tomekno1

Hej,
Jakiś czas temu po imprezie (sporo piwa w puszcze, ale bez przesady ok 4-5szt.) nastepnego dnia wystąpiły u mnie następujące objawy, drżenie prawie całego ciała, podobnie jak z zimna, głębokie uczucie niepokoju, gorączka ok 37,3 st. i maxymalne uczucie suchosci w gardle, tak jak bym slina nie byla w ogole wytwarzana, przyspieszone tepo pracy serce no i obrzydzenie do jedzenia. Objawy trwaly z przerwami ok 2 dni (przez ten czas prawie nic nie jadlem) i ustapily. 2 tyg. temu rowniez po imprezie (piwo w puszcze:)) wystapily ponownie tylko tym razem wieczorem, jednak wstret do jedzenia utrzymywal sie ok 4 dni, no i te koszmarne napady niepewnosci i niepokoju. W obu przypadkach towarzyszyla mi biegunka, burczenie w zoladku i delikatne bole w okolicy pempka i po lewej stronie.

Dzisiaj po badaniach morfologicznych i gastroskopii okazalo sie ze mam helicobacter, zapalenie błony śluzowej i opuszki dwunastnicy. Najbardziej jednak martwie się tymi objawami niepewnosci i niepokoju, ktore przychodzily w niewiadomym momencie. Czy to mozliwe ze Helicobacter, wraz z moja choroba dawal taki efekt?

Napiszcie prosze....

kamila19

Dziwne.podałas objawy wystepujace po zazyciu Extasy (czyli dropsy popularne na imprezach)
po nich nie masz apetytu,suchosc w gardle (tracisz wode z organizmu) stan podgorączkowy,zmiennosc temperatur ciała (raz ci zmino raz ciepło)napady niepewnosci , czasem strach. uwazaj jakich kolegow wybierasz. takie rzeczy robia powazne szkody w organizmie. na imprezach kupuj piwo ze sklepu zakapslowane,nie dawaj nikomu do *potrzymania bo idziesz na parkiet* tylko pilnuj napoju.

tomekno1

Nieee, no co Ty... Wiem, że uczą takich rzeczy w szkole, przestrzegania także ale bez przesady.
Generalnie chodzi mi o to czy, takie (jak pisałem powyżej) efekty mogło wywołać podrażnienie zapalenia śluzówki i dwunastnicy przez alkohol? O to mi chodzi a nie co mocniej *klepie*.

tomekno1

i co nikt nie wie???

mamija IP: 82.143.150.**

mam te same objawy, tez wykryli helicobacter. od dzisiaj zaczynam leczenie klacidem + duomox*em przez 7 dni, zobaczymy czy pomoże, oprócz Twoich objawów mam jeszcze zawroty głowy i duże osłabienie.

basia IP: 80.48.225.**

ja mam takie samopoczucie zawsze po alkoholu na drugi dzien i wcale nie musze wypic duzo czasem nawet po 2 lub trzech piwach mam takie jazdy na drugi dzien tyle tylko ze one utrzymuja sie caly dzien az do wieczora do tego dochodza zaburzenia pracy serca i problemy z oddychaniem...

tomekno1 IP: 62.121.122.**

Już jestem po drugiej gastroskopii. Udało sie eradykować helicobacter i wyleczyć nadżerki na dwunastnicy i w żołądku. Jednak nie wiem czy to przez stres czy przez tą kuracje antybiotykami, nabawiłem się zapalenia jelit:(. Eradykacja spowodowała również, że powstała pojedyncza nadżerka w dolnym odcinku przełyku (reflux). Ale dalej nie jest tak jak być powinno jak czasem zdarzy mi się więcej zjeść (uczucie najedzenia) to ni z tego ni z owego atakują mnie takie kujące bule w okolicy pempka. Błona śluzowa jeszcze nie zagoiła się w pełni.
Biore już 2gi miesiąc controloc 40 i jeszcze przez nastepny pewnie będę go brał. Najbardziej drażnią mnie takie mdłości, występują jak jestem głodny i trwają do kilku minut po posiłku.
Dziewczyny napiszcie coś więcej od kiedy zaobserwowaliście u siebie te objawy?

Wydaje mi się, że samo helicobacter nie tego nie powoduje. Musiały nastąpić jakieś zmiany w układzie pokarmowym. Te moje stany niepewności, myśle, że to jednak miało podłoże bardziej psychologiczne. Aczkolwiek bakteria ta powoduje, zmianę soków trawiennych z resztą proste spostrzeżenie - eradykacja spowodowała u mnie chorobę refluksową stopnia A. Czyli helicobacter powodowała, że soki trawienne nie miały właściwej konsystencji.

Ola IP: 149.156.124.**

Witam Was. Mam podobne objawy, wczoraj kupilam test na Hp i wyszedl pozytywny!!! Odkad zaczely mi sie zawroty glowy przez ponad 2 miesiace szukalam od czego to cholerswto moze byc i nie laczylam tego absolutnie z ukladem pokarmowym... Lazilam po roznych lekarzach wydalam mnostwo kasy, myslalam ze mam m.in. raka krtani... Laryngolog powiedzial ze to refluks i kazal kupic test na Hp ale o tym zapomnialam i dopiero wczoraj kupilam. czesto mam porblemy zoladkowe ostatnio, poglebija sie one kazdego tygodnia... Ostatnio zatrulam sie jedzeniem( moze bylo nieswieze nie wiem ale na pewno to bylo zatrucie), bylam bardzo slaba bolala mnie glowa bylo mi bardzo niedobrze wieczorem no i po polozeniu sie spac zaczely sie wirowania!! Znam je juz doskonale... Pomyslalam ze zwariuje i dluzej tego nie wytrzymam ale bylam bezbronna, krecilo mi sie caly czas, przy okazji gorzej wtedy widze... Okolo godz 3 w nocy zaczelam wymiotowac... Wymiotowalam, wymiotowalam, i pod sam koniec przestalo mi byc nidobrze( czyli przyczyna usunieta, moze mi cos siadlo na zoladku), w kazdym razie pisze to po to zeby Wam przekazac, ze w momencie kiedy przestalam wymiotowac i poczulam sie lepiej, zawroty glowy zniknely, wzrok wrocil do normy... Teraz juz wiem ze musze isc do gastrologa bo widocznie niezle te cholery szaleja w moim zoladku! Pozdrawiam serdecznie!

Marcin22 IP: 212.244.1.**

Witam ja mam 22 lata i objawy mam identyczne a wiec juz nie bede wymienial,a juz po alkoholu to jest masakra...takie same objawy jak opisujecie....nie wiem co sie ze mna robi i co mam ze soba zrobic...napisze tylko tyle ze mialem rozne badania EKG.. USG..gastroskopie,badania na helicobacter itp itp i nic nie wykazalo....okazalo sie ze mam nerwice żołądka wszystkie nerwy usadowily mi sie na załądku..po prostu po jedzeniu,po alkoholu objawy sie nasilaja..podraznia sie jeszcze bardziej caly uklad pokarmowy..objawy sa straszne....trwalo to ponad rok teraz jest juz lepiej ...Pozdrawiam:)

szymon chojnacki IP: 85.176.172.**

Marcin 22,mam takie same objawy teraz,moj mail simonchojnacki@hotmail.com,napisz blagam co CI pomoglo,bede dozgonnie wdzieczny,juz od 3 miesiecy sie tak mecze,pozdrawiam

mcstolek IP: 83.18.150.**

Szymon, marcin 22 - dajcie znać czy i co Wam pomogło!!!! Dzieki

30 lat kobieta IP: 83.3.209.**

Witam, ja tez miałam podobne objawy do Was, a raczej mam je dalej. W sumie to na samym początku zauważyłam u siebie dziwny żółty nalot na języku, którego nie mogłam sie pozbyć. Udałam się do lekarza, powiedział,że to awitaminoza (oczywiście żadnych badań nie zlecił), poszłam do laryngologa i miałam badania na grzybicę , wyszło,że wszystko ok. Później zaczął mnie boleć mocno brzuch, cały czas miałam wzdęty, miałam zawroty głowy i mdłości.Bardzo szybko sie męczę, boli mnie w klatce piersiowej np kiedy sie nachylam,a najgorsze to właśnie te dziwne niepokoje o których pisał tomekno1. Alkohol pije sporadycznie i to w małych ilościach ale i po nim czułam sie fatalnie. Sama zrobiłam sobie test czytając Wasze forum. Poszłam z tym do lekarza bo wynik był pozytywny. Przypisał mi 2 antybiotyki i lek orofen. Antybiotyki przestałam brać 2 dni temu, orofar jeszcze kilkanaście dni. Oczywiście lekarz nie zaproponował mi ani gastroskopii ani nie powiedział co mam jeść a czego nie. Takie uroki mieszkania w małym miasteczku, niestety. Na początku brania antybiotyku chyba czułam sie trochę lepiej ale teraz chyba czuję pogorszenie. Bardziej boli mnie żołądek, zaczyna mocno kłuć mnie pod żebrami i ból mi promieniuje aż do boku. Nawet chyba języma mam bardziej żółty. Miałam nadzieję,że te leki, które brałam mi pomogą więc teraz jestem już załamana.
Napiszcie jeśli Wam coś innego pomaga, czy Wy też macie żółty język?

chuda IP: 92.25.206.**

Mieszkam teraz w Anglii i nie znam perfekt jezyka-poszlam do lekarza bo mi reka spuchla i strasznie mocno bolala-zrobili badanie krwi-okazalo sie ze mam te wstretna bakterie-czytajac to co pisaliscie dochodze do wniosku ze moje zle samopoczucie zeczywiscie bierze sie z tego nieproszonegogoscia w zoladku.I kto by pomyslal,ze klopoty zwiazane z ukladem pokarmowym powoduja ogolne oslabienie,niepokoj.lek.zawroty glowy itp.Co sie na tym swiecie porobilo?

monilka84 IP: 83.5.106.**

Witajcie!!!Dzieki Wam odkryłam te przekleta bakterie i ja zrobilam test i jest pozytywny ale ta druga kreska troche malo widoczna wiec zrobie badanie dla pewności a mam takie same objawy jak Wy czy to wyleczalne??

eot IP: 77.112.200.**

Witam. Czytajac Wasze posty nasuwa mi sie jedno schorzenie: kandydoza, zwana drozdzyca, wywolywana przez drozdzaka Candida. Poszukajcie w necie i porownajcie je ze swoimi objawami...