Ania IP: 83.23.205.**

Od 2 tygodni odczuwam co godzinkę silne mrowienie, zaczynające się od lewego kciuka, oraz ból w okolicy lewej łopatki i szyi.Dolegliwość ta występuje również w nocy. Czy to moze być coś poważnego?

Dorota W IP: 83.8.74.**

Droga Aniu jeśli odczuwasz takie dolegliwości powinnaś udać sie do lekarza .Ja mam podobne obiawy orzy nerwicy ale u Ciebie moze to występowac przy innej chorobie więc najlepiej zrobić badania.Może okazać sie ,że to nic grożnego i nie potrzebnie się martwisz.Pozdrawiam Ciebie serdeczne

kris IP: 213.158.196.**

Może to być choroba wieńcowa lub inne schorzenie naczyniowo-sercowe.
Do lekarza marsz.

madziaa IP: 83.28.29.**

ja mam mrowienie lewej ręki zaczyna się od łokcia do dłoni.... takie dziwne uczucie;/ od 4 dni najczęściej mrowienie zaczyna się wieczorem. Prosze powiedzieć z jakiej przyczyny to może być?

luska IP: 83.28.61.**

Mrowienie i drętwienie rąk może być spowodowane zmianami w kręgosłupie szyjnym.

skrzybek

Mi też sie pojawia mrowienie w lewej ręce ale to raczej przez niewygodną pozycje w której pracuje( jestem dostawcą)

gabi IP: 87.99.108.**

WITAM Was czytam i czuję ze odczuwam to samo tylko moze nie zawsze to drętwienie odczuwam u lewej dloniale czuję w sumie to mam chore serce -blok pierwszego stopnia , zyję i pracuje ,pozdrawiam i nielekceważcie takich odczuc , pilna porada lekarza, Gabi

kam IP: 93.96.226.**

Mrowienie może powodowac *zespół cieśni nadgarstka*

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_cie%C5%9Bni_nadgarstka

a bez lekarza się i tak nie obejdzie.

Jarek99 IP: 79.186.191.**

Nie wiem czy mam to samo ale od 2 dni czuje ból w łokciu lewej reki czasami czuje mrowienie w okolicach kciuka i dłoni ale rzadko ten sam ból czułem 2 lata temu przez chwile bo walnąłem łokciem o podłogę gdy sie pośliznąłem ale to było chwilowe teraz czyje taki ból i on nie jest chwilowy czasami czuć go bardziej w stronę bicepsu on jest tak bardziej miedzy końcem mięśnia a początkiem łokcia w dodatku nic ciężkiego nie nosiłem ani żadnych ciężkich prac nie wykonywałem. Co to może być z góry dziękuje za pomoc.

carolinerd

A ja mam takie pytanko:)4 tygodnie temu rzucilam palenie uzywajac tabletek z nikotyna.Od tego czasu zaczela mi dretwiec lewa dlon?czym moze byc to spowodowane?

alicja18

Mam 18 lat i co noc budzę się z zupełnie bezwładną, spuchniętą, odrętwiałą lewą ręką. Myślałam, że dzieje się to na skutek nacisku ciała na tą rękę, ale drętwieje ona nawet podczas krótkiej drzemki, kiedy na niej nie leżę. Czasami odnoszę też wrażenie jakby *coś* zaciskało się na naczyniach krwionośnych na przegubie właśnie tej ręki. Martwię się co to może znaczyć, szczególnie, że może mieć to związek z sercem (lewa strona ciała). Pomimo tego, że prawie cała moja rodzina skłąda się z lekarzy nie wiedzą co mi dolega. Prosiłabym o pomoc w zdiagnozowaniu problemu...

sebastian18 IP: 188.47.3.**

ja też wstaje rano z prawą bezwładną ręką czym to może być spowodowane

monia 84 IP: 88.5.1.**

ja od dwoch miesiecy pracuje na ezni w hiszpani czasem tyra sie po 12 godzin od miesiaca budze sie z bolem i odretwieniem lewej reki zastanawiam sie czy to z przemeczenia czy tak jak pisza na innych stronkach na tle nerwowym musze dodac ze odczuwam dretwienie i mrowienie w koncowkach palcow

Kaśka IP: 89.191.152.**

Jeśli chodzi o drętwienie, mrowienie kończyn górnych to uwazam ze może być to spowodowane albo zwyrodnieniem kręgosłupa szyjnego (okolice 5 kręgu szyjnego) , albo ucisk na splot ramienny np poprzez pierwsze żebro( w przypadku części podobojczykowej splotu), co powoduje drażnienie nerwów odchodzących od splotu , a są to główne nerwy zaopatrujące kończynę(aż po samą dłoń) zarówno ruchowo jak i czuciowo ....
Pozdrawiam

MONA IP: 41.201.253.**

pizdrawiam wszystkich . mialam cos podobnego. po piierwsze uwazam ze to stres . bole znacznie ustapily jak zwolnilam . zrobilam lekka diete .przestalam sie wszystkim stresowac . umiarkowanie uprawiam aerobik i oczywiscie joge.zwriccie uwage czy reka ktora boli nie jest przeciazona.na koniec dodam ze bylam u lekarki przeebadla mnie oczekuje na mamografie bo robi sie 3 dni po miesiacce badania krwi moczu.wczesniej robilam przeswietlenie klatki piersiowej jest dobrze.powodzenia .nie martwcie sie za wczesnie wyniki wszystko wykaza