zuza IP: 85.14.84.**

Szukam wsparcia, diagnoza dla mnie brzmi jak wyrok, w głowie mętlik, tworzę najczarniejsze scenariusze, czy ktoś może mi pomóc

malwina_st IP: 85.14.69.**

Hej wejdź na wikipedie i wpisz w wyszukiwarce np. niedomykalność zastawki mitralnej. Tam jest to dość szczegółowo opisane, lub poszukaj na forum korzystając z wyszukiwarki.
Pozdrawiam

Dzieki, wiem na czym to polega, interesują mnie raczej informacje dot. samego zabiegu- jakie jest ryzyko,jakie szanse, jak długo czeka się na taką operację

stracatella IP: 217.97.182.**

A masz diagnozę - operacja?
Generalnie niedomykalność to nie jest jakaś potęzna wada czhyba ze duzego stopnia. Napisz wiecej.
pozdrawiam

nie mam jeszcze takiej diagnozy, ale po ostatnim badaniu echo mam wynik kombinowana wada aortalna, niedomykalnośc średniego/dużego stopnia, niedomykalność mitralna średniego stopnia, na wizytę u kardiologa muszę czekać do 22 stycznia, to dla mnie cała wieczność, mam 39 lat i świat mi się zawalił

stracatella IP: 217.97.182.**

Wiem co czujesz, sama przechodziłam a w zasadzie przechodzę jeszcze szok po badaniach w szpitalu i nie mogę dojść do siebie.
Podejrzewano u mnie sporo niefajnych rzeczy - w najlepszym wypadku miało się to skończyć operacja na otwartym sercu lub przeszczepem.
Na dzień dzisiejszy jestem po oberacji przezżylnej - nie taka straszna i funkcjonuję normalnie - no poza psychiką... która jeszcze się leczy :) będzie dobrze postaraj się nie denerwować.
pozdrawiam

Dziękuję za słowa otuchy, to wszystko nie jest takie proste, na czym polegała twoja wada i gdzie byłaś operowana, pozdrawiam

stracatella IP: 83.30.189.**

Moja wada była inna niż Twoja - miałam wadę wrodzoną. Znam jedną osobę która miała operację zastawek 15 lat temu.
Do dzisiaj żyje normanie. Najważiejsza jest psychika - trzeba się po zabiegu szybko zbierać żeb nie marnować czasu niepotrzenie.
W necie krąży poradnik pacjenta po opeacji seca. Wpisz w wysukiwarkę. Może pomoze.
pozdrawiam

Ola IP: 83.30.217.**

To jeszcze nie koniec świata. Owszem niedomykalnośc w stopniach dośc znaczna, ale to specjalista ocenia jakie wada pociąga za soba zmiany. Ważne też jest jak ty sie czujesz. Taka wadę ma moje dziecko. Ale znam też dorosła osobe po wymianie kilkanaście lat temyu obydwu zastawek na mechaniczne i trudno uwierzyć, ze tyle przeszedł zważywszy na jego zywotnośc w działaniu :)
Poradnik moge przesłac jak podasz adres poczty.
I pamiętaj wypytac o profilaktykę infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Przy tej wadzie niezwykle istotna

Pozdrawiam i głowa do góry

Dziękuję za odzew, każda informacja jest dla mnie bardzo ważna. Twojemu dziecku życzę dużo zdrowia i podaję adres poczty - r_kuba@poczta.onet.pl, równiez pozdrawiam

aaa IP: 62.225.160.**

Olu!! ja mam podobne problemy jak zuza.wypadanie płatka zastawki mitralnej z niedomykalnością, tyle, że 1 stopnia, ale mimo to bardzo źle sie czuje. moge prosić o ten poradnik? moj mail: datex3@o2.pl z góry dziękuję i pozdrawiam.

alusiap IP: 83.4.90.**

witam , mam to samo bardzo prosze o poradnik ala
lelak@op.pl

Witam ponownie. Serdecznie dziękuję za poradnik. Czy ktoś mógłby jeszcze odpowiedzieć mi na jedno pytanie? Dużo czytałam o znaczeniu przyczyn powstania niedomykalności zastawek . Jak wygląda leczenie, jeżeli przyczyną tą jest niedokrwienie. Czy to oznacza że nie ma żadnych zmian w sercu? Mój lekarz kiedyś zasugerował,że nie mam żadnej wady, tylko muszę trochę nad sobą popracować i popatrzeć na świat przez różowe okulary. Nie wiem co o tym wszystkim sądzić.

alusiap IP: 83.4.83.**

olu, dziękuje za poradnik, ja mam niedomykalnośc I/II st obu zast. mitr.czuje sie czasmki / sr, 1,2 razy w tygodniu b.żle/ tzn. zimne stopy dłonie, duszenie w gardle łomoty serca , nie moge jeśc, i tak jakby parcie na stolec, robie sie blada i z reguły trzyma mnie taki stan cały dzien. czuje przy tym ogromny niepokój, prosze napiszcie czy macie podobne objawy, do lekarza ide dopiero w polowie stycznia na holtera .
pozdrawiam ala

janusz IP: 193.111.22.**

Witam!
Żona wkrótce idzie na operację zastawki. Proszę o informację jak wygląda rehabilitacja po operacji. Jak długo trwa, jakie są ograniczenia itp.