Piotr IP: 80.53.151.**

Mam serdeczną prośbę!
Zdecydowałem się na chelatację. Jestem pełen optymizmu. Jestem dopiero po pierwszej sesji, jutro mam drugą.
Czy mogę prosić osoby ( przede wszystkim pacjentów) z doświadczeniem w tej materii o uwagi, spostrzeżenia zarówno te pozytywne, jak i złe.
Jestem facetem 51 - letnim, rok po zawale z wszczepionym stentem!!!

Adam IP: 80.53.128.**

Witam,
myślę, że szczęśliwie zakończył Pan zabiegi chelatacji i zechcę podzielic się opinią o jej skuteczności.
Na tym forum jest post Pana Leszka Wijasa z 26. 12. 2005 roku pod tytułem Chelatacja, gdzie piszę o metodzie jako nieskutecznej.
Pana wypowiedź powinna rzucić trochę więcej światła na tą metodę.
Z poważaniem
Adam

Jozef IP: 62.21.109.**

Wiek 61,początek choroby niedokrwiennej serca,duszności podczas wysiłku.Sugestia lekarza domowego: chelatacja,nie zaszkodzi panie...
Spróbowałem doustnej przez miesiąc wg dawek
na oryginalnym opakowaniu z USA tj 3tabl lecz 2x dziennie na pusty żoładek.To jest razem 2400 mg EDTA/dziennie.Po miesiącu wprost niedowierzam sobie.Czuję sie
o niebo lepiej,będę kontynuował lecz na mniejszej dawce.W nosie mam opinie fachowców
i całe te dyskusje dobre/niedobre.Mnie pomaga wiec nie potrzebuję żadnych opinii.
Pozdrawiam.
Jozef

Barbara IP: 83.6.145.**

Ja również jestem po chelatacji doustnej i cieszę się , że jest ona dostępna w Polsce.

xxx IP: 78.8.85.**

Nazwa substancji: WERSENIAN DWUSODOWY x 2H2O

Synonimy: EDTA Na2, sól dwusodowa kwasu etylenoczteroaminooctowego

Wzór chemiczny: C10H14O8N2Na2•2H2O

Masa molowa: 372,40

Numer CAS: 6381-92-6

Numer WE: 205 358 3

Zastosowanie: przemysł chemiczny

Właściwości:

Postać : ciało stałe krystaliczne
Barwa: biała z dopuszczalnym odcieniem żółtym lub bladoróżowym
Zapach: bez zapachu
pH roztworu wodnego przy stężeniu 50 g/ l w 20 °C 4÷ 5
Temperatura wrzenia : w temperaturze 252 °C wydziela się woda krystalizacyjna
Temperatura topnienia : brak danych
Prężność par : brak danych
Rozpuszczalność w wodzie i innych rozpuszczalnikach
w wodzie – dobrze rozpuszczalny 100 g / l w 20 °C
w innych ropuszczalnikach – rozpuszczalny w wodnych roztworach alkalii
Gęstość : brak danych
Ciężar nasypowy : 400 ° 500 kg/m3
Temperatura zapłonu : brak danych
Granice wybuchowości : brak danych
Temperatura samozapłonu : brak danych

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem tej substancji prosimy o kontakt.

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

Ja mam tego ponad kilogram.I nie pisać bzdur że rozpuszczalny w alkaliach bo nie jest to rozpuszczanie ale reakcja!I ciekawe czy to jest taka czystość że wkrótce po kroplówce się wyciagnie nogi.Wiem też gdzie można to kupić.I przy okazji przypominam że należy to zażywać w odpowiedni sposób z odżywkami.

Gorallo IP: 212.160.240.**

Ludzie wypisujecie tu farmazony . Ja przeszedłem około 50 wlewów i wszelkie dolegliwości przeszły a miałem juz stany przedzawałowe. Mniej więcej po 5-8 wlewach odczówa się poprawe ja miałem najpierw bóle nóg i rąk zwłaszcza w nocy. Podobno nazywa się to chromanie przystankowe i wiele innych dolegliwości o których wcześnie nie miałem pojecia. Wiem,ze jest to droga impreza głównie na początku bo trzeba 3 razy w tyg. ale po trzech tyg. juz 2 razy a potem tylko raz polecam mnie pomogło a robiłem to w latach 2004/2005

Ale IP: 95.40.218.**

Jestem zainteresowany zakupem EDTA. Proszę o kontakt

marlena007

Witam,
moja mama korzysta z chelatacji w Katowicach. Jest już po 15 wlewach. Na pierwsze sesje zawoziłam ją na wózku, a teraz chodzi sama na nogach do ośrodka.
To jest szok jak to pomaga. Na zachodzie takie popularne, a w Polsce dopiero to raczkuje. Na poczatku myślałam,że to ściema, ale po mamie widzę że to działa. I polecam wszystkim.

KAZIMIERZ USA IP: 76.101.162.**

Witam
Podaje skad mozna zamowic czopki ktore nie sa gorsze niz kroplowka.
Zamowilem ojcu bo jednak wlewy wynosza duzo drozej i zajmuja duzo czasu i do tego nie wszedzie to robia a czopki sa rewelacyjne i nie trzeba nigdzie jezdzic ,goraco je polecam wszystkim.Sprzedawca ich jest bardzo solidny i uczciwa osoba-100% zaufania.

http://olkusz.olx.pl/chelatacja-w-czopkach-900-mg-edta-iid-127863086

Renata T IP: 95.49.21.**

Rafał Dankowski

dr med. Specjalista kardiolog

Asystent w II Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu; autor wielu publikacji naukowych z zakresu kardiologii, prowadzi warsztaty echokardiograficzne.

Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi? Zaloguj się Chelatacja | 2011-03-27 14:27:21

Witam.Panie doktorze,co Pan sądzi o cheliatacjach,dlaczego lekarze nie kierują swoich pacjętów na zabiegi,czy to z niewiedzy ,czy tez z innych powodów?Serdecznie pozdrawiam.
Witam serdecznie,
Zakładając, iż miał(a) Pan(i) na myśli terapię chelatową, to - do tej pory - nie udowodniono w przekonujący sposób, iż przynosi ona korzystne efekty dla zdrowia. Dlatego lekarze nie stosują tej metody w leczeniu chorób serca.
Zaznaczam, iż subiektywne lepsze samopoczucie osoby, która wydała dużą sumę pieniędzy na takie leczenie, nie jest metodą naukowej oceny jej skuteczności.

Pozdrawiam serdecznie
Rafał Dankowski

Witam Całkowicie popieram pana doktora !!!!!!!!!!!! TERAPIA WEDŁUG MOJEJ OCENY NIE JEST SKUTECZNA .Moja mama uwierzyła w terapię chelatową - przyjeła 200 wlewów dozyłnych I NIC JEJ TO NIEPOMOGŁO.Bardzo proszę ludzie zwracajcie uwagę na te pozytywne komentarze .SKONTAKTUJCIE SIĘ ZE SWOIMI LEKARZAM, ZA NIM STRACICIE DUŻE PIENIĄDZE

lot747 IP: 174.63.155.**

Skrajny przypadek z osoba z poprzedniego ogloszenia ze wlewy nie pomagaja,kompletna bzdura - negatywna osoba.
Prosze sprobowac chelatacje w czopkach taniej wychodza niz wlewy a sa porywnywalne i to w komforcie wlasnego domu.

http://olkusz.olx.pl/chelatacja-w-czopkach-900-mg-edta-iid-204539695

mania325 IP: 178.235.205.**

Moj dziadek stosował czopki ale dużo są mniej skuteczne niż kroplówki i chyba wychodziło drożej...

A co do ludzi, którzy podważają skuteczność i dowody naukowe to w niemczech i na zachodzie chelatacja jest refundowana wiec chyba z jakiegos powodu.

barciaaa

Witam mam takie pytanie moja ciocia ma martwice żył, no jest ona zaawansowana, ale słyszałam własnie że nawet na takie coś chelatacja może pomóc. Miał ktoś takie coś ? Nie chce jeszcze amputować szuka wszelakich sposobów na to, i odnalazłam to.Czy jest ktoś kto miał te zabiegi , i ktoś komu pomogło w podobnym przypadku cioci? Ledwo chodzi, okropne bóle nie dające spać , leki nie pomagają , może to da chocby minimalną zmiane ? doradzcie. A i jestesmy z okolic Bytomia, czy najblizej one są w wrocławiu ? czy jak jedna osoba wyżej napisała i w katowicach ? Prosze o odpowiedz

MAGDALENA1243 IP: 31.60.146.**

Ściema. Mój tato uwierzył. Przyjął 50 wlewów i wydał mnóstwo pieniędzy. Wyniki po chelatacji były takie same jak i przed- czyli złe. Zero poprawy. I tak wszystko skończyło się na stole operacyjnym. Jest już 5 tygodni po operacji wszczepienia bypassów i wymiany zastawki i czuje się dobrze.:)