kasia IP: 80.6.184.**

Witajcie! Od 7 lat na moim nadgarstku znajduje sie guzik. Okazało się że jest to ganglion, nic poważnego(jest to torebka stawowa wypełniona galaretowatą mazią). jest to dość pospolite schorzenie, ale martwi mnie coś innego,od 5 miesięcy zaraz obok ganglionu pojawił sie drugi guzik o średnicy koło 1,5cm. Trochę sie różni od gang. jest twardy i bolesny i się nie zmiejsza (to na pewno nie gan.). Czy ktoś wie, co to jest

emika IP: 83.17.35.**

Trudno powiedzieć co to może być, czy drugi ganglion.........?
Miałam o wiele dłużej ganglion i był twardy jak kość. Co jakiś czas chirurg wciskał mi to (był po wewnętrznej stronie nadgarstka).
Jednak on znowu pojawiał się i to zawsze wtedy, kiedy nadmiernie nadwyrężałam rękę np. dźwiganiem ciężkich rzeczy, a czasem wyskakiwał przy prostych i lekkich pracach, kiedy nieodpowiednio zgięłam, lub skręciłam dłoń.

Bolały mnie te nastawienia, bo sam ganglion nie był bolesny. Nie tyle same nastawienia, co silne zaciskanie na mojej dłoni rąk chirurga.
Chirurg zapproponował mi operację nie dając gwarancji, że to się nie odnowi.
Zrezygnował z operacji i dalszego wciskania go w okolicę stawu.
Od tamtego czasu upłynęło parę lat.
W końcu ganglion zniknął w czasie, kiedy nie wolno mi było dźwigać cięższych np. zakupów. Od wielu lat, nie mam go już i jestem pewna, że przez to, że oszczędzałam tę rękę od przeforsowania w ww. czynnościach.

Dodam jeszcze, że mój znajomy również miał takie twarde zgrubienie na przedramieniu.
Wszyscy lekarze odsyłali go na operację, lub przynajmniej cytologię. Był nawet u onkologa w jakiejś fundacji i ten proponował mu zabieg.
W końcu trafił do dobrego onkologa i okazało się, że miał to zgrubienie także od przesilenia ręki.
Zaleceniem były tylko okłady z rywanolu i coś jeszcze , co po wcześniejszych *wyrokach* lekarzy, było wręcz banalną kuracją, ale skuteczną.

Mnie chirurg nie umiał wyjaśnić, co było powodem mojego ganglionu, mimo to powinnaś na wszelki wypadek jeszcze odwiedzić chirurga, aby się nie zamartwiać.
Życzę powodzenia.

emika

Zapomniałam dopisać, że mój ganglion z czasem stawał się coraz większy i dlatego trudniej było go chirurgowi wcisnąć w staw.

emika

Tu masz pełną informację na temat:
*Co to jest GANGLION?
Ganglion czyli torbiel galaretowata pochewki ścięgna -
diagnostyka i leczenie
Słowa kluczowe: ch. ogólna
Dziedzina: chirurgia
Autor: lek. Agnieszka Barchnicka
Wprowadzony do archiwum: 2006-04-20
Torbiel galaretowata (ganglion) stanowi 60% guzów tkanek miękkich okolic ręki i nadgarstka. Występuje u osób w każdym
wieku, w 15% przypadków u chorych poniżej 21 roku życia, w 75% pomiędzy drugą a czwartą dekadą życia. Torbiel dotyczy
trzy razy częściej kobiet niż mężczyzn [1].
Etiologia powstania torbieli nie jest do końca poznana. U niektórych pacjentów można wiązać pojawienie się ganglionu ze specyficznym urazem danej okolicy, ale nie jest to regułą. Uważa się, że cysta powstaje w wyniku śluzowej degradacji kolagenu i tkanki łącznej. Czasami ganglion tworzy się w wyniku przewlekłego narażenia na stany zapalne lub mikrourazy [2]
Torbiele zlokalizowane są zwykle w okolicach stawów lub ścięgien. Najczęstszym miejscem występowania jest okolica
grzbietowa nadgarstka. Ściana torbieli zbudowana jest z włókien kolagenowych, bez cech martwicy ani obecności
komórek nabłonka lub chrząstki. Torbiele mogą być jedno- lub wielokomorowe [3].
Diagnostyka
Rozpoznanie stawia się zazwyczaj na podstawie charakterystycznego wywiadu oraz badania fizykalnego. U wielu pacjentów można stwierdzić występowanie niebolesnego zgrubienia w okolicy nadgarstka, obecnego od kilku miesięcy lub lat, którego wielkość ulega powiększeniu lub zmniejszeniu. U niektórych osób, torbiel powoduje dolegliwości bólowe, takie jak silny ból okolicy nadgarstka, wzmożona wrażliwość na dotyk. Ból pojawiający się w przypadku torbieli, które nie są wyczuwalne, najczęściej związany jest z uciskiem na pnie nerwów [4].
Torbiel manifestuje się przeważnie jako guzek wyczuwalny pod skórą, czasami przesuwalny, bez zmian na powierzchni skóry
[5].
Diagnostyka różnicowa guzka zlokalizowanego na grzbietowej powierzchni ręki jest czasami skomplikowana. Szczególne
trudności przysparzają przewlekłe zespoły bólowe nadgarstka, bez obecności wyczuwalnego guzka. Przyczyną tych
dolegliwości, oprócz torbieli galaretowatej mogą być min. nerwiaki, neuropatia, artropatie zapalne, zapalenie pochewki
ścięgien, martwica kości księżycowatej lub łódeczkowatej [6]. W takich przypadkach istotne znaczenie ma badanie MRI lub
USG tej okolicy [7,8]. Niestety na zwykłym zdjęciu RTG torbiele najczęściej nie są widoczne.
Leczenie
W większości przypadków, torbiel galaretowata nie wymaga leczenia. Jeżeli jednak torbiel przysparza pacjentowi znacznych
dolegliwości bólowych, preferuje się postępowanie zachowawcze, czyli między innymi próbę aspiracji płynu z/lub
bez iniekcji sterydów [9]. Jest to szczególnie skuteczne leczenie torbieli zlokalizowanych w okolicy pochewek
ścięgnistych ręki lub palców. W przypadku konieczności wielokrotnej iniekcji sterydów, należy liczyć się z powikłaniami
w postaci atrofii skóry lub tkanki tłuszczowej, zmniejszenia grubości skóry a także odbarwienia. Leczenie chirurgiczne polega na całkowitym usunięciu torbieli. Szczególnie w przypadku grzbietowego umiejscowienia torbieli istotne jest wycięcie ewentualnych przyczepów do więzadła łączącego kość łódeczkowatą i księżycowatą [10].
W ostatnim czasie coraz częściej wykorzystuje się metodę artroskopową, ze względu na możliwość wnikliwej oceny
stawów tworzących nadgarstek, a także niewielką bliznę pooperacyjną [11].
Opieka pooperacyjna obejmuje odpowiednie zabezpieczenie rany, przez założenie ochronnego opatrunku uciskowego na
okres 2-3 dni, co zapobiega potencjalnym powikłaniom.
Powikłania
Najczęstszym powikłaniem jest nawrót torbieli. Konsekwencjami leczenia chirurgicznego może być infekcja,
krwawienie, uszkodzenie nerwów lub ścięgien, niestabilność stawu, uszkodzenie naczyń. U niektórych pacjentów może
pojawić się sztywność nadgarstka oraz zmniejszenie ruchomości.
Rokowanie
Częstość nawrotów w przypadku leczenie zachowawczego jest stosunkowo wysoka i sięga od 30 do 60%, natomiast po
leczeniu chirurgicznym wynosi 5-15% [3]. Wydaje się, że nawrót torbieli po leczeniu chirurgicznym jest spowodowany
głównie przez niecałkowite usunięcie torebki.
MATERIAL ZACZERPNIETY Z WWW. CHIRURG .PL *

Monia IP: 87.207.50.**

Bylam dzis u lekarza, z podobna dolegliwoscia, tylko ze na szyi kolo karku. Moja lekarz powiedziala mi, ze to wlasnie ganglion, zalecila jedynie obserwacje i zeby nie ruszac go, bo zrobi sie wyczulony i zacznie bolec. Czy to mozliwe, ze to wlasnie ten ganglion, bo z tego co widze pojawia sie raczej przy nadgarstku.

Ina IP: 89.78.230.**

Mam tez kłopot z bolem nadgarstka, dzisiaj odebralam zdjecie rentgenowskie. Wynik badania: Drobny cien o wymiarach 2x1mm o wysyceniu wapiennym w okolicy wyrostka rylcowatego kosci łokciowej prawej - zmiana pourazowa?

Nie wiem co mnie w zwiazku z tym czeka, reka w nadgarstku boli, nie moge zakrecic kranu, zamknac okna itp. Czy ktos mial cos podobnego i moze mi powiedziec, czy to minie? Mecze sie juz 1.5 miesiaca, myslalam ze nadwyrężyłam reke przez pisanie na komputerze , dzwiganie i prace domowe.
Ina

Maniuch IP: 89.228.93.**

ja mam od dłuższego czasu problem z torebka stawową , jak wyginam ręke do tyłu to coś zgrzyta i delikatnie boli ,słyszałem że znajomy siostry miał tak od czętej pracy przy komputerze , ja mam od grania ciężkich rytmów na gitarze .. mógł by mi ktoś dać rade jak się tego pozbyć

odpowiedz prosze na maila mariuszpunk@o2.pl

Z góry dzięki :)

bonio IP: 188.33.73.**

Zainwestuj 5 zł i odrobinę wolnego czasu!!! Masz do zgarnięcia 15000 zł!!!Nie wierzysz? To oczywiste, kto da 15000 zł za nic? A jednak. Po pierwsze nie za nic, bo wkład wynosi 5 zł po drugie potrzebujesz troszkę pracy dosłownie 20 - 30 minut jednorazowo (np. dzis albo jutro!). Zarobisz jak każdy, kto bierze w tym udział ok. 15000 zł w okragły miesiac! (ja dokładnie zarobiłem 25435 zł w miesiac bo poswięciłem 3 godzinki a nie 30 minut! Opłacało się.). Ten sposób wymyslił Roberto T. Kiyosaki - najbogatszy inwestor na swiecie, który w dodatku nie ma pracy... i tak się rozeszło aż trafiło do mnie i do Ciebie!

Opowiem jakie to łatwe i proste, ale jesli nie masz teraz 5 minut żeby spokojnie o tym przeczytać zapisz ta stronę i wróć kiedy będziesz mieć czas : )

Tak więc pomysl czy warto się troszkę zaangażować zanim pochopnie *wyrzucisz* tyle forsy (co miesiac 15000 zł lub więcej). To zależy od Ciebie. Gdy opowiedziałem o tym kolegom, wysmiali mnie... A jednak wziałem w tym planie udział. Moi znajomi wyciagnęli się jak zobaczyli moje konto, a mówiłem od razu wejdzcie w to, wiadomo nawet znajomi czasami sa nieufni. Hehe, teraz się z tego smieja. Jak sobie przypomnę ich miny, jak opowiadali o tym gdy zajrzeli na konta. Zreszta mi też gęba opadła jak zobaczyłem konto! A moje konto wciaż rosło i dalej rosnie. Jak tak dalej pójdzie zostanę milionerem z jednego internetowego biznesu - czy jest to możliwe?! Nawet teraz jak to pisze, dziwi mnie ile osób musi ciężko pracować by utrzymać dom, swoje dzieci lub po prostu zbiera na kino lub komputer. Dziękuję teraz temu, kto wysłał mi ta wiadomosć i przedstawił mi ten pomysł, dziękuję że nakłonił mnie do tego, aby zrobić jeden mały skok w bok od szarego życia i zainwestować pieniadze po to by włożone - pracowały dla mnie - a nie ja na te pieniadze. Nigdy nie zarobiłem mniej niż 14 000 zł z każdej okazji.

Teraz udowodnię Ci, iż jest to LEGALNY BIZNES! Nie potrzebujesz niczego sprzedawać! Nie potrzebujesz rozmawiać o tym z przyjaciółmi, rodzina lub z nikim innym (chyba, że chcesz). W dodatku, jesli jestes niesmiały(a) to problem masz z głowy - bo nie musisz mieć bezposredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Ktokolwiek, kto trzyma rękę na pulsie może osiagnać sukces i wzbogacić się o kilkadziesiat tysięcy złotych. Jesli wierzysz, że każdy ma swoje pięć minut to po prostu zrób krok po kroku tak jak jest to napisane poniżej! To Twoja szansa na zmianę Twojej przyszłosci!

To jest NAJTAŃSZA, NAJSZYBSZA I NAJPROSTSZA droga do zarobienia prawdziwych pieniędzy przez Internet w tak KRÓTKIM czasie. OK. to zaczynamy, bo się rozgadałem. Ten program działa i nieważne z jakiego kraju jestes albo w jakim przebywasz. NIE ważne ile masz lat. I na dodatek NIE będziesz potrzebować specjalnej wiedzy lub talentu. NIE będziesz przegladał stron internetowych, NIE będziesz nigdzie dzwonić, klikać w bannery, lub SPAMować, NIE będziesz także płacić za reklamy itp. Wszystko czego potrzebujesz to:

- Konto w banku (najlepiej z możliwoscia obsługi przez Internet, ale nie koniecznie),

- Około 20-30 minut Twojego czasu jednorazowo!

Jeżeli masz chociaż 13 lat, to możesz założyć swoje własne konto w banku. Nie wierzysz? Proponuję Ci mBank. Wejdz na www.mbank.pl i znajdz ofertę izzyKonto. Zobaczysz, że majac zaledwie 13lat możesz mieć już własne prawdziwe konto w banku.

KROK 1

Niezaprzeczalne prawo natury jest takie, żeby zarobić musisz cos od siebie dać! Więc pierwsze co musisz zrobić to zainwestować TYLKO 5 ZŁ. Jak mówi Robert T. Kiyosaki- *jesli nic nie zainwestujesz - nic większego nie zyskasz!*. Im szybciej zainwestujesz tym szybciej zaczniesz zarabiać z powiększajaca się rzesza ludzi! Tak więc, przelej 5 zł na PIERWSZE znajdujące się poniżej konto bankowe z notka mówiaca (tytułem):

*Proszę, dodaj mnie do swojej listy mailowej.*

CHCĘ, ŻEBYS WIEDZIAŁ (A), ŻE JEST TO PO TO, ABY UTRZYMAĆ TEN PROGRAM LEGALNYM!

To naprawdę proste! Gdy przelejesz 5zł na pierwsze konto z poniższej listy, to możesz już się szeroooko usmiechnać . Nie wiem czy wiesz, ale już czerpiesz z tego programu wielkie korzysci. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Oto obecna lista:
1 Nr konta: 74 1050 1461 1000 0090 4130 3604
2 Nr konta: 79 1940 1076 5588 9070 0000 0000
3 Nr konta: 60 1140 2004 0000 3102 5592 7041
4 Nr konta: 18 1140 2004 0000 3002 5681 6851
5 Nr konta: 10 1240 3640 1111 0010 1346 2830
PAMIĘTAJ! Wpłać 5 zł na konto nr.1 i jako nazwę odbiorcy wpisz *xxx* ze względu na ochronę danych, a jeżeli dobrze przepiszesz numer konta to pieniadze i tak dojda!

KROK 2

Gdy już przelałes 5 zł na konto znajdujace się na 1. miejscu listy (wraz z Ta dodatkowa notka - TO BARDZO WAŻNE!), następna rzecza, która musisz zrobić to zrobić kopię tej strony (tekstu na niej zawartego),pózniej konto nr.1 skasuj, a na dole (na 5. miejscu) dopisz swoje konto przesuwajac konta nr 2 , 3 , 4 , 5 do przodu. NIE WPISUJ SWOJEGO NUMERU KONTA NA 1. POZYCJĘ, PONIEWAŻ SAM NA TYM STRACISZ (CZYTAJ DALEJ). NIE BADZ ZACHŁANNY! Robisz to wszystko po to by wysłać ten cały tekst ponownie (korzystajac z Twojej ksiażki mailowej albo reklamować na swojej stronie WWW- tak jak ja zrobiłem) do np. 40 osób (zapamiętaj, że 40 osób to dobra liczba do wzbogacenia się, ale możesz zareklamować to w darmowy sposób w Internecie przez co więcej ludzi to zobaczy i możesz więcej zarobić!

POTRZEBUJESZ DOWODÓW? Tutaj sa przykładowe 4 osoby, oczywiscie NIE sa to wszystkie, które brały udział w tym programie i które zainwestowały nic innego jak 5 zł i 30 minut swojego czasu.

*Jaki wspaniały plan! Zrobiłem wszystko co mi poradziliscie z jakies 3 tygodnie temu i co prawda nie udało mi się uzbierać 15 000 o których mówiliscie, ale te 9 135zl tez mnie powaliły, a jest jeszcze tydzień! *
Tomasz Watorek , Warszawa

*Czesć. Tu Justyna! No cóż, co mogę powiedzieć? DZIĘKUJĘ BARDZO BARDZOOO MOCNO wysłałam 40 maili tak jak mówiliscie i w sumie zapomniałam o ocalej tej sprawie bo tak naprawdę nie wierzyłam w to, a te 5 złotych to jeszcze nikogo nie uratowało. Ale jak zobaczyłam moje konto po kilku tygodniach to się załamałam! W tym dobrym znaczeniu! Było tam prawie 15 000 złotych! I jak ja to teraz wydam tak szybko? Przecież za kolejnych 30 dni będę mieć tego więcej! Dziękuje jeszcze raz!*
Justyna Tojan, Strzelce Opolskie

*Byłem zaskoczony kiedy zobaczyłem moje konto! Przez 3 tygodnie na moim koncie znalazło się 9 440zl. Na poczatku myslałem, że to jakis bład wkradł im się do kompów. Ale potem wypłaciłem pieniadze i kupiłem sobie super kompa! Nareszcie! Dzięki, dzięki, dzięki!*
Ryszard Bodler, Gdańsk

Mam 14 lat i wziałem udział w tym planie (dla scisłosci mam konto w banku od 13 lat), powysyłałem maile, zrobiłem stronę i ogólnie zapomniałem o tym. Po miesiacu sprawdzałem w Internecie stan mojego konta i normalnie spadłem z krzesła. Na moim koncie było ok. 15000 zł (byłem wtedy tak podniecony, że zapomniałem dokładnie ile było wtedy kasy na koncie). Bardzo, bardzo dziękuje!*
Marcin Kosztyń, Białystok

Kilka miesięcy temu, każdy z tych ludzi robił dokładnie to samo co Ty teraz w tej chwili, czytał to i się zastanawiał.

Troche matematyki:

Kiedy wyslesz swoje maile (lub rozpowszechnisz ta stronę w inny sposób, będziesz na 5 miejscu listy. To najlepsza pozycja po to by zarobić poważne pieniadze! Żaden inny program nie daje tak wysokich i realnych pieniędzy z różnych powodów, które wytłumaczę poniżej. Jak długo będziesz wysyłać ta wiadomosć do ludzi, którzy będa zainteresowani programem, możesz spodziewać się, że srednio odpowie na nie 25% ludzi. Ale badzmy bardziej pesymistyczni i dajmy na to, że tylko 12,5%, dla utrudnienia.

Gdy wyslesz 40 maili do różnych osób, możesz spodziewać się ze 5 z nich zrobi dokładnie to co Ty (12,5% z 40= 5). Ale tym razem twój numer konta przesunie się na 4 pozycje. Wtenczas już będzie o tym programie wiedziało 200 osób (5 x 40).

Z tych 200 ludzi, udzieli się 25 (12.5% z 200=25), więc dalsze 1 000 maili (25 x 40), podniosa Twój numer konta na 3 pozycje.

Z tych 1 000 ludzi, możesz spodziewać się, ze udzieli się 125 osób (12.5% z 1000=125), więc dalsze 5000 maili (125 x 40) podniesie Twoje konto na 2 pozycje w liscie.

A z tych 5 000 ludzi, możesz spodziewać się 625 osób, które się udziela (12.5% z 5000=625), więc kolejne 25 000 osób (625x40) podniesie TWÓJ NUMER KONTA NA 1 POZYCJĘ!

I teraz, z 25 000 ludzi, możesz spodziewać się, ze 3125 z nich odpowie (12.5% z 25 000=3 125). A w tym czasie to Ty będziesz na 1 miejscu! Więc dostaniesz: 15 625 złotych! (3125 x 5zł).

Więc, jak Twój numer znajdzie się na 1 pozycji przez kolejne kilka dni, to będzie Twój czas na to by zbierać pieniadze! Przez serie 30 dni, te pieniadze będa wysłane przez kilka tysięcy ludzi tak jak Ty to zrobiłes!

Powodzenia, PROSZĘ, nawet jesli się nie zdecydowałes(as) jeszcze, nie wyrzucaj adresu tej strony. DOBRZE CI RADZĘ!

Mało, kto wierzy ze można tyle zarobić, ludzie sa bardzo sceptycznie nastawieni do takich spraw, ale to jest naprawdę realne, a te 5 zł *zaryzykować* to nie dużo. Dlaczego w cudzysłowie? Bo jeżeli zrobisz to co było napisane wyżej, nie ma żadnego ryzyka! Tylko zyski!

Zachęcam Cię jeszcze raz do wzięcia udziału w tym wspaniałym planie! Na pewno nie pożałujesz!

PAMIETAJ! JEZELI NIC NIE WPLACISZ TO NIC NIE OTRZYMASZ! ŻEBY ZAROBIĆ ZAWSZE MUSISZ COS ZAINWESTOWAĆ!JEZELI NIC BYS NIE WPLACIL A TYLKO DODAL SWOJ NR.KONTA TO JAKI SENS MIALBY LANCUSZEK?GDYBY KAZDY TAK ROBIL?- ZASTANOW SIE! PRZECZYTAJ TEN CALY TEKST JESZCZE RAZ I POMYSL ZE TO ZABAWA - ZABAWA KTORA MOZE PRZYNIESC CI PRAWDZIWE PIENIADZE!JA TEZ SIE ZASTANAWIALEM TAK JAK TY TERAZ ALE POSTANOWILEM SPROBOWAC (JEZELI BY NIE WYSZLO TO MIALBYM PEWNOSC ZE TO KICZ - A TERAZ ? ZROBILEM STRONE I WYSYLAM 2x WIECEJ MAILI I

Ania IP: 89.77.71.**

Witam u mnie w grudniu wykryto torbiel na kości łódeczkowatej prawego nadgarstka. Na dzien dziesiejszy mam strasznie opuchnietą dłoń i trochę mnie boli. Jutro ide do dobrego ortopedy w GDAŃSKU,bo tu mieszkam *) mam nadzieje że nie będzie potrzebna operacja....

Monia IP: 109.243.83.**

Witam,ja również mam torbiel galaretowatą na nadgarstku,miałam 3 zabiegi ściągania tego płynu i nic nie pomogło oraz 2tyg.rekę w gipsie,niedługo idę na operacje bo nie ma innego wyjścia,lekarz musi oczyścić zeby płyn sie nie nabierał.Ręka cały czas boli,przy jakimkolwiek wysiłku fizycznym.Radze wszystkim, którzy mają ten sam problem co ja poddać sie zabiegowi,bo ja zwlekałam z tym 2lata.Życzę powodzenia.

elzzup IP: 188.29.28.**

Też miałam tego guzka przez półtora roku. Właściwie guza bo wielki był i to w dodatku na nadgarstku. I z własnego doświadczenia powiem, że mi pomógł amol. Smarowałam 2 razy dziennie (rano i na noc) robił się mniejszy a po 3 tygodniach zniknął całkowicie :) Także spróbujcie amolem, może operacja nie będzie potrzebna.

gonia6 IP: 77.254.224.**

Ja też usuwałam guzka z nadgarstka i jeszcze szybciej wyrósł następny. Teraz jest bardzo duży (szeroki na 2,5cm i wystający 1cm)wyglądna okropnie i została mi duża blizna którą teraz zorciągną kolejny guzek. Narazie mnie nie boli to pewnie zostawie go w spokoju ale jak jeszcze urośnie to usunę go jeszcze raz chociaż ręka jest po zabiegu do niczego przez tydzień

iznowu IP: 193.106.244.**

Witam. ja tez mialam taki problem.... ganglion nadgarstka w ubiegłym roku poddalam sie zabiegowi poniewaz bylo to juz konieczne z racji wielkosci i dolegliwosci. po roku ganglion znowu sie pojawil z tym ze dwa razy wiekszy wiec kolejny zabieg trzy miesiace po zabiegu zrobil sie ponownie guzek lecz po drugiej stronie nadgarstka lekarz stwierdzil ze to i tak dobrze ze nie w tym samym miejscu co poprzednie

SzczGol IP: 89.239.90.**

Jestem pare dni po zabiegu reką cwiczę aby wszystko wróciło do normalnego stanu.

Danutka IP: 74.108.136.**

Rok temu zrobila mi sie narosl /ganglion/na nadgarstku po wewnetrznej stronie . Po zrobieniu przeswietlenia lekarz kierowal mnie tylko na zabieg ale bez gwarancji ze sie nie odnowi spowrotem. Nie zgodzilam sie na to i zaczelam codziennie i sukcesywnie masowac go przez ok 20-30 min przed spaniem . Byl to pokazny rozmiar wiekszy od fasoli i twardy w dotyku,totez uzywalam lyzki ktora podgrzewalam nad plomieniem swieczki a ten guz smarowalam oliwka dla dzieci lub mozna uzyc jakis krem .Powoli masowalam go, troche bolalo ale z biegiem czasu robil sie miekki i po 2 tygodniach czulam jak pekl i znikl nadgarstek zrobil sie plaski . Poniewaz ze wzgledu na prace ten nadgarstek mam nadwyrezony to znowu pojawil mi sie po roku ale malutki wiec od razu potraktowalam go tym samym masazem i POMAGA . Naprawde sprobujcie. Polecam , troche wysilku, Tez bylam zrozpaczona bo wygloda to paskudnie.