Paula IP: 87.105.8.**

Od piatku czuje mam tak zwana kulke w gardle i czuje sie z tym bardzo niekomfortowo,ciagle mnie to denerwuje i szukam usilnie jakiegos sposobu zeby sie tego pozbyc,problem w tym ze nie wiem jak.nie mam zadnych objawow takich jak np goraczka,bol gardla i inne.moze ktos poradzi jak sie tego pozbyc i po ilu dniach to przejdzie?dodam ze ostatnio przez jakies dwa trzy tygodnie mialam duze stresy,a kulka pojawila sie nagle,zaraz po tym jak denerwowalam sie,chociaz nigdy wczesniej nic takiego mi sie nie zdarzylo.prosze o pomoc lub porade

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ewa IP: 90.156.58.**

Tak, to ze stresu, też tak miewałam, czasami utrzymywało sie to tygodniami. To sie chyba nazywa * globus histericus*:)))

Paula IP: 87.105.8.**

aha ;] a jakie leki brac badz co mozna zrobic aby to zniknelo?

starsza pani IP: 80.51.240.**

wiem coś na ten temat ja często mam też taka kluchę w gardle. jest na to lekarstwo nazywa się Mix Nervina jest to lek robiony w aptece na receptę. Stosuje go gdy zachodzi taka potrzeba, przypisała mi go pani dr kardiolog.Naprawdę pomaga jest to taka słona woda z jakimiś dodatkami w aptece znają skład . Na recepcie ma być napisane tak: Mix Nervina 250 ml 1 x 2 łyżki na noc lub rano polecam mnie b pomaga.

izka28

4 lata temu dostalam atak , plucie krwia plus wrazenie ze ktos lub cos mi zaciska gardlo, dusialam sie nic nie jadlam, tylko moglam pic soki zagęszczone ktore mi pozwlalaly zpaomniec o bolu. Ale kiedy atak nadchodzil czulam ze sie dusze i jedynie co zapominalam o ataku to rzucie czego kolwiek, chodzi o jedzenie. Jesli cos jadlam nie czulam ucisku i wtedy kiedy spalam. Po przebudzeniu by nie czuc ponownego ataku szybko do lodowki i na sile cos rzulam by tylko nie czuc ucisku. W przypadku ucisku gardla czulam ze ( mimo ze caly dzien nic nie jadlam) żolądek sam chcial cos wyrzucic zemnie a ni emial co, i mialam wrazenie ze mi chce żebra wypluc przezemnie bol niesamowity. Kochani mieliscie takie wrazenie i co to jest? dzi sbylam u lekarza stwierdzil gruzlice bdz nerwice! ja taka nie nerwowa. Owszem przemuje sie wszystkim ale nie na tyle by sie zamartwiac dzien i noc o jakims problemie wiec co to jest?

Pogódka IP: 77.114.134.**

kochanie wcale nie musisz byc nerwowa, żeby miec nerwicę, ale coś pisałaś o gruzlicy! to pewne?

izka28

P.S. owwszem pale papierosy paczke dziennie to tez moze miec wplyw ale zastanawim sie czemu te ataki sa co kilka miesiecy? i czy na pewno to spowodowane przez papierosy? jak pisalam w ten dzien nie palilam zadnego a atak sie ponowil... pomozcie prosze

izka28

ale objawy byly jasne na internecie czytajac cytuje :

Globus
DEFINICJA
Określeniem globus (polska wersja- gałka) nazywamy subiektywne wrażenie obecności ciała obcego w gardle, które nie daje się przełknąć.
OBJAWY I PRZEBIEG
Obiektywnie w gardle nie stwierdza się żadnej przeszkody. Pacjent zgłasza natomiast subiektywne uczucie- kulki w gardle lub drapania (porównywane do obecności włosa w gardle). Dodatkowo wielu chorych odczuwa w gardle ściskanie, duszenie i trudności w przełykaniu śliny. Objawy typowo ustępują w czasie jedzenia, pojawiając się ponownie w okresie między posiłkami. Odwrócenie uwagi pacjenta lub skupienie się chorego na określonej, absorbującej czynności powoduje zazwyczaj chwilowe ustąpienie dolegliwości. Najczęstszą przyczyną uczucia globusa są zaburzenia nerwicowe (konwersja, somatyzacja stresu). W badaniu psychologicznym zwykle stwierdza się problemy rodzinne lub depresję.

i po tych objawach skojarzylam moje sa identyczne,, a czy to gruzlica ? moze ale czemu powstają te ataki co jakis czs co pare miesiecy? gruzlica z tego co wiem to brak apetytu i ciezki przełyk pokarmu a ja tego nie mam. Owszem gdy atak sie pojawi jem byle co by tylko *zagluszyc* postęp ataku czyli ucisk gardla i drawki ciala plus mam temperature 37

napisz jeszcze raz u jakiego specjalisty byłaś, czy on ci powiedział, że to gruzlica?i co dalej?

a masz tak?kochanie, mi to pachnie nerwicą, miałam tak , jakby mi ktoś coś nalał do gardła i nie mogłam wykrztusic, chodzi mi o to twoje plucie krwią, kiedy to było? jak długo?mówiłaś o tym lekarzowi?

izka28

Niestety u specjalisty nie byłam tylko u lekarza rodzinnego. Tak powiedzialam mu ze plulam krwią , zapytał ile pałe dziennie papierosów poczym skierowal mnie do specjalisty a ja sie nie wstawilam bo plucie krwią minelo. Niestety te ataki z krwią bywaja raz na pol roku co kilka miesiecy ale bywają.Niestety nawet kiedy rzucilam palenie atak i tak mnie nie ominął.

elik

Ja miałam również gulę w gardle.Byłam u lekarza rodzinnego i stwierdziła,że mam białe krostki na migdałkach i dała mi skierowanie do laryngologa.Jeszcze nie byłam bo jestem zapisana na grudzień.Robię sobie masaż stóp,i gula zniknęła !!!!!Masuje się duży palec ,po zewnętrznej stronie stopy,od jego połowy w stronę nogi okrężnymi ruchami opuszkiem kciuka i uciskając,trzeba użyć trochę kremu ,wystarczy po 5 minut dziennie na obydwóch nogach.
Może i komuś z Was pomoże, nie zaszkodzi spróbować

BiAła IP: 91.90.62.**

Witajcie..!!! Znalazłam to forum bo chcialam podzielic sie z kims moimi dolegliwosciami.Otoż mam 20 lat nigdy wczesniej nie zdazylo mi sie to co teraz...od 2 tygodni żyję w stresie mialam kilka powodow do tego zeby sie zalamac a nawet plakac bardzo długo...i od pewnego czasu zaczelo dziac sie cos z moim *przelykiem* moge sie tylko domyslac ze chodzi o niego..Najpierw czulam cos takiego jakby cos tam drgało w srodku, obecnie czuje jakby cos stawalo mi w gardle jak przelykam sline mija i za chwile powraca.Na codzien zdarza mi sie tak kilka razy jest to bardzo uciazliwe.Dodam ze przez to czasami robi mi sie duszno i mam wrazenie ze zaraz sie udusze..bylam dzisiaj u internisty dostalam leki na zatoki i oskrzela bo rano mam czasami katr z kaszlem + leki na alergię...jezeli mi nie przejdzie to do laryngologa. Nie wiem co mam myslec.:( Pomożcie!!! Pozdrawiam

MK1 IP: 85.89.170.**

Witam ja obecnie to przechodzę chciałbym spytać czy jest jakiś domowy sposób na pozbycie się tego problemu lub taniego sposobu poprzez leki bez recepty ?
Dziękuje z góry za pomoc i proszę o poważne i na serio porady co do globus Histericus ( Kula Histeryczna ) ....

Pozdrowienia ....

zielona

Osobiście nie radziłabym nikomu żadnych leków w takim przypadku bez diagnozy lekarza. Można komuś coś polecić na katar czy bol głowy, ale nie na taką dolegliwość. To powinien koniecznie obejrzeć lekarz.