Krzysiek IP: 83.5.103.**

czasami coś mi pod czaszką w okolicach tyłu głowy lub tuż pod jej górną częścią( pod czubkiem) przeważnie z lewej strony coś tak jakby strzeliło, tylko że odczuwam to jako nagły impuls (jakby elektryczny np. coś podobnego odczuwa się przy kopnięciu przez iskrę z zapalniczki na ciele) i po chwili w miejscu owego strzału robi się ciepło, w uszach słyszę głuchy dźwięk jakby pisk, po chwili wszystko mija. pojawiało się to nagle i w normalnych sytuacjach np. idąc chodnikiem nie wykonując żadnych nagłych ruchów.
ostatnio drętwieje mi bardzo często lewa ręka. mrowienie jest najsilniej odczuwalne w dłoni i promieniuje w kierunku ramienia. czasami ściśnie mnie też w klatce piersiowej i nie mogę złapać oddechu tzn. nabranie powietrza powoduje bolesne kłucie w okolicach a może i samym sercu.

Tomek21 IP: 88.220.91.**

Witam,
podejrzewam że to jest zwykła nerwica. Ja też bóle głowy (potylica, skronie, czepc) , które mają charakter ścisakania, świdrowania w głowie, silnego napięcia wokół karku i w głowie. Byłem u neurologa, zrobiłem TK głowy+kontrast, dwykrotne EEG glowy i tak jakby wszystko w porządku. Mam też nadciśnienie tętnicze, które systematycznie leczę. A lekarz stwierdził BÓLE NAPIĘCIOWE na tle nerwowym, te bóle są przewlekłe i trwają długo. Głowa może boleć nawet ok. 7 dni.
PS. Te strzyknięcia mogą być też od kręgosłupa szyjnego

Sylwia23 IP: 89.77.95.**

Sprawdź czy nie masz skrzywienia kręgosłupa w odcinku szyjnym zwłaszcza. Często takie skrzywienia powodują nacisk na rdzeń kręgowy co wywołuje różne reakcje ze strony mózgu np takie jak opisujesz.

Jan IP: 84.234.6.**

To na pewno nie jest nerwica. Każdy kto mówi że to nerwica, wciska kit. To pewnie od kręgosłupa.

małgorzata IP: 83.25.73.**

Do Jana:nie wiesz nic o nerwicy...potrafi tak boleć,że nie bolą tylko paznokcie i włosy.......Niestety wiele objawów nerwicy jest podobnych do innych chorób,dlatego powinno się wykluczyć inne schorzenia,a potem ewentualnie udać się do psychiatry.Leczę nerwicę od 8 lat-sporo przeszłam,nerwica nie leczona wyniszcza pomału nasz organizm!!!

lenka26 IP: 77.254.63.**

Mam prawie identyczne zjawiska co opisałeś i też idę do lekarza bo to przestaje mnie bawić. nie mam walenia serca, choć miałam już i takie przypadki ale około 2msce temu, zaliczyłam wizytę u kardiologa I OK-uspokoiło się,teraz mnie inne rzeczy nękają,np. czuję takie napadowe ciepło, najczęściej to lewa ręka i mały wybrany obszar które po sekundzie znika. w nodze lewej podobnie.oby moja moja wędrówka po lekarzach nie trwała długo......

syla1987 IP: 83.17.87.**

I czasem nawet paznokcie i włosy bolą! pierwszy raz jestem u Was...
ale czytam od bardzo dawna! nerwica to choroba myśli, a one potrafią boleć dużo bardziej niż skaleczenie ciała!

agrimix IP: 87.205.79.**

Tak w nerwicy boli wszystko ale uwaga,wykluczcie inne przyczyny .Tak było u mnie , ze wzgledu na bole głowy ,odloty ,wirowania,zawroty kłucia w skroniach wielu lekarzy uznało ze nic mi nie jest ,jedynie psychiatra ,no i byłam ,faszerował mie lekami i nic lepiej .Gdy sytuacja była nie do zniesienia na własny koszt zrobiłam rezonans i wyszło -duży nowotwór przysadki .Nie dajcie sie pozbywac lekarzom ,żądajcie badań .a nerwica to dopiero ostatnia rzecz .krórą mogą wam uznać

Twoja odpowiedź