lowik120 IP: 87.207.11.**

Witam,

Jestem tu nowy więc opisze cały przypadek dolegliwości a więc..

Jakieś 8 miesięcy temu za czeło mi jakoś dziwnie serce bić tzn tak waliło że jak siedziałem to normalnie czułem uderzenia i do tego dochodziły nieraz bóle w kladce piersiowej i pleców,więc udałem się do lekarza 1 kontaktu opisałem to całe zdarzenie no i lekarz mnie zbadał serce niby dla niej biło ok,więc mówię o bólach no to pani doktor wysłała mnie na badania jako pierwsze było badanie krwi wyniki wyszły w normie,drugie badanie było prześwietlenie kręgosłupa z kuli bólów w kladce piersiowej i pleców do tego dziwne takie strzelanie w plecach chodzby skóra była posklejana i nagle ktoś ją rozciągnął no i okazało się ze mam skrzywienie prawostronne piersiowe,przypisała mi jakieś tabletki na bóle mięśni i zapalenie stawów.
no Ale oczywiście po paru dniach kolejna wizyta u lekarza 1 kontaktu i znowu jej mówie o bólach i dziwnej mocnej pracy serca głównie jak leże w łóżku nic nie robiąc co ciekawe wszystkie te dolegliwości przechodziły mi po sporzyciu alkoholu.dziwne co nie też jej to mówie więc pani doktór zmierzyła mi ciśnienie wkońcu wyszło że jest za duże juz teraz nie pamiętam dokładnie jakie było ale cos 140/80 morze te pierwsze troche wyzsze no i dała mi skierowanie na prześwietlenie kladki piersiowej.
Na zdjęciu wyszło że mam wielkość lewej komory serca na górnej granicy norm i coś o ukrwieniu i bez stwierdzenia chyba zalążków nowotworów i żebra ok. nie pamiętam dokładnie tego opisu bo nie mam zdjęcia i dostałem skierowanie do Kardiologa w ziołem oczywiście wszystkie badania ze sobą i opowiedzialem też o swoich dolegliwościach no i o tym że jak se wypije to mi wszystko przechodzi hi hi.Pani kardiolog zmierzyła ciśnienie no to pierwsze wyszło za wysokie coś około 150 więc dała skierowanie na echo serca i test wysiłkowy,oczywiście wcześniej było robione EKG było ok,
W końcu porobiłem te 2 badania na wysiłku wyszło że w ostatniej fazie mam ciśnieni 200/85 oczywiście troche nadwagi mam i ruchu mało,na echo serca wyszło że mam powiększoną lewą komorę serca i ze to od ciśnienia tak stwierdziła pani kardiolog tak badania były ok,i stwierdziła że te bóle w kladce piersiowej to na pewno nie od serca przypisała mi do brania magnez 2x w tygodniu,Kaldyum(potas)również 2 razu w tygodni a do tego betaloc zok 50 raz dzienni i tritace 5 mg 1 dziennie noi wypis do lekarza 1 kontaktu,
A więc brałem sobie leki na ciśnienie ciśnienie za zwyczaj mi się wachało w granicach 130/145 na 77/80 nieraz to drugie było niższe ale bóle nie przeszły w kladce piersiowej a do tego doszło dziwne bicie serca nieraz było uczucie takie jak by na chwile się zatrzymało i ruszało więc poszłem z tym do lekarza 1 pomocy Pani doktor się oczywiście pytała o stres itp,przypisała mi tabletki na rozluznienie się i zmiejszeniu dawki betaloku do połowy tabletki że to morze dlatego te serce tak dziwnie bije że jest za silna dawka.
Po 2 miesiącach wizyta po recepty noi rozmowa o samopoczucie ja mówie że są dni że się tak czuje nieraz że jakbym serca wogóle nie miał czyli tak jak za młodych lat ale nieraz wieczorem się odzywa mocniejsze bicie no i rozmowa o bólach w kladce piersiowej czyli niby od kręgosłupa,więc przypisała mi na sprubowanie Myopam 50 no i po tej wizycie nieraz mnie coś tam zabolało nieraz w kladce piersiowej ale ogólnie bóle znikneły a serce biło bez zarzutów i tak było aż do zeszłego tygodnia któregoś dnia zaczeły mnie pobolewać plecy na dole w okolicach pośladów zaczełem czuć ciężkie oczy i do tego skakała mi temperatura do 37 stopnia wczoraj wieczorem aż do 38 noi ból w okolicy podbrzusza czyli poniżej pępka do tego żadki stolec i lekki ból głowy ale z ty idzie jakoś wytrzymać ale najgorsze to było to że ciśnienie mi wzrosło mimo to że biorę tabletki zazwyczaj na prawej ręce mam zawsze wyszsze i wychodzi od 135 nieraz do 150 rano zazwyczaj przed braniem tabletek a to drugie mało kiedy mi przekracza 80 a nawet po zażyciu tabletek lub jak leże to potrafi spaść poniżej 70.
Ale to wszystko idzie ścierpieć ale najbardziej uciążliwe jest moje serducho wczoraj przez nie nie umiałem usnąć tzn bije równomiernie ale mocno morzna to porównać do uczucia mierzonego ciśnienia na ręce jak se mierzymy ciśnienie to aż czuć ten puls że wali tak też było w czoraj z moim serduchem walilo że niedało usnąć puls w granicahc 80 i najbardziej dokucza to wtedy gdy leże i nic nie robie.Dziś ide do lekarza 1 kontaktu z tumy bulami pleców i podbrzusza i tą temperaturą 37,5 i troche za wysokim ciśnieniem tym 1 w granicy 140 lub większym jak chodzę to dochodzi do 150 jak zmierze je .

Nie raz mam dośc a mam dopiero 29 lat co bedzie przy 40 o ile się dozyje nieraz się nie da wytrzymać i wszystkiego się człowiekowi odechciewa,będe wdzięczny za jakieś wypowiedzi co by zrobić żeby było lepiej

pzdr

Wiki IP: 83.12.127.**

Witaj.Jestem nerwicowcem.Być może dlatego dopatruję sie w Twoich dolegliwościach nerwicy.Choćby to mocne bicie serca w spoczynku.Pani doktor też pytała Cię o stres.Może na to należałoby zwrócić uwagę.

Gonia IP: 83.9.85.**

Witaj, ja też mam 29 lat i bardzo podobne objawy, te ze strony serca. Nie mialam ani echo, ani holtera, wiec jeszcze do końca nie jest zdaignozowany mój problem, ale kardiolog podejrzewa zespół WPW i przygotowuje mnie do ablacji. Ja też myślałam, ba! miałam nadzieję, że to jest nerwica i nawet chyba wolałabym leczyć się u psychiatry niż u kardiologa. *Dobrze* byłoby złapać na EKG ten moment jak Ci mocno bije serducho. To cenna informacja dla Twojego kardiologa. Natomiast wysokie ciśnienie i problemy z brzuchem i plecami moga oznaczać problemy z układem moczowym- chyba musisz z tym iść do urologa albo nefrologa.

lowik120

Witam,

Ja badanie wysiłkowe i echo miałem robione nie miałem ino Holtera,A z szybkim biciem nie raz byłem u lekarza 1 kontaktu i osłuchiwała i puls mierzyła dla niej było wszystko w porządku nie było podstaw do EKG Ono po prostu biło mocno nie mylmy z szybkością bo puls mi nie przekracza 80 uderzeń na min.Stwierdziła że to uczucie też morze być przez betalok zok 50 że oin zwalnia serce i powoduje jego mocniejsze bicie i dodatkowo na bule w kladce piersiowej przypisała mi myopam 50 brałem po pół tabletki no i wszystkie dolegliwości ustały a wróciły jak się skonczyły tabletki myopam.

pia38

lowik120-znam te wszystkie opisane problemy zyje z tym juz pare lat-zbadaj sobie tarczyce-u mnie pomoglo-okazalo sie ze moje mocne bicie i kolotanie serca jest od powiekszonej tarczycy(cysty na tarczycy)Serce nieraz daje sie w znaki ale musisz zaakceptowac i najlepiej jak potrafisz z tym problemem zyc.Przebadalam sie u wielu kardiologow i to niejest nic groznego to warjowanie serca raczej bardzo nie pszyjemne.Pozdrawiam ,glowa do gory!

lowik120

Witam,

Tarczyca ok badanie było przeprowadzone

asia IP: 87.205.163.**

Witaj moj chlopak mial, podobny problem - nadcisnienie i kolatanie serca - sama czulam jak mu wali to serducho - zatrzymywalo sie i potem zaczynalo mocno walic
- do tego stopnia ze bal sie klasc spac - balismy sie ze mu to serducho sie zatrzyma
wlasnie przy lezeniu - objawy sie nasilaly
pomogl mu magnez min tabletka dziennie (oczywiscie magnez z wit. B6)
teraz mowi ze zakolacze mu raz na 2 dni
ale to nic w porownaniu z tym co bylo....
sprobuj z tym magnezem
pozdrawiam serdecznie
i duzo zdrowia zycze

Adam IP: 95.160.137.**

Witam Ja Mam 16 lat... od ok 2 lat podczas gwałtownych ruchów szybkiego wzięcia oddechu i wysiłku fizycznego zaczyna bardzo szybko bic mi serce i dziwnie szmera, po czym uderza mi dosyc wielkie ciśnienie do głowy zdarza sie to najczesciej kiedy skakam np na skakance... oczywiscie czasem wogole sie nie wysilam a wezne niekontrolowany wdech to mam tego typu atak :( boje sie powiedzieć rodzicom bo zakazali by mi jeszcze sportu który jest dla mnie wszystkim... możliwe tez ze jest to spowodowane przez nerwy po przy skrajnym wysiłku zawsze w głowie wspominam sobie te chwile ktore bolą dla mnie działa to jak bateria... znawców prosze by odpisali na nr gg3850697. Z góry dziekuje

didika IP: 83.28.51.**

Wypisz wymaluj- nerwica

jaco-39 IP: 217.70.48.**

jaco-39-no ja też dodatkowo mam kilka razy w tygodniu jeszcze takie dziwne nadbicia serca ,które czuję.holter ok. krew,potas itd. ok.przy mocniejszym wdechu,podczas leżenia na wznak oraz leżeniu na lewym boku( po stronie serca)serducho mocno bije,aż klatą rusza.lekarze mówią ,że wszystko ok.w młodym wieku to tak jakby serca nie było,a teraz...

tomasz IP: 86.22.149.**

prosze zsrobic badaie tarczycy panowie 100%

asdsfasdf IP: 178.37.159.**

Gdyby autor tego postu glownego albo ktos o podobnych objawach zagladnal tu jeszcze niech sie odezwie na moj numer gg 12975713, mam identycznyy przypadek- a tu dopiero 22 lata... ;O

Izkaaa IP: 83.5.105.**

Cześć, ja od kilku dni mam dziwne kołatania serca, tzn mam tak jakby przyspieszone jego bicie, jestem tegoroczną maturzystka, może to jest spowodowane nerwami a tez za pare dni będę lecieć samolotem i to tez jest dla mnie dodatkowy stres poniewaz jeszcze nigdy nie leciałam samolotem....nie wiem od czego to mam? czy to stres czy cos innego? niedawno byłam u lekarza i mialam ekg i pani doktor powiedziała że wszystko jest wprzadku tylko mam jakis mały bloczek na sercu ale to podobno nic groźnego... mialam tez badania krwi itd i wszytsko wyszlo dobrze, mam tylko obnizony lekko magnez ale biore tabletki .. pomóżcie prosze, co to może być ?
Dodam że mam 19 lat

qbens1981

I jak lowik poradziles sobie z tym problemem?

asia677 IP: 91.233.78.**

Hej przeczytałam to co napisałeś i jestem pod wrażeniem u mnie serce
bije też szybko jak kłade ręke na klatce piersiowej to bardzo szybko bije
najlepiej zapytaj się jakie morzesz zrobić badania jeśli są jakieś to jak będziesz mógł to je zrób. wierz u mnie jak kłade zawsze to terz miewam czasami bóle. ale sam lekarz jak zbada ci serduszko to nic nie da powie rze jest ok i wszystko będzie cacy ale to nie prawda on
ma osłuchać serce bardzo dokładnie a nie że tylko osłucha i pobada
jeśli chcesz to zapytaj znajomych czy znają dobrego lekarza jeśli tak to idź do niego jeśli nie jest daleko

Pozdrawiam asia