Anka IP: 78.8.48.**

Witam! Wlasnie zrobilam badania morfologiczne i wyszlo z nich ze mam wysoki poziom trojglicerydow- 343 mg/dl. Co to oznacza??? Cholesterol LDL 145,6 mg/dl, cholesterol calkowity 253 mg/dl i cholesterol HDL 38,8 mg/dl. Prosze o pomoc. Dziekuje ;)

m. IP: 83.19.209.**

witam! trójglicerydy faktycznie są wysokie ale nie aż tak bardzo. ja miałem ostatnio 500 ponad i wiąże to z moim łakomstwem . ja bym się bardziej w Twoim wypadku przejmował cholesterolem bo masz go za duzo. zwlaszcz LDL masz granicznie wysoki a HDL o duzo za mało. Powinno być u kobiet powyzej 50mg/dl.
Odnosnie trójglicerydów zauważyłem że tak szybko jak sie podnoszą to spadają - są ściśle powiązane z aktualną dietą, jak dużo jesz zwłaszcza słodyczy to się podnoszą natomiast robisz sobie przerwe od takich *dobrodziejstw* to ich poziom spada. z cholesterolem jest inaczej - nie jest tak prosto go zbić w krótkim czasie.
radze Ci sprobować diet śródziemnomorskich z duża ilością orzechów, oliwy z oliwek oraz ryb wód zimnych. te oleje obniżają cholesterol. ja własnie sobie serwuję takie rzeczy - zobaczymy za jakieś 1,5 tyg co mi to dało bo bede robił ponowne badanie.

Ewa64

Witam. Mam 44 lata, choruję na niedoczynność tarczycy TSH 2,77, od wczoraj odczuwam zawroty głowy, po wykonaniu badań hemoglobina - 13,9, cholesterol - 302, HDL - 83 , LDL - 167, TG - 254. Od dłuższego czasu odczuwam mrowienie dłoni w czasie snu. Czy te objawy mają związek z tymi wynikami? Proszę o pomoc.

minia IP: 85.219.216.**

ewa64 TSHto masz dobre jakie leki bierzesz na tarczyce niedoczynnosci nie masz wysoki cholesterol powinnas powiedziec lekarzowi, ja biore letrox 100 mam niedoczynnosc pooperacyjna.pozdrawiam

savoy3

Witam mam problem, odebralam właśnie wyniki badań. Czytałam o podwyższonym poziomie trójglicerydów ale ja mam ich zbyt mało bo tylko 30 a norma od 40, natomiast cholesterol całkowity 220. Moze ktoś wie co to oznacz?

krzysiek

moje wyniki to cholesterol 500, trójglicerydy 2250, HDL nieoznaczalny. szukam poradni leczenia zaburzeń gospodarki lipidowej na Dolnym Śląsku

Michał IP: 212.76.37.**

Ja miałem jesienią robione wyniki. Wyszło tak: TG-833, HDL-30, LDL-nie dało sie wyliczyć, jedynie ogólny poziom cholesterolu wyszedł ok. 210. Nie rozumiem skąd taki wynik? Lekarka powiedziała że albo genetycznie jestem chory (mało prawdopodobne) albo sam sie tak dorobiłem. Podobno to stan przedzawałowy :(. Wczoraj robiłem znowu wyniki (po leczeniu). TG wyszło 702, reszta bez zmian. Nie wiem co z tym zrobić. Mam 27 lat :(.

Hanna IP: 83.144.107.**

Od dawna mam bóle w klatce piersiowej,dokładnie mostek.Ból promieniuje do lewej ręki i rozlewa się pod łopatkami.Lekarz wyklucza serce,powiedziała,ze jestem za młoda,mam 34 lata.Zrobiłam sobie prywatnie badania:morfologia i Ob.Okazało się ,że OB miałam znacznie podwyższone,więc lekarz stwierdziła,że mam jakieś nerwobóle i zapisała mi zastrzyki.Po zastrzykach zrobiłam ponownie OB i dodatkowo prywatnie na moją prośbę cholesterol no i wynik: cholesterol całkowity 233,cholesterol HDL 51,Trójglicerydy 133,cholesterol LDL 155,OB 30.Czytałam duzo na ten temat i chyba ma to związek z chorobą wieńcową serca!!! Proszę o jakieś wskazówki,co mam dlaej robić.Chyba badanie na próby wątrobowe ??? Czy ktoś też takj miał ??? Pozdrawiam

FORUMOWICZKA

Witam

bardzo prosze o interpretacje wynikow

Trójglicerydy - 44mg/dl
Alat -22U/L
ASPT - 58U/L

z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

alutka IP: 80.54.173.**

zrób bad.krwi CRP.Podwyższony wynik świadczy o stanie zapalnym w organiżmie.Może to od stawu barkowego lub od kręgosłupa szyjnego.Może w kierunku reumatyzmu bad.krwi?

li IP: 80.54.173.**

BÓle mostka nie muszą być od serca.Mogą być od kręgosłupa szyjnego i piersiowego.Może prześwietlić?

sisi IP: 80.54.173.**

Czy Hanno śpisz na płaskim łóżku? Czy w pracy nie piszesz non stop na kompie? Może Pozycja ,w jakiej musisz być w pracy spowodowała deformację klatki piersiowej.Możer od dziecka masz krzywy kręgosłup?

fi2des2 IP: 83.22.100.**

Leczę się na niedoczynność tarczycy od 25 lat, obecnie mam 61 i powiem wam, że najgorzej ją zdiagnozować. Nie ma się co szczypać iść do prywatnego laboratorium i zrobić wszystkie badania z krwi jakie się da, później do dobrego internisty, żeby jak najlepiej zinterpretował wyniki i skierowanie do endokrynologa zrobi prześwietlenie w razie potrzeby biobsie dobierze lek w ciągu roku, a jak dobrze pójdzie to i wcześniej, lek zażywa się już całe życie. Przy odrobinie dobrej woli i chęci do ćwiczeń fizycznych można wyglądać w miarę i nie przejmować się specjalnie dietą to nie znaczy, że należy się obżerać golonką.
Ja jem wszystko za wyjątkiem wieprzowiny z naciskiem na drób i warzywa z patelni bo lubię, chleb pełnoziarnisty, używam dobrego masła, słodycze umiarkowanie tzn. czasami 2 tygodnie nic, a później całą czekoladę gorzką na raz albo pół słoika nutelli.Biorę eutyrox 125 i TSH miałam w normie, ale zabrakło mi leku, a byłam na wyjeździe i zaniedbałam się, właśnie jestem po badaniu i wizycie u lekarza TSH 85 przy normie 4,9 w okresie nie pobierania leku 3 tygodnie przytyłam 6,5 kg (no i teraz ciężko będzie to z rzucić), mrowieją mi ręce, nogi no i boli mnie kręgosłup tak, że uważajcie lek to lek i trzeba go używać zawsze nawet jak TSH da wyprowadzić się do normy.Śpię na materacu średnio twardym poddającym się zawsze na wznak.
Pozdrawiam

Jakub IP: 77.255.81.**

Witam.
Nazywam się Jakub. Mam 24 lata I zrobiłem wyniki krwi i holesterolu.

Wyszło tak:
Holesterol całkowity- 215
HDL -50
LDL- 165
Trujglicerydy- 245

Bardzo się boję bo ponoć to źle.
Jestem mało aktywny ruchowo i dużo jem.
Mam 186 cm wzrostu i 94 km wagi.
Proszę o pomoc i uświadomienie!!!
Do tego mam nadciśnienie.

slman

Cześć Jakub. Zdecydowanie powinieneś obniżyć poziom cholesterolu całkowitego i triglicerydów oraz cholesterolu LDL oraz zredukować masę ciała. Dwie rzeczy umiarkowany wysiłek fizyczny i dieta powinny pomóc Tobie obniżyć cholesterol LDL. W Twoim przypadku zalecany poziom LDL to * 100 ze względu na obecność nadciśnienia. Redukcja masy ciała prawdopodobnie pozwoli także obniżyć ciśnienie krwi- tkanka tłuszczowa brzuszna to jeden z czynników rozwoju nadciśnienia. Trzymam kciuki.