lada IP: 85.89.162.**

Mój problem zdrowotny ciągnie się juz od ponad 5 lat. Odwiedziłam różnych neurologów, chodziłam na rehabilitację (skrzywienie kręgosłupa), ale to nic nie dało ponieważ rzaden lekarz nie postawił mi diagnozy.(a raczej wymyślali mi choroby - padaczka, zespół niespokojnych nóg, nerwica). Może ktoś z Was wpadnie na pomysł jak mnie zdiagnozować, albo ma podobne problemy.
Gdy kładę się spać i czuje że sen nadchodzi, odczuwam mrowienie (drętwienie) prawej ręki lub nogi (nigdy równocześnie nie występuje ręka i noga) i następują drgawki tej kończyny (podobne do zrywów mięśniowych), następnie wszystko się uspokaja i za jakąś minutę cały cykl się powtarza i potrawi trwać przez kilka godzin. Podczas dnia odczuwam odretwienie ręki oraz nogi (od uda do kolana z tył nogi). Neurolodzy stwierdzili u mnie lekki niedowład prawej ręki i nogi.Miałam robione przeróżne badania nuerologiczne (EEG, tomograf, rezonans itp) wyniki są ok, więc gdy lekarzom zabrakło pomysłu na wymyśleniu mi choroby stwierdzili, że w sumie neurologicznie jestem zdrowa.
pozdrawiam

edyta IP: 153.19.162.**

myślę że powinna Pani zrobić dodatkowe badania :rtg górnego i dolnego odcinka kręgosłupa, badania krwi na pomiar magnezu gdyż właśnie niedobór powoduje takie objawy jak drętwienie nóg i kurcze i mrowienia. polecam przebadać się w kierunku cholesterolu aby w razie czego wykluczyć miażdżycę tętnic.Oprócz zbadania ilości magnezu niech Pani zmierzy poziom potasu.

lada IP: 85.89.162.**

prześwietlenie kręgosłupa robiłam - skolioza prawostronna, lordoza na całym odcinku kręgosłupa. Badania krwi na pewno zrobię.
Dziękuję za podpowiedź.

B. tel.0501 232 804 IP: 83.6.135.**

Objawy wyraźnie wskazują na braki składników witaminowomineralnych, w tym magnezu.

aga IP: 78.88.73.**

aga-ja mam takie pytanie szukam pomocy oto chodzi że moja 9letnia córka od jakiegoś czasu miała silne skurcze nogi prawej ta noga przytym drżała trwało to jakiś czas i tylko sporadycznie ostatniego miesiąca wszystko zaczeło się tak samo ale w trakcie skurczu straciła przytomność i dostała drgawek po 8 godzinach powtórzyło się ona oczewiście nic nie pamięta tylko to że ją noga bolała zrodiono jej szereg badań EEG REZONANS TOMOGRAF głowy ale nic nie wykazało ma tylko zwiększoną liczbę płytek czerwonych.ponad miesiąc był spokój 3 dni temu powturka to samo znowu jest w szpitalu i dalej nic niewiadomo proszę o pomoc i radę.

Madzia IP: 83.31.34.**

ja mam podobny problem, tylko, że nie mam go od paru lat, tylko od paru miesięcy.. zaczęło się od bólu głowy.. Zrobiono mi EEG, rezonans i wyszło, że mam jakieś ognisko, wykluczono stwardnienie rozsiane i inne choroby z tym związane. Doktor powiedziała, że mam pewnie nerwoból i dała mi tabletki, które przyjmowałam półtora miesiąca. Po tym czasie wystąpił u mnie niedowład prawej nogi, mrowienie, bóle w krzyżu itp. Trwało to tydzień po czym samo przeszło. (było to podczas miesiączki).Położyli mnie do szpitala, miałam robione badania na podstawie krwi (podstawowe, na magnez, potas, itd), prześwietlenia RTG głowy, kręgosłupa, rezonans kręgosłupa, punkcję, w żadnym nic nie wyszło. lekarz stwierdził że jest to lekka padaczka i dał mi takie same leki jak nerwoból.. mija miesiąc i teraz znowu się zaczyna.. bóle mięśni, trudności w chodzeniu itd.. mam wrażenie że to nie jest padacka ale sama nie wiem co o tym myśleć :(

gochahh IP: 81.210.63.**

Do Madzi!

Witaj!

Jestem w tej samej sytuacji. Mam 24 lata. Tydzień spędziłam w szpitalu. Leżałam na oddziale neurologicznym. Wykonane badania: Jonogram w surowicy (sód, potas), morfologia (18-parametrów), OB, Glukoza, Mocznik w surowicy, Mocz - badanie ogólne, Mocz - badanie osadu, UDP (USG naczyń szyi), Ultrasonografia doplerowska przezczaszkowa, rezonans magnetyczny mózgu i pnia mózgu, EEG, EKG itp. Wszystkie badania okey. Jedynie w UDP wynaleziono hipoplazję lewej tętnicy kręgowej z zaburzeniami przepływu.

a rozpoczęło się tak:

Mama miała stwardnienie rozsiane.
Nagle zauważyłam niepokojące objawy tzn. niedowład prawej ręki i prawej nogi, niedowład ten występował najpierw rzadko np. raz w tygodniu, teraz kilkanaście razy dziennie, trwa kilka sekund, ustępuje samoczynnie. Do tego dochodzą zawroty i bóle głowy. Trudno mi utrzymać równowagę. Nie mogę prowadzić samochodu, gdyż nie potrafie sprawować nad nim pełnej kontroli, pisanie na klawiaturze sprawia mi probleb, ponieważ w momencie pojawienia się niedowładu nie potrafię prawą ręką (palcem) kliknąć na wybrany przycisk, trudności sprawia mi również założenie buta (kapcia) na prawą stopę bo nie potrafię nią trafić, niosąc coś w prawej ręce wiem, że muszę przełożyć do lewej bo kiedy nadejdzie ten moment wyląduje dana rzecz na ziemi, w momencie *napadu* nie potrafię trafić palcem prawej ręki do czubka nosa. I wiele, wiele innych...

Zalecenia:
Tegretol CR 200 (czy to nie lek na padaczkę?)
Aktywny tryb życia (niby jak mam to robić jak samo chodzenie sprawia mi trudności)

Co Wy na to?!

Zdretwiala IP: 78.8.130.**

Mam 24 lata. Przezywam podobną historię do Waszej. Od około 5 lat czuję drętwienie, mrowienie lewej reki i nogi, jakby były przetrenowane na siłowni. Leżałam w szpitalu, zrobiono mi wszystkie możliwe badania m.in. punkcje lędźwiową miałam podejrzenie Stwardnienia rozsianego (wykluczyli), brałam leki na padaczkę, rezonansy magnetyczne nic nie wykrywały. Po paru latach okazało się, ze mam tężyczkę - to ważne abyście zrobiły to badanie,wiele młodych kobiet ma tą dolegliwość. (a także sprawdzić przepływ krwi w nogach lub szyi) Ale tak naprawdę nikt nie potrafił mi do tej pory pomóc. Leczyłam się także na depresje i nerwice ale nie zlikwidowało to objawów fizycznych. Po 5 latach mam tylko jedno zalecenie: łykać codziennie magnez......

Nie mam siły już na chodzenie po lekarzach, zwyczajnie odpuściłam i modlę się aby moje objawy nie pogorszyły się kiedyś. Zastanawiam się jak u Was sie to toczy.

arttur IP: 90.237.161.**

Witam
juz nie wiem w co i komu wierzyc, padaczka+wys cisnienie leki brane jak przykazano (podobno przy takim zestawie konieczne sa antydepresanty, tez biore) sytuacja do 19-20 roku zycia z choroba ale constans. Teraz lat 34 rok temu obudzilem sie niedowladem prawej dloni i caly czas mam wrazenie ze ten zestaw zaczyna sie rozkrecac. Nadmienie ze mam absolutnie pozytywne nastawienie do swiata i ze w celach naprawczych nawet 4 lata temu zmienilem kraj (nic nie pomaga, wszedzie propozycje zwiekszenia dawek) MOZE GDZIES PODOBNA SIEROTA Z KONSTRUKTYWNA UWAGA ? POZDRAWIAM

tina IP: 178.182.66.**

Witam serdecznie :) u mnie drętwiej praw ręka i nogi i trwa około 5 minut a potem przechodzi tylko to jest ból nie do zniesienia który wykręca mi rękę ? zaczyna sie pulsowaniem w mózgu i schodzi na rękę a potem na nogi . Mam juz to 10 lat .Leczę sie obecnie i wykryto mi boreliozę .Kiedyś też mówili że to padaczka dostawałam tabletki które nic nie pomagały wręcz przeciwnie gorzej się po nich czułam i odstawiłam . powodzenia

caffetime

Dzień dobry. Jestem mamą 12-letniego Marcina. Od dwóch lat borykamy się z problemem drgawek. Syn jest obecnie po czwartym takim incydencie. Wszystkie zaczynają sie w nocy, gdy budzi się z uczuciem, które nazywa uczuciem lapania w nodze, mrowienia. Od tego się zaczyna a kończy, o zgrozo, napadem drgawek uogolnionych. To powtarza się 2-3 razy w ciągu nocy, w międzyczasie ma te dziwne uczucia i nodze i skurcze mięśni w łydkach.Rezonans i eeg robione cztery razy w normie. Neurolodzy twierdzą że to napady rzekomopadaczkowe czyli na tle lękowym, psychiatra kręci nosem na to rozpoznanie neurologów. Syn od dwóch lat przyjmuje antydepresant, 1,5 roku jest w terapii-widać efekty w jego codziennym funkcjonowaniu- jest zdecydowanie bardziej otwarty, spontaniczny, śmiały. Na tej potstawie i na upływie roku od ostatniego incydentu drgawkowego śmiałam sądzić że to minęło. NIestety nie. Neurolodzy z uporem maniaka twierdzą - podłoże lękowe. Pójdziemy do psychiatry i pewnie po raz kolejny zwiększy dawkę antydepresanta. Nikt nie szuka mozliwych innych przyczyn bo skoro jest znerwicowany to ma lęki i tyle. Nie wiem jak synowi pomóc, bo jedynym lękiem jaki u niego obserwuje to straszny lęk przed drgawkami, który powoduje, że boi się chodzić spać. Czuję się straszliwie bezradna.

dari33 IP: 213.241.7.**

Witam. ja mam dziwne uczucie od paru miesiecy.. mianowicie uczuci bólu i goraca w prawej nodze i rece.. najsilniej kiedy leze albo siedze... niestety nie trwa to krótko tylko przez caly czas jak leze albo siedze.. mam ulge tylko kiedy chodze... w dodatku mam wrazenie ze reka i noga sa ciezkie i lekko opuchniete.... CO TO MOZE BYC I OD CZEGO? prosze o odp...

Twoja odpowiedź