnie a jest teraz tak .
Badanie ECHO Lewa komora poszerzona , EF55% , Hypokineza dolnej ściany , Niedomykalność mitralna+ , Typ napływu restrykcyjny , Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg. Czy dna moczanowa która zaatakowała mi nerki w postaci obustronnej kamicy może czy też ma wpływ na moje nadciśnienie i serce ?

serdeczny IP: 77.88.146.**

Prawdopodobnie tak ale mogą to wykazać badania specjalistyczne Urologiczne i Kardiologiczne .

Twoja odpowiedź