Ewelina IP: 85.128.108.**

Mam 14 lat. Poszłam do lekarza bo często robiło mi się słabo i kręciło mi się w głowie. Gdy pani doktor mnie zbadała oznajmiła mi, że słyszła w moim sercu szmery... Napisała mi skierowanie na badanie krwi i EKG serca oraz kazała jechać do poradniu kardiologicznej. Ja nic kompletnie nie wiem na ten temat... Czy to coś groźnego?

Aleksandra IP: 83.30.197.**

http://www.maluchy.pl/artykul/50

Marzena (Misia) IP: 83.20.161.**

szmery serca to niedomykanie zastawki serca lub jej wypadanie. Krew wtedy może się cofać co powodowac moze omdlenia, kolatanie seca, nerwice, nadpobudliwośc oraz dyskomfort. Jesli chcesz o tym porozmawiać pisz na gadu 5229584 i nie boj się to nie jest nic strasznie poważnego:) trzymaj sie cieplutko

Bierut IP: 83.10.145.**

Mam 19 lat i moj lekarz tez podobnie jak u ciebie uslyszal szmery, po usg serca, stwierdzil ze na 2 zastawkach mam minimalne nieszczelnosci, nie kazal sie przejmowac, nie podal lekow itp. mam jedynie dbac o siebie i nie dopuszczac do nie wyleczonych chorob typu grypa, zapalenie ploc...

iza IP: 83.8.174.**

Szmery mogą być przyczyną pewnej patologi ale także struny rzekomej która nie jest niczym złym, a już napewno nie jest to chorobą. Powodzenia :)

Kasiulla IP: 87.204.155.**

Hej :) Ja też mam 14 lat i mam szmery w sercu z tym że bardzo głośne :P Niedługo znowu jade do kardiologa i mam mały problem podczas biegania lub jakiegoś przemenczenia na lekcji wychowania fizycznego bardzo boli mnie serce nie wiem czy powiedzieć o tym mojemu lekarzowi - p5083163roszę o kontakt pod nr gg 5083163. To dla mnie bardzo ważne!

olica IP: 83.175.191.**

Kasiulla zdecydowanie powiedziec lekarzowi o wszystkim!
Nie ma sie czego bać ja gdy byłam mniej więcej w waszym wieku dowiedziałam sie ze mam wade serca, wszystko poszło gładko i bez problemów a u was na pewno wszystko będzie dobrze. Zagladnijcie czasem na www.forumsercedziecka.org.pl to forum o maluszkach z chorymi sercudszkami.
Pozdrawiam:)

MWSPG IP: 83.6.141.**

hej!dziś bylam u lekarza poniewaz bardzo kuło mnie serce ..a jak bylam mala miala szmery ktore calkowicie znikly ! dzis zrobiono mi ekg i okazalo sie ze nie znikly ze mam szmery z kazdej strony serca,jakis przeciek,a takze na badaniu wyszlo ze mam: ekstremalne odchylenie osi qrs,poszerzenie zaŁamka p,hipotrofie lewego przedsionka,wydŁuzenie odstepu qtc,zapis ekg nieprawidlowy,tachykardia zatokowa czy to cos powaznego ???? pomozcie

malwina_st IP: 85.14.69.**

Do MWSPG - poczytaj sobie na forum o tej chorobie *tachykardia zatokowa*, lub wejdź na stronkę http://pl.wikipedia.org/wiki/Tachykardia_zatokowa. Tam jest szczegółowo opisane co to za choroba i jak się ją leczy.
Ja tak jak ty mam szmery na sercu.
Co do pytania czy jest to groźne to sądzę, że nie. Ja mam arytmię i częstoskurcze nadkomorowe (czyli skurcze + przyspieszony rytm serca a to też jest tachykardia). Mi lekarze mówi że to nic groźnego póki objawy i choroba nie zaczną szybko postępować i póki są nie leczone, wtedy powoduje to *zepsucie* prawidłowej pracy serca i ogólnie serca. Musisz iść do kardiologa i leczyć to, a na pewno wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam

Ja IP: 83.20.250.**

Ja bylam dzisiaj u lekarza, bo mialam bóle w klatce piersiowej powodujące nawet brak tchu... Doktor kazał jechać nie na EKG tylko od razu na ECHO serca... O czym może to świadczyć?

Ola IP: 83.30.204.**

Moim zdaniem, ze trafiłas na dobreko lekarza, który nie lekceważy objawów odczuwanych przez pacjenta. Spokojnie, wszystko po kolei. Życzę zdrowia.

aniaa IP: 80.48.189.**

witam..mam 19lat..byłam u lekarza z sercem..też stwierdził ze mam szmery na sercu..!!i nic konkretnie sie nie dowiedzialam...mialam robione EKG serca..i wszystko wporzadku..ale czytalam gdzies ze to badanie niczego nie wykarze..nie wykarze czy moje serce jest zdrowe czy nie;/!! wiec sie martwie..!!czasami czuje jak mi mocno, szybko bije..czasem nierówno:(!! pierwsze takie objawy mialam jakies 3-4lata temu..ostatnio jakies niecale 3tyg temu...wczesniej bylo ok :) poszlam do endokrynologa, dowiedzialam sie ze przyczyną kołatania serca może być złe funkcjonowanie tarczycy...a ja mam małą tarczyce...byłam na badaniach krwi TSH i FT4 i dopiero wizyte mam po świętach..wiec dowiem sie czy to ta tarczyca jest powodem mojego *szalonego* serca..czy nie...pewnie bede musiala tez udac sie do kardiologa...!!mam mature w tym roku:(!! dużo sie denerwuje!! czasami ciężko wytrzymać.. :( ale jakoś mam siły na następny dzień i wierze że wylecze to co mnie dręczy:(!!
życze Wam zdrowia:):)

Kasssiula IP: 79.163.11.**

Hey!! Mam 17 lat.... dzis bylam u lekarza.... no i wykryto u mnie szmery sercowe V stopnia..... bardzo szybko się męczę i zaczynam bac sie ze to cos powaznego...... dostalam skierowania na ekg i echo serca i jeszcze badanie krwi i moczu..... Czy to moze byc oznaka czegos powaznego?? napiszcie do mnie: gg 2370227...... help....

klaudia IP: 83.6.66.**

Mam 19 lat, na badaniach na studia lekarz stwierdził,ze mam szmery w sercu. Byłam dzisiaj na USG serca. Okazało sie,że wszystko jest w jak najlepszym porządku...także strach ma czasem na prawde wielkie oczy. Pozdrawiam:-)

Magda IP: 79.187.136.**

Hej. Mam 13 lat... w tym roku byłam na kolonii. Gdy badał nas lekarz wykrył u mnie szmer w sercu. Martwię sie, że to możę przeszkodzić mi w moicgh przyszłościowych planach... marzę o wyższej szkole aw-f , a ruch to wysiłek serca... . Nigdy wcześniej nie syszałam o szmeru w sercu. Czy szmer w sercu może mi przeszkodzić? Czy nie będę mogła robić ważnych czynności w życiu? Proszę o odpowiedz.