redyo IP: 77.79.212.**

Witam,
mam pytanie czy mając ciśnienie w okolicach 140/80 i puls wahający się w granicach 100-120 powinienem zgłosić się do lekarza? (mam 26 lat)

czuję się ok ale wydaje mi się że ten puls coś za wysoko. co to może być??

duzy IP: 83.11.120.**

cisninienie do 140 jest cisnieniem raczej dobrym. ale powinieneś sie zgłosić do lekarza. puls zdecydowanie za wysoki. powinien być w okolicach 60-70. nie jestem lekarzem wiec ciezko jest mi cokolwiek doradzac. ale mam 20 lat i lecze nadcisnienie u siebie biore leki. Nadcisnienie tetnicze jest jednym z najniebezpieczniejszych przyczyn zgonow. Nazywane przez wielu cichym zabojca. Musisz zglosic sie do lekarza. Zrobi ekg i rr. I poradzi co masz robic. pzdr

mariusz IP: 89.78.65.**

Witam duży. Chciałbym zapytać o pare rzeczy, gdyż widze ze też jesteś młodym człowiekiem który leczy sie na nadciśnienie. Mam 25 lat, niedawno wykryto u mnie nadciśnienie(miałem150/90, 160/100), być moze dziedziczne, bo oboje rodziców leczy sie na nadciśnienie. Na początku lekarz przepisał POLPRIL, jedna tabletka raz dziennie, coprawda rezultat jakis był ale doszły do tego kłopoty z impotencją:( Teraz biore LAKEA 50mg, po pół tabletki rano i wieczorem. Z tymi sprawami jest ok. ale ciśnienie jest częsciej w granicach 140/70 - 135/70 rano tylko jest prawie jak książkowe ok. 125/75, ale to tez nie zawsze. Czy takie ciśnienie jest juz dobrze wyregulowane czy jeszcze trzeba wprowadzac jakieś zmiany?Wiem ze rodzice biorą 2 tab., inna rano a inna wieczorem. mój lekarz mówi ze tak ma być. A jakie ty zarzywasz leki i jakie są skutki z ciśnieniem? Jak sobie radzisz z wypiciem alkocholu:) mozna coś sie napić? na ulotce tego leku LAKEA, nie ma ani słowa o alkocholu.
Od paru lat występują u mnie od czasu do czasu częstoskurcze serca, czy to tez od nadciśnienia? teraz jestem w trakcie leczenia tych dolegliwości z sercem, dalej zobaczymy.
pozdr.

duży IP: 83.11.120.**

no witam. Ja biorę bisocard rano pół tabletki czyli dawka nie za duża. Masz racje nadciśnienie tętnicze jest również dziedziczne moja mama sie leczy zresztą u tego samego specjalisty co i ja. Biorę już drugi tydzień ten lek i widać rezultaty. Ciśnienie spadło i jest w granicach 130/70/60 i jest w porządku. Kłopoty z impotencja hmmm nie zauważyłem i mam nadzieje nie zauważę. Zresztą jeżeli nawet to jesteśmy młodzi i z momentem przestania zażywania tych leków wszystko powinno wrócić do normy. Skoro twój lekarz mówi że jest ok to tak musi być. Alkohol. Nie wiem bo od momentu kiedy zacząłem mieć problemy z ciśnieniem: ból głowy, złe samopoczucie itd. czyli już 2 miesiące. Nie wypiłem ani kropelki alkoholu;/. Generalnie alkohol podnosi ciśnienie a my leczymy chorobę zwaną nadciśnieniem wiec oczywiste jest że alkohol jest nie wskazany. Nie mam zielonego pojęcia o częstoskurczach serca wiec nic nie poradzę. U mnie nadciśnienie jest przyczyną przetrenowania fizycznego. Dochodzi do tego ból kregosłupa - przeciążenie go. pzdr

henryk IP: 79.187.30.**

ja biorac polpril czsami lubie wypic wodeczke wtedy nic sie zlego nie dzieje zycze smacznego

Piter IP: 83.5.143.**

a ile ważycie?
przy 110 kg moje ciśnienie wynosiło 160/100 - tętno 110
obecnie 93 kg. ciśnienie 120/60 - tętno 58

odstawiłem piwo, papierosy
niestety z przyczyn wcześniejszej nadwagi - cholesterol muszę leczyć.
Na nadciśnienie i tętno wystarcza raz dziennie połówka Lokrenu 50 mg.
+ basen 3xtygodniowo - czuję się 10 lat młodziej

Zyziek IP: 83.9.113.**

Ja przed chwilą mierzyłem ciśnienie i mam 133/80, tętno 111.
Dlatego nie moge spać po nocach.
Kawa, alkohol, nikotyna robi swoje a dodatkowo stres.
Na kij Wam kurcza jakies tabletki?
Zdrowy tryb życia, troszkę seksu i humoru i będziemy funkcjonować.
Wiek też mam podać dla porownania? 27 latek.
Panowie, zamiast plaszczyć tylek przed kompem i szukać panienek to sie troche rozruszajcie a nie narzekacie że macie ciśnienie za wysokie.
Jak ktoś ma za wysokie ciśnienie to polecam lampke koniaku albo Brandy.
Czerwone wino też dobrze robi na serducho a najlepsze są czerwone buraczki.

Pozdrawiam :-)

jaaakinga IP: 178.115.248.**

Zyziek a ty jak dokladnie sie *leczysz*, bez lekow? Bo cisnienie masz ksiazkowe ale to tetno bardzo wysokie... Co znaczy dla ciebie zdrowy tryb zycia, piszesz ze alkohol i stres robia swoje, ale chyba juz z nich zrezygnowales? pytam, bo tez nie chce brac lekow, a mam niestety nadcisnienie i dosc wysokie tetno... (mam 27 lat)

ramol IP: 83.168.120.**

Sa tu sami nadcisnieniowcy! prawidlowe cisnienie u zdrowego mezczyzny w wieku do 45 lat to 120/80/60.Ani mniej ani wiecej.Po 45 dopuszczalne cisnienie to140/90/70.Po 50 150/90/70.A dalej to juz moze byc roznie.Jakis maly albo wiekszy wylewik czyli tzw.udar mozgu.Przy nadcisnieniu dobrze jest pozbywac sie nadmiaru krwi zostajac dawca krwi.Pozdrawiam

Twoja odpowiedź