Sylwester IP: 90.202.189.**

Witam . Mam dosyc nietypowe pytanie .Od okolo 3 lat mieszzkam za granica konkretnie w Uk od roku borykam sie z problemem dokuczliwego swedzenia skory . Objawia sie to w sposob bardzo dla mnie dziwny - gdy zaczyna mnie swedzec skora moj nturalny odruch to drapanie co konczy sie ogromnymi pregami w miejscach w ktorych sie podrapalem , pregi wygladaja jak dosyc ostre podrapanie przez np ostre narzedzie co dziwniejsze to drapanie pojawia sie i znika jest nie obliczalne i w roznych miejscach skory . Moj alergologa twierdzi ze jest to na tle nerwowym i podal mi do uzytku ATARAX . Prosil bym o pomoc w ocenie sytuacji .
Dzieki

dolores

radze pojśc do dermatologa :)
a profilaktycznie kupic w aptece wapno może to niedobór jakiejś witaminy albo pierwiastka i po kłopocie

ania IP: 83.21.214.**

OOOoooo.... od kilku miesiecy szukałam osoby, ktora ma ten sam problem co ja. W moim przypadku trwa to juz koło 5 lat. Co gorsze jestem tancerka wiec czasem musze pokazac troche ciała...u mnie wystepuje to tylko na nogach, głównie zimą się nasila. Smarowałam różnymi maściami zalecanymi przez lekarzy ale nic nie pomagało, teraz jestem w trakcie testów alergicznych.... obawiam się ze to moze byc coś poważniejszego :/ Mój e-mail to anaruke@poczta.onet.pl , bede wdzieczna za informację o dalszych decyzjach ;)

Ewa IP: 24.57.234.**

Drodzy Aniu i Sylwestrze! Nie wiem czy to powiem nie wyda wam sie dziwne, ale podaje przykl;ad co jmoze powodowac swedzenie. Pracuje w malym laboratorium i niektorzy pacjenci sa jak rodzina, zwierzja sie ze swoich problemow itd. Pewien starszy pan zaczal miec problem ze swedzeniem skory szczegolnie na rekach i nogach. Nie bylo zadnych sladow, plam czy wypryskow tylko to swedzenie, doprowadzajace czasami do szalu, jak to okreslil ten pan. Kilka wizyt u lekarza nic nie dalo. Tak minelo kilka miesiecy. Niedawno widzialam go znowu, powiedzial, ze wrocil do swiata normalnych, bo byl bliski obledu przez to swedzenie. Oto jego historia: Pewnego dnia rano syn zauwazyl u niego na pizamie mikroskopijna kropeczke, ktora sie poruszala. Bardzo to syna zaciekawilo,wzial kropeczke pod mikroskop, okazalo sie, ze kropeczka ma nozki, wiec zaczal szukac na internecie porownania i znalazl, kropeczka to nic innego jak tzw. bed bug (mieszkam w Kanadzie i nie jestem pewna jak to sie nazywa po Polsku, ale chyba wsza materacowa). Spokojnie, nie wpadajcie w panike, to nie znaczy, ze jestescie brudasy :). Po prostu kazdy czlowiek na okraglo zrzuca suchy naskorek bo przeciez produkujemy nowe warstwy skory. Najwiecej zrzucamy kiedy spimy, przewracajac sie w lozku, a spedzamy w nik przynajmniej 6 godzin. Wsza materacowa zyje na tym wlasnie suchym naskorku, to jest jej pozywienie. Jesli uzywamy materac albo lozko prze kilka/kilkanascie lat, no to wiecie co dalej... Aha, mozna te zyjatka przyniesc do domu z innych miejsc, jak np. hotelu, na torbie podroznej, czy w ubraniu. Nie wiem czy to wam pomoze i czy to jest powodem waszego problemu, ale podaje przyklad ,jak czasami dowiadujemy sie o rzeczach bardzo dziwnych, ktore jednak sa czescia naszego zycia. Pozdrawiam Ewa.

kaha IP: 86.46.90.**

,mam to samo co wy, testy alergiczne wykazaly ze uczulona jestem na roztocza, to mikroskopijne pajaczki w materacach i poscieli.Moj lekarz jednak stwierdzil ze ten swiad nie moze byc wywolywany przez roztocza, nie ma reakcji alergicznej(wysypki itp) . Powiedzial tez ,ze to albo BARDZO sucha skora,albo stres.... Mie wiem co robic ,bo wstyd gdzies wyjsc z zadrapaniami i ranami. Pije ATARAX ale nie widze roznicy(zawroty glowy i spanie do12 w poludnie), uzywam tez kosmetykow eucerin z mocznikiem (skora nie loszczy sie i wyglada nieco lepiej) .Myslalam ze to atopowe zapalenie skory ale badania to wykluczyly(za niski poziom IGE) jestem gotowa sprobowac wszystkiego!!!

Rafal IP: 79.189.168.**

Mam to samo i juz mam dosc , łapie mnie na zime .co rok na zime mam takie uczylenie a pozniej bolsne rany bo jak swedzi to drapie. jesli ktos juz wie jak walczyc z tym to prosze o pomoc goralicek1@interia.pl to moj meil dziekuje z gory

aneta IP: 195.205.8.**

mam podobne objawy juz od miesiaca i co najgorsze podejzewaja swierzb,ale to nic pewnego bo juz powinien zniknac a nie znika tylko sie nasila, uzywam roznych masci i nic, swedzenie jest okropne chodzi po całym ciele a jak podrapie to strasznie puchnie i robia sie opuchniete pregi istatnio na czole tez sie pojawilo i szyji a na dłoniach nic nie ma .pomozcie jak wiecie ci to jest bo moje cialo juz tego nie wytrzymuje ,najgorsze jest to ze mieszkam z chlopakiem i zaczelam go unikac...

emilia IP: 83.2.4.**

mam to samo! właśnie jestem w trakcie testów alergicznych i dostaje szału bo nie mogę brać tabletek i wszystko mnie strasznie swędzi i puchnie ( okropne pręgi na całym ciele!). Mam już alergię od 8 lat i biorę Amertil. Jak biorę to jest dobrze, ale tak jak teraz kiedy muszę odstawić to jest koszmar! Najgorszym problemem dla mnie jest to, ze nie można brać tego leku(ani żadnego innego na alergie) w trakcie ciąży. Jestem załamana. Poradźcie coś! :(

krzysiek@25 IP: 188.33.5.**

Mnie swędzą najbardziej plecy i ramiona. Najczęściej nasila się po kąpieli i kiedy mam na sobie założony t-shirt. Jestem przekonany, że jest to związane z wysuszoną skórą, którą zauważyłem na ramionach właśnie i na zewnętrznych częściach dłoni, Szczególnie dłonie są czasem na tyle wysuszone, że jak zacisnę mocno pięść to skóra pęka miejscami do krwi. Pasożyty wykluczam (częste kąpiele, periodyczna zmiana miejsc zamieszkania, profilaktyka lekami i maśćmi za namową mamy - lekarza), brak witamin też wykluczam, stosuję dietę niskotłuszczową, wysokobiałkową, bogatą w witaminy i mikro i makro elementy, pierwiastki i suplementuje odżywkami białkowo- witaminowymi. Jestem uczuleniowcem, uczulony na pyłki traw, kurz i sierść kota o ile pamiętam, ale od 10 lat nie ponawiałem badań, może coś doszło. Mam też zaburzenia snu, możliwe, że na tle nerwowym między innymi. Mam zamiar pójść do skórnego, ale póki co czasu nie ma. Rozwiązał ktoś podobny problem?

Pzdr dla wszystkich umęczonych swędzeniem! ;)

Ps. Objawy zauważyłem mniej więcej rok-dwa temu i występują z różnym natężeniem, bez względu na dietę, proszki do prania, płyny do kąpieli, miejsca zamieszkania, pory roku etc.

Pati IP: 89.228.247.**

niestety tez mam te same objawy. Na początku (jakieś 2-3 lata temu) dopadało mnie tylko w okresie zimowym, wieczorami. Teraz niestety już przez cały rok. Stwierdzono alergię, za miesiąc będę miała robione testy alergiczne. Biorę tabletki Flonidan i dzięki nim jest dobrze, zero swędzenia, ale wystarczy tylko tydzień przerwy w braniu leku a problem pojawia się znowu i jest bardzo dokuczliwy. Na razie nie wiadomo co to jest

Ewam72 IP: 91.3.221.**

Ludzie myslalam ze jestem jedyna,z ta dolegliwoscia...to jest koszmar,mecze sie z tym ponad 20 lat,praktycznie od dziecka,wczesniej tylko nogi i to zima ,a teraz cale cialo.Kiedy mnie swedzi jestem cala opuchnieta,bez zadnych sladow tylko swedzenie i nawet przy najmniejszym dotyku mojej skory pojawiaja sie czerwone pregi.Jestem uczulona na roztocze,siersc psa i kota no i na wit c.Biore XUSAL wczesniej zyrtec,pomaga na jakies 20 godzin,potem musze brac znowu.Juz nie wiem co robic,lekarze nie wiedza co to jest i kaza jesc te lekarstwa ,ale ilez mozna???

gaga IP: 83.4.59.**

zbadajcie sobie poziom żelaza w organiźmie, jego niedobór też moze dawać obiawy wariackiego swedzenia skóry. Ja to przeszłam współczuję wam, brałam przez 3 miesiące sorbifer durules-jest na receptę, mi pomógł.Życzę powodzenia.

123 IP: 84.38.210.**

U mnie występuje to zawsze w maju i około września, października. Trwa około miesiąc. Przed kąpielą pije zawsze żelazo ale nic nie daje. Czasami to mnie tak swędzi, że rycze i mam ochotę wyskoczyć przez okno bo to jest nie do zniesienia... kiedy minie jestem wykończona. Lubię się kąpać i ładnie pachnieć ale kiedy przychodzi pora letnia na samą myśl o wannie dostaje szału :(

Mi IP: 89.74.143.**

Witam w klubie. Ja z kolei mam tak jak zjem nabiał i na przykład poćwiczę (trzymająć ciężarek rękoma) Puchną i strasznie swędzą ręce, z kolei mechaniczne działanie na skórę nogi powoduje opuchliznę i swędzenie nogi....

ja IP: 83.10.62.**

może to dermatoza. u mnie w rodzinie ma jedna osoba. właśnie jak ją niemiłosiernie swędzi i się podrapie, to od razu czerwona plama i puchnie. była u lekarza (dermatolog) i okazało się, że to na tle nerwowym. teraz łyka jakieś tebaletki (niestety nie znam dokładnej nazwy), ale o podłożu uspokajającym i jest naprawdę dużo lepiej.