bojanocha

Witam. Mam 31 lat i jestem w 9 tyg. ciąży. Moj problem to chyba za niskie ciśnienie 110/60,a puls ok.100. Boje się, że to ma wpływ na rozwój dziecka, bo ogólnie czuję się osłabiona. Od jakiegoś czasu jest mi zimno zwłaszcza w stopy i dłonie, często boli mnie głowa, czasem w tej głowie szumi, ciągle chce mi się spać. Ponieważ całymi dniami mam mdłości, lekarz przepisał mi diphergam i chyba od kiedy go przyjmuję mam takie niskie ciśnienie. Czy ten lek może mieć wpływ na obniżenie ciśnienia. A jeżeli nie, to czy takie ciśnienie i puls jest normalne na początku ciąży? Jeżeli ktoś wie coś na ten tamat, to bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Marta IP: 83.8.104.**

Witam Cię ,uważam ,że powinnaś zgłosić się do lekarza i powiedziec o tym problemie

Asia IP: 83.2.83.**

A ja myśle że to moze mieć związek z niedoczynności tarczycy.

stracatella IP: 83.4.254.**

Bez badań to i wróżka nie poradzi ;) ale jeśli Cie to pocieszy, kiedy ja przy tachykardii miałam takie objawy jak opisujesz - na izbie przyjęć pierwsze pytanie brzmiało *a nie jest pani w ciąży? W ciąży tak się zdarza* (niestety nie byłam). Dla własnego spokoju jak najprędzej wyjaśnij swoje wątpliwości u lekarza...
pozdrawiam

leonek IP: 78.88.181.**

cienizna, moja magdusia miała puls 120 i ciśnienie 90/36

barbarella

Zgadzam się z Asią, zresztą każda kobieta w ciąży powinna zbadać hormony tarczycy.

Kamila IP: 83.25.106.**

witam, ja kiedys po dipherganie zasnelam i nie mozna bylo mnie dobudzic- a ten lek jest bezpieczny w ciazy(?). Teraz jestem w ciazy, ostatnio cisnienie 120/80 a puls na wizycie 120. Zawsze mialam przed ciązą puls od 80 do 100 i mam tak nadal i zadne badania niczego nie wykazaly. tarczyce mam zdrowa-kiedys leczylam bo byla powiekszona. a przez 2gi miesiac ciazy ciagle spalam i to bylo podobno normalne i tez mialam mdlosci przez caly dzien- za pozno na rady ale moze innym sie przyda-proponuje rano zjesc sucha bulke, lub biszkopcika jesli bulka nie *wchodzi*;) a mdlosci z pewnoscia beda duzo mniejsze. Pozdrawiam

Ewelina30 IP: 84.226.255.**

Witam, niestety nie wiem czy od ten lek ma wplyw na obizenie cisnienia u Ciebie, ale moge dodac Tobie otuchy, jestem w 29 tygodmiu ciazy i praktycznie od poczatku ciazy mam bardzo niskie cisnienie dochodzi ono nawet do 60/40 ...obecnie, do tego doszedl bardzo wysoki puls ...jednak dla szajcarskich lekarzy sa to normalne objawy :-) Idz do lekarza i upewnji sie, czy Twojemu malenstwu nic nie grozi.
pozdrawiam

Basia84 IP: 93.105.97.**

Witam, również jestem w ciąży (w tej chwili 27tc), ale to niskie ciśnienie a przy tym wysoki puls miałam już przed ciążą. Nie przeszkadzało mi to w funkcjonowaniu na co dzień wręcz nie zauważałam tego, ale gdy chodzi o zdrowie maleństwa niczego bagatelizować nie można. Udałam się do lekarza pierwszego kontaktu a ten zlecił badanie cukru we krwi i ekg. Na szczęście cukrzycy nie mam a ekg oprócz tego wysokiego pulsu nie wykazało żadnych zmian. Nakazał dbać o zdrowie i spokój, bo teraz to jest najważniejsze.
Zwykle mam 60/100 a przy ostatniej wizycie miałam 60/90 a puls 110.. A jak bywa u Was?
Pozdrawiam!

ania0102 IP: 78.8.146.**

Dokładnie tak samo, tyle że ja to okaz zdrowia, a teraz (25tc) ciśnienie 90/60 a tętno do 110 dochodzi, z tym że ja się wtedy bardzo źle czuję, zaczyna mnie w środku telepać i jestem strasznie zdenerwowana. Z maleństwem podobno jest ok.

Basia84 IP: 93.105.97.**

Dzisiaj byłam na wizycie i o dziwo ciśnienie miałam w normie bo 120/70 ale puls 130 :(
Ginekolog nie odpuszcza i informuje, że przydałaby się wizyta u kardiologa i echo serca, bo nie chce straszyć, ale puls zwykle przyspiesza przy wysiłku a ten dopiero czeka za w grudniu przy porodzie.. Lekarz rodzinny będzie mnie widywał teraz częściej aniżeli w ciągu 2lat odkąd się przepisałam ;) no ale jak trzeba to absolutnie! Pozdrawiam przyszłe mamusie borykające się z tym *problemem*

beti500 IP: 83.23.112.**

Ja również mam ten problem. Niskie ciśnienie i wysoki puls, który prawie nie spada.. Jestem w 10 tc i czuję się fatalnie.. Przed ciążą kilka lat obniżałam puls lekiem propranolol.. Kiedy się dowiedziałam o dziecku chciałam definitywnie odstawic lek, niestety okazało się to niemożliwe.. Nie jestem w stanie funkcjonowac bez zażycia leku.. Mój ginekolog zgodził się na minimalną dawkę, tj 10mg dziennie.. To jest prawie nic, ale przynajmniej mogę rozpocząc normalnie dzień.. Strasznie się boję czy nie zaszkodzi to Maleństwu, ale niestety nie jestem w stanie leku odstawic..

aniuszka IP: 188.146.61.**

Ja podobnie jak wszyscy mom wysoki puls Jestem w 31 tygodniu ciazy i zaczelam sie martwic tym pulsem Najgorsze jest to ze jak bylam na wizycie to bylo wszystko ok a puls zaczyna szalec tak do okolo 120 dopiero wieczorem Poopserwuje kilka dni i pewnie znowu przywitam sie z lekarzem

Neta IP: 109.107.3.**

Temat mi znakomicie znany,przy niskim cisnieniu tetno jak po biegu,ale ja biore lkeki na niedoczynnośc tarczycy,zwiększono mi dawke,a po tym wlasnie się tak ma dodatkowo kolatania serca.

asie25

Ja przed ciążą miałam puls od 60 do 70 teraz w 13 tygodniu ciąży mam już powyżej 70. Jest osłabienie tez i ciężko to znieść. czasami mam puls wyższy. serducho zdrowe przebadane ponieważ przed ciąża stwierdzili nerwicę... myślę że to może być powodem wyskoków serducha powyżej setki. Ja w czasie ataku nerwicy miałam nawet 134. Dużo dało leczenie u psychiatry ale w ciąży nie wolno.

Twoja odpowiedź