poszukujący IP: 82.143.185.**

Hej, ja też mam świąd skóry całego ciała i wciąż nie wiem od czego. Swędzenie bez widocznych zmian na skórze lub z niewielkimi, które znikają dość szybko, gdy się nie drapię. Zastanawiam się, czy to może być na tle nerwowym. Mam IgE całkowite ok. 700% ponad normę (w badaniu rok temu było ok. 600% ponad normę), ale badania alergiczne (testy skórne, płatkowe) mi wychodzą ujemne. Oprócz tego miałem zrobione wiele innych badań, na inne możliwe choroby i pasożyty i nic nie wyszło. Lekarze, nie mogąc znaleźć innej przyczyny, przypuszczają, że to na tle nerwowym. Czy to możliwe, aby było takie wysokie IgE całkowite wyłącznie z przyczyn nerwowych? Albo żeby było akurat u mnie naturalnie takie wysokie? Po wzięciu Telfastu 180 (lek przeciwhistaminowy) świąd u mnie znika, ale nie chcę brać całe życie tego leku.

A żeby trochę pomóc osobom, które się tu dopytywały, jakie mogą być przyczyny świądu, to wypisuję te, które pamiętam:
- alergia
- pasożyty różne przewodu pokarmowego
- pokrzywka autologiczna (*uczulenie na samego siebie*)

judek IP: 83.24.121.**

Witajcie,
Zauważyłam, że piszecie o problemach alergicznych dotykających Waszą skórę, na Wasze wątpliwości Ekspert marki Lovela, pozwolił udzielić odpowiedzi:
*Przyczyn alergii może być wiele: leki, barwniki, konserwanty, pokarmy, wełna
i alergeny powietrzno pochodne, których lista jest bardzo długa. Warto pamiętać,
o stosowaniu proszku hipoalergicznego, który daje pewność braku uczuleń, ponieważ produkty do prania również odgrywają bardzo ważną rolę, powinny mieć specjalny, łagodny skład przystosowany dla osób cierpiących na astmę czy schorzenia skórne. Produkty Lovela mają obniżoną zawartość detergentów, nie zawierają barwników, wybielaczy optycznych ,chemicznych, środków silnie zapachowych ,które mogłyby podrażniać skórę ,poprzez co noszą miano hipoalergicznych i spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów.* Położna Anna Kalinowska lekarz pediatra.

Może warto byłoby skonsultować ten problem z lekarzem, bądź ekspertem Lovela, zapraszam do skorzystania z porad na : http://lovela.pl/porady-eksperta.html.

mama-Oli IP: 89.171.168.**

Judek , dzięki za Twojego posta.Nie wiem jak innym , ja jestem Mamą i przydała mi się Twoja wypowiedź. A przy okazji zarejestrowałam się do Programu i dostane prezent dla mojej Oleńki.Choć Lovele używam na co dzień.:)
pozdrawiam Mamuski!

Bartek IP: 89.228.203.**

Witam mam 18 lat swedzenie zaczelo sie jakies 6 miesiecy temu ... najpierw blo lekkie swedzenie w okolicy glowy ktore przeszlo a pozniej zaczelo sie swedzenie calego ciala najpierw byly czerwone swedzace plamki a teraz jak mnie zaczyna swedziec to na rekach i nogach wychodza mi jakies bomble(jakbym jakiejs wysypki dostal) zaczelo sie na zime i jest juz koniec marca a to jest jeszcze gorzej ..... Stwierdzono u mnie wirusowe zapalenie watroby typu B na top swedzenie lekarz przepisal mi Hydroxyzinum VP, ktor mi wogule nie pomaga..... Mam juz tego dosyc ... Czasami swedzenie jest takie mocne ze nie moge z bolu juz powiem wytrzymac .... Najgorzej jest w szkole kiedy ide do odpowiedzi wtedy zaczyna sie od czola idzie przez plecy i konczy sie na lytkach (masakra* albo jak ide ze szkoly do domu jakies 3km w sloncu poprostu nie mam ochoty isc i szukam cienia bo w sloncu sie nasila ..... Prosze O Pomoc ! co moze mi pomuc na to swedzenie ? albo chociaz jakos zmniejszyc to !? Bede bardzo wdzieczny jak mi ktos pomoze ......

Aga IP: 83.238.59.**

Witam, niestety od około 9 lat mam podobne problemy. Zaczęło się od swędzenia dłoni, później całych rąk, nóg i tak dalej, całe ciało mnie swędziało i wyglądałam jakbym wpadła w pokrzywy. Cały czas przyjmuję leki przeciwalergiczne, a lekarze eksperymentują i ciągle mi zmieniają, wydała już tyle kasy na różnego rodzaju tabletki, syropy, balsamy i inne cuda i nic!!! Zrobiłam testy i okazało się, że jestem uczulona na wszystkie możliwe rzeczy a przy tym jeszcze mam tak wrażliwą skórę na dotyk że ciągle jestem cała czerwona, Ige bardzo wysokie. Pracuję na stanowisku biurowym także dziennie przewracam stertę papierów-a na roztocza jestem najbardziej uczulona. pozostaje mi zwolnic się z pracy???Lekarz stwierdził, że pewnie do końca życia będę musiał brac leki. Nie życzę nikomu takiej alergii i rozumiem wszystkim którzy mają podobne dolegliwości. No cóż musimy się nauczyc z tym życ!!!

@ IP: 83.2.31.**

@

dik776@wp.pl IP: 79.185.173.**

witam. Pisałem tutaj kiedyś. miałem swędzenie w okresie zimowym. teraz ono nie występuje. i myślę że było ono wywołane suchą skórą. zbyt suchą. zastosowałem szampony od suchej skóry i mi przeszło. pozdrawiam i życzę zdrowia.

wiktoria IP: 81.210.37.**

witam od 2 czy 3 tyg swedzi mnie skora praktycznie na calym ciele i wychodza mi chrostki.. najbardziej swedzi mnie wieczorem... pilam wapno i myslalam ze mi to przejdzie ale jednka nie musze chyba wybrac sie wkoncu do lekarza

shelby3001 IP: 213.133.200.**

Postanowilem zabrac glos w momencie kiedy wciaz bezskutecznie próbuje odnalezc rozwiazanie na moje natarczywe dolegliwosci.
Mam dosc lekarzy i sesji alergicznych po ktorych pozostaje w punkcie wyjscia bez mozliwosci rozwiazania problemu dotyczacego swedzenia skory.
Ku mojemu zdumieniu okazuje sie ze nie jestem sam, jest nas mnostwo osob choc po przeczytaniu i analizie objawow u innych moje wydaja sie byc calkiem umiarkowane.
Otoz natarczywe swedzenia skory- bez jakichkolwiek widocznych objawow na powierzchni - zwlaszcza nog pojawily sie ok 2 lata temu. Zaczalem co 72 godz spozywac Zyrtek i tak trwalo to niemal 2 lata kiedy alergolog oznajmil ze jest to nieuleczalna pokrzywka.
Swedzenia te sa niezwykle dokuczliwe, poteguja sie po tym kiedy zaczynam sie drapac. I tak to trwa a jest coraz gorzej....

W koncu jednak powiedzialem dosc i wybralem sie prywatnie na testy alergiczne.

Werdykt okazal sie bezlitosny: alergia pokarmowa na produkty drozdzowe.
Bylem odtad zmuszony na odstapienie od spozywania wszelkich produktow zawierajacych drozdze, serow zoltych, pieczarek, orzechow, wszelkich ciemnych alkoholi, wina, piwa.

Scisla dieta przez ok 2 ostatnie miesiace nie przyniosla efektow wiec pelen desperacji zrobilem calkowite badania krwi pod katem alergicznym przede wszystkim.
Co sie okazalo? Nie mam zadnej alergi pokarmowej ani tych wywolanych czynnikiem zewnetrznym.

I tak oto pozostaje w martwym punkcie spozywajac przez dlugi okres Zyrtek (dzialanie powodowalo ulge na nie wiecej niz 3 dni) a kiedy zaczely nasilac sie skutki uboczne w sensie sennosci, braku koncentracji, nieuzasadnionego zmeczenia, poczucia braku snu, opuchlizny na twarzy jakby po nieprzespanej nocy - po konsultacji z alergologa zaczalem testowac Xyzal, Celestone, Telfast.

bez zmian - efekty sa tak jak byly choc nieukrywam organizm najlepiej przyswaja telfast.

Wiem jedno, zadne roztocza, swierzb, dysfunkcje watroby itp jak niektorzy tu przedstawiaja nie wchodza w rachube.
Zastanawia mnie natomiast fakt ktory przejawia sie dosc czesto - owszem dolegliwosci te nasilaja sie w okresie zimowym to raz.
Drugi aspekt powazniej mnie zastanawia, choc jak dotad traktowalem go z przymruzeniem oka - efekt na tle nerwowym - to moze byc prawda- ale nie mnie o tym decydowac.
Czyzby narastajacy wszechobecny stres wywoluje tak dokuczliwe i nieporzadane skutki??

co robic???

wszelkie porady i pomoc bardzo docenie.
pawelg1975@tlen.pl

ania87marines IP: 87.239.196.**

proszę o poradę bo już sama nie wiem co robić. Od dwóch lat męczy mnie pewna przypadłość, otóż co jakiś czas nawet nie mogę stwierdzić dokładności w czasie, zaczyna mnie swędzieć skóra na czole i na dłoniach. robię jak zawsze odruch podrapania się i dzieje się tak że miejsce w którym się podrapię zaczyna się robić czerwone i zaczyna puchnąć.byłam u dermatologa ale akurat wtedy nie miałam tego czegoś, więc snuł tylko domysł z czego to mogę mieć.
Minął ponad rok a mnie dalej to męczy. pomóżcie mi co mam robić?

sylwekszef@op.pl IP: 188.222.131.**

Witam wszystkich *swedzacych*!

Jakies 3 tygodnie temu zaczelo sie u mnie.. szok! - I tak wlasnie trafilem na ta strone.

Wszystko swedzialo, najbardziej rece, brzuch, pozniej wyszlo troszke na plecach, zaczalem czytac, szukajac odpowiedzi. Zaczalem uzywac kremu zony :) - nawilzanie calej skory (czego nie stosowalem nigdy w zyciu - nie nawidze np nawet kremowac twarzy, ale swedzenie bylo silniejsze, wiec zaryzykowalem).

Mieszkam w Anglii, poszedlem do lekarza, pani doktor przepisala jakies tabletki (co sie pozniej okazalo niepotrzebne!)

Przypadkiem zona sprawdzila *swedzenie* w Encyklopedii Zdrowia - i TRAF!
Okazalo sie za mam zwyczajna Potowke, co bylo prawdopodobnie spowodowane *brakiem oddechu skory* (w nocy budzilem sie mokry - caly spocony! - Poszewka na koldre i przescieradlo: 50% Bawelna + 50% Poliester)

Dbam o higiene - takze nie widze innej mozliwosci niz to pocenie sie w nocy...

Zaczalem stosowac Sudocream - rezultat poprawy po kilku dniach - chrostki znikaja - swedzenie przechodzi.

Mysle ze jakis wiekszy procent osob tutaj moze miec to samo, wnioskujac po objawaw - mam nadzieje, ze komus pomoglem - Bo wiem, ze to swedzenie doprowadza do szalu!!

... IP: 78.88.51.**

Ja też miałem taki problem.
Momentami swędziało tak, że nie dało się wytrzymać.

Brałem różne tabletki alergiczne, ale tylko AMERTIL pomagał.
Ktoś już tu o tych tabletkach mówił, więc coś w tym jest.
Teraz skończył mi się amertil i mam nowe, FLONIDAN.
Nie wydaje mi się, że to pomoże.
Brałem różne leki - Clemastin, Alermed i kilka innych. Tylko Amertil pomaga.

Kuba IP: 213.92.128.**

Wczoraj byłem na rybach i było dość gorąco. Wróciłem późno wieczorem do domu. Gdy miałem iść się wykąpać wszystko zaczęło mnie swędzieć. Drapałem się chyba tak z 15 minut. Poszedłem szybko do mycia i w gorącej wodzie się wykąpałem. Od drapania byłem cały czerwony. Chyba w zaledwie 2 miejscach miałem białą niepodrażnioną skórę. Wstałem dziś rano. Na brzuchu zostały mi czerwone plamy, z tym, że nie są one w kształcie pręgów. Na rękach miałem jakby bąble(takie jak po ugryzieniu komara, tylko że większe i dużo więcej niż zwykle) Właśnie one jeszcze mnie trochę swędziały. Akurat dzisiaj się dość słabo czułem(ból gardła, katar, osłabienie i takie tam zwykłe objawy przeziębienia), więc poszedłem z powrotem do łóżka. Wstałem tak z godzinę temu. Zauważyłem, że bąble zniknęły, ale za to trochę mi spuchła skóra. Głównie na prawej ręce i dłoni (wewnątrz i na zewnątrz) Wewnątrz obu dłoni mam taką czerwoną plamę jak na brzuchu. Lewa dłoń tylko piecze, ale prawa do tego boli przy zaciskaniu pięści. Opuchlizny nie widać za bardzo, ale czuję naprężającą się skórę przy ruchu.

Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się coś takiego. Było parę takich przypadków, że mnie wszystko swędziało, ale krótko i głównie gdy byłem w gorących pomieszczeniach. Nie mam pojęcia dlaczego takie coś się stało. Jak uważacie. Co z tym zrobić?, a może przeczekać?

rolmik

witam
co roku gdy zbliżają się żniwa pojawia się swędzenie całego ciała miałem juz kilka razy robione testy alergologiczne i nic nie wykazały obecnie od kilku lat biorę w tym okresie zyrtec ale z uwagi iż prowadzę (często od 5-23) lek biorę tylko na noc a cały dzień borykam sie z swędzeniem oczywiście jak to bywa kąpiel codziennie wieczorem w tym okresie i już nie wiem co począć
i tu pojawi się moje pytanie j
czy zna ktoś jakiś lek który pozwala prowadzić pojazdy i nie wywołuje zbytniej senności

Natalia IP: 83.26.154.**

JA mam jeszcze gorzej . pojawiły mi się czerwone chrosty na całym ciele. kiedy je drapię to robią mi się z nich strupy i leci mi krew . nie mam pojęcia co z tym zrobić . a mam dopiero 14 lat