PiotrR IP: 84.38.160.**

Witam ! czy zna ktos tansze zamienniki tych leków ?? Czy słyszał ktos może o IFAPIDIN

Marek IP: 217.153.241.**

Areplex to najczęściej stosowany po Plavixie kropidogrel i jest połowę tańszy. Refundowany od grudnia we wszystkich 3 wskazaniach. Sprawdzony, wprawdzie na teściowej... ale działa ;-))) pozdrawiam

MADI IP: 83.7.234.**

mam pytanie czy ktos miał po braniu tabletek Zylt silne bole stawow?moj tata brał plavix i wszystko było dobrze a teraz ma własnie ten odpowiednik zylt i bardzo go kolano boli ze nie moze chodzic,czy to skutek uboczny tego leku?

damis IP: 83.6.244.**

dlaczego tak drogo chcecie za lek plavix ,normalnie na recepte można kupić za 104 zł

Medyk IP: 168.224.160.**

Ludzie - to jest bardzo ważne lekarstwo i nie jest do końca zycia... Po co truć sie lekami z Indii. To nie jest prawda że odpowiedniki sa identyczne jak oryginał!!!
Prawda jest taka że większość tych leków jest robionych w Chinach lub Indiach a u nas konfekcjonowane (czasem dla ukrycia pochodzenia lek przechodzi przez kilku dostawców). Takie odpowiedniki powinni brać naprawdę najbiedniejsi.

Niestety dotyczy to większości tzw. odpowiedników.

jpdab

Ja wlasnie w styczniu zmienilem Plavix na Zyllt. Niestety od jakiegos czasu
odczuwam rowniez bole w stawach i miesniach.
Mam Pytanie do Madi. Czy tata wrocil do Plavix*u i czy te dolegliwowci
ustaly?

Pozdrawiam

smołki29 IP: 213.17.152.**

Witajcie!!
Mój dziadek brał od roku Plavix i miał często zawroty głowy i nudności .Lekarz z Ochojca w Katowicach zapisał odpowiednik Clopidix z firmy Lekam za 50zł a pod dworcem w Katowicach w promocji do końca roku za 9,99zł .Czuje się dobrze i wyniki są znacznie lepsze.Pytajcie o zamiennik Clopidix.

EWKA IP: 79.191.50.**

biore areplex od 2 miesięcy i jest ok - lekarz mnie ostrzegał żeby narazie nie brać zamienników ( jestem po zawale ) dopiero po roku można pomyślec o czymś w zamian

Kardiolog IP: 88.220.119.**

Ja proponuje Clopidogrel Teva (jako jedyny odpowiednik ma zarejstrowane wszystkie wskazania co Plavix)

Marek IP: 88.220.119.**

CLOPIDOGREL TEVA w Katowicach w Aptece Centrum na Korfantego jest po 20 zł :-)

dr house IP: 188.146.61.**

Nieprawdą jest, że Clopidogrel Teva ma jako jedyny(!!!!) odpowiednik zarejestrowane wszystlie wskazania Plavixu. Czytałeś ChPL innych? Ja widziałam świadectwa biorównoważności, biodostępności wszystkich. I dlatego zastosowałabym u pacjenta Clopidix.

dr IP: 149.156.58.**

Biorównoważność i biodostępność w odpowiednikach....jakieś novum. Radzę sprawdzić bo w przypadku odpowiedników sprawdza się jeden parametr (zasada nie powtarzania badania klinicznego).

MOnia IP: 78.88.227.**

a ja proponuje Grepid to tez zamiennik Plavixu cena bardzo dobra ma badanie biorównoważności na podstawie plavixyu

drX IP: 195.95.235.**

Cytuję:
*~Medyk, 2008-11-27 15:38:45 (IP: 168.224***)
Ludzie - to jest bardzo ważne lekarstwo i nie jest do końca zycia... Po co truć sie lekami z Indii. To nie jest prawda że odpowiedniki sa identyczne jak oryginał!!!
Prawda jest taka że większość tych leków jest robionych w Chinach lub Indiach a u nas konfekcjonowane (czasem dla ukrycia pochodzenia lek przechodzi przez kilku dostawców). Takie odpowiedniki powinni brać naprawdę najbiedniejsi.
.....
* koniec cytatu i
===* PYTANIE : Co to znaczy, że takie leki powinni brać naprawdę najbiedniejsi --- a może wcale nie należy podawać im leków, będzie taniej!

mysz IP: 95.41.184.**

Zdecydowanie polecam Trombex, jest tej samej firmy co Plavix, tyle że wypuszczony jako generyk. Cena 35zł (bez fefundacji) w aptece w Katowicach