avatar
Ania IP: 83.6.121.**

Są Święta i mamy problemy z babcią. ostatnio dostała nowe leki i jest po nich ospała i ociężała. Po kilku godzinach to mija, ale wtedy bierze kolejną dawkę i całość się powtarza. przyjmuje Enarenal (5 mg; x2), Vicebrol(5 mg, x2), Bisocard (2,5 mg; x1), Lerivon (10 mg; x1), Gopten (0,5 mg; x1). co może dawać takie objawy? ciśnienie wydaje się być w porządku (nie za niskie)

avatar
Kuszaba IP: 88.156.129.**

Przeczytałem, że Lerivon może mieć takie działanie uboczne.
Babcia dostała nowe leki, czyli albo jeden z nowych leków tak działa albo to nowe połączenie tych leków może być szkodliwe.
Te wszystkie leki mają mocne działanie ale nie leczą chorób a jedynie działają na objawy, np. blokują różne procesy i przez to przyczyniają się do spadku ciśnienia.
Po jakimś czasie dadzą o sobie znać objawy uboczne ( których całe listy znajdują się na dołączonych ulotkach)
Na dłuższą metę zdrowie można osiągnąć dzięki naturalnym metodom leczenia, tj. witaminom, odpowiedniej diecie, ruchowi i świeżemu powietrzu.
Dobrze mieć w domu automatyczny, naramienny aparat do mierzenia ciśnienia, żeby być pewnym i móc szybko zareagować jeśli coś jest nie tak. Na przykład rano może ciśnienie być dosyć niskie a wieczorem podwyższać się do niebezpiecznych wartości.

Twoja odpowiedź