ilusia IP: 217.149.246.**

Czy każde *potknięcie się* serca, tzn. takie jedno mocniejsze uderzenie...to migotanie przedsionków? Zdarza mi się czasem coś takiego, czasem kilka razy w ciągu dnia tak serce *wyskoczy* czasem tylko raz... Dodam, że mam dodatkową drogę przewodzenia, zespół WPW, dostaję czasami częstoskurcze nadkomorowe, biorę cały czas Rhytmonorm. Miałam zrobione setki ekg, na wszystkich linia jest taka mocno drżąca... ale nikt z lekarzy nigdy nie mówił, że mam migotanie przedsionków. Moje pytanie brzmi, czy takie potknięcie się serca to może być objaw czegoś innego, np. ze stresu? Z góry dziękuję..

ilunia IP: 217.149.246.**

dodam, że mogą to być pojedyncze pobudzenia nadkomorowe. tak kiedyś miałam napisane w opisie badania holterowskie. Czy ktoś może mi wyjasnić, czym są te pobudzenia? szukałam już w różnych miejscach, ale bez skutku. Czy to groźne, czy też normalne nawet u zdrowych ludzi.. i czy wiąże się to z migotaniem przedsionków?

damian IP: 79.186.2.**

czesc ja borykam sie z podobnym problemem równierz mam tzw potykania sie serca jedno mocne uderzenie bądz terz bardzo wolne uderzanie niewiem czy jest to grozne dodam ze w tym momencie robi mi sie słabo!miałem juz kiedys czestoskurcze ale narazie sie uspokoiło moze to przez nerwy?

tak też dzisiaj szukałam w książkach medycznych i znalazłam, że mogą to być pojedyncze pobudzenia nadkomorowe... mogą występować u ludzi zdrowych także.. często w wyniku dużego stresu... jeśli się mylę to proszę kogoś o skorygowanie:)

gosik IP: 62.21.69.**

przy pojedunczych skurczach nic Tobie nie grozi

gosik IP: 62.21.69.**

zażywaj magnefar b6 ,powinny troche się uspokoić

dziękuję za odpowiedź :)

maniek IP: 194.242.62.**

witam,
mam podobny problem,otoz wczesniej nie mailem problemow z sercem, rzocilem rok temu palenie,objawy sa takie iz, moje serce raz na np minute *zakuleje* dzieje sie tak kiedy jestem w stanie spoczynku jesli wysilek fizyczny to nie ma tego problemu. Czy to brak jakichs witamin czy moze cos powazniejszego..?hmm
Pozdrawiam

pietras3 IP: 89.229.130.**

witam wszystkich.magnez i witamina b6 sa wazne szczegolnie b6 poniewaz pomaga wchlaniac magnez do organizmu.nikt jedna nie napisal o potasie jest wazny dla ludzi takich jak my.ja mam problemy z sercem od pieciu lat.na ablacje nie poszedlam poniewaz kolega ktory jest kardiologiem stwierdzi ze nie warto bo jest male prawdopodo ze trafia w to miejsce.zeby bylo malo to jeszcze mam nerwice lekowa.to juz myslalem ze to gwozdz do trumny.nie zalamujcie sie trzeba poprostu sie nauczyc z tym zyc.pewnie nikt nie mowil co robic jak serduszko przyspiesza nagle i cisnienie spada ale trzeba nabrac powietrza i probowac przepchnac je z kierunku zoladka.zazwyczaj robie to kilka razy kolo pieciu i zaczyna wszystko wracac do normy.to chyba wszystko raczej.pozdrawiam i jezeli bede mogl jakos pomioc to pietras3@o2.pl.

Twoja odpowiedź