lidia82

Czy przyczyna zawalu moze byc wczesniej przechodzona grypa?
Mojego meza brat ma 21lat,stwierdzono u niego dwa zawaly.Jaka moze byc przyczyna zawalu w tak mlodym wieku?Wczesniej troche chorowal,czy moglo sie to do tego przyczynic?

Bardzo prosze o odpowiedz!

Dorota W IP: 83.8.127.**

Lidio nigdy nie słyszałam żeby w tak młodym wieku człowiek przeszedł dwa zawały.Jeżeli możesz to napisz jakie obiawy przed zawałami miał Twój szwagier . Może towrodzona wada serca lub choroba genetyczna. Pozdrawiam

lidia82

Musze tu napisac ze te dwa zawaly wystapily po sobie w jednodniowej przerwie.Przy pierwszym mial bol w klatce piersiowej promieniujacy do lewej reki,dusznosc-ciezko bylo mu oddychac.Tego zawalu nie rozpoznali lekarze.
Drugi wystapil na nastepny dzien gdzie szwagier plakal z bolu i tak samo ciezko bylo mu oddychac.
Teraz lezy na intensywnej terapii gdzie lekarze stwierdzili dwa zawaly po wielu badaniech i po konsultacjach.
Mama mojej tesciowej miala 2 zawaly,zakladane bajpasy ale po 4 miesiacach zmarla wlasnie na zawal.
Tesciowa i moj maz maja nadcisnienie tetnicze,przy czym musza brac tabletki juz dozywotnio a moj maz w wieku 28lat.
Dlatego domyslam sie ze jest to genetyczne,ale czemu w tak mlodym wieku?
Nadcisnienia nie ma i podwyzszonego cholesterolu tez nie ma .
Ostatni tylko troche chorowal i zastanawialam sie czy to moglo w jakis sposob spowodowac te zawaly?

Dorota W IP: 83.8.112.**

Lidio , myślę że szczególną uwagę na stan swojego zdrowia powinien zwrócić Twój mąż . Nie ma co leceważyć chorób serca bo jak się przekonałaś o nieszczęści nie trudno a zwłaszcza,że może to być faktycznie wada genetyczna. Pozdrawiam

katie IP: 62.87.176.**

nie znam sie zbytnio na medycynie.. ale wiem ze czasami po chorobach w organizmie pozostaja rozne bakterie... ja przez to prze rok kulalam i zaden lekarz nie mogl twierdzic co mi jest... w koncu mama(jest pielegniarka) wpadla na genialny pomysl i zrobila mi wymaz z gardla okazalo sie ze po moim przeziebieniu [pozostalo mi 5 bakterii... mowila tez ze to moglo niezle oslabic serce... nie wiem czy swoim wpisem cos pomoge czy nie bo nie ukrywam ze nie mam zbyt wielkiej wiedzy medycznej ale uwazam ze warto wykluczyc te ewentualnosc... przyjelam 10zastrzykow debecylimy kazdy w odstepie dwu tygodniowym i przeszlo mi... mama mowila ze stany zapalne na tle bakteryjnym sa grozne poniewaz nieleczone w koncu uderzaja w te najwazniejsze organy... jednak wszystko wykryte wczesnie ma duze mozliwosci na pomyslne rozwiazanie. pozdrawiam i zycze powodzenia!

katie IP: 62.87.176.**

Postacie kliniczne zapalenia mięśnia sercowego:
* zapalenie mięśnia serca o przebiegu bezobjawowym (rozpoznanie głównie na podstawie EKG);
* zapalenie mięśnia serca i osierdzia (z *objawami osierdziowymi*);
* zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego (imitujące zawał serca);
* postać klasyczna zapalenia mięśnia serca (kardiomiopatia zastoinowa z zaburzeniami rytmu);
* zapalenie mięśnia serca w postaci objawów ogólnych;
* zapalenie mięśnia serca przejawiające się zaburzeniami rytmu (głównie komorowymi).

szczegolnie chcialabym zwrocic uwage na trzecia gwiazdke... (ten text skopjowalam z tego samego forum tylko z innego tematu i dotyczy wlasnie mojego poprzedniego wpisu.

petro

Lidio 2 lutego miałem ostry zawał serca. Nadmienie że mam 36 lat , nie palę ,jestem wysportowany , nigdy nie mialem problemów z sercem.Dwa tygodnie przed zawałem chorowałem na grype , którą bardzo ciężko przeszedłem. Po tygodniowym leczeniu grypy czułem sie osłabiony i dziwnie cierpły mi ręce a nawet nogi.Za tydzień leżałem już w szpitalu po koronografi.Nie miałem wysokiego cholesterolu.Lekarz kardiolog w szpitalu nie potrafił jednoznacznie stwierdzić przyczyny powstania skrzepliny dlatego jestem skierowany na badania krzepliwosci krwi( najbliższy termin 4 miesiace w Krakowie).Lekarz ten jednoczesnie nie wykluczył powiazania przebytej grypy z zawałem.Pozdrawiam twojego szwagra i niech sie nie poddaje , choć sam załamałem się bo mam dopiero 36 lat !!!

beniek1976

Moja mama cztery lata temu miała zawał.Bardzo często się przeziębia i ma przy tym bardzo ostry kaszel.W zasadzie nie może się pozbyć tego kaszlu prawie wogóle,mimo że bierze za każdym razem antybiotyk.Jak zacznie kaszleć to aż się słaba zaczyna robić,tak ją to wykańcza.Z syropami nie może przesadzać bo ma cukrzycę typu 3 i nadciśnienie.Była ostatnio u lekarza od płuc ale za dużo sie nie dowiedziała na ten temat.Boję się,że od tego ostrego kaszlu serce jej się oberwie albo doprowadzi to do kolejnego zawału.Proszę o poradę czym można jej pomóc,żeby jej trochę ulżyć.

farmaceuta IP: 77.236.26.**

jeżeli Twoja mama ma nadciśnienie, bardzo możliwe że bierze leki należące do grupy *inhibitorów konwertazy angiotensyny*, jak np. perindopril, enalapril, lizynopril, kaptopril (są to nazwy międzynarodowe, nie nazwy leków, sprawdź w ulotce czy któryś z branych przez nią leków nie należy do tej grupy). Bardzo częstym działaniem niepożądanym tych leków jest przewlekły kaszel. Jest to wskazanie do zamiany tych leków na inne.

Piotrrrr IP: 94.72.93.**

Zapytała kobieta czy przeziebienie mogło przyczynić się do zawału serca ! a odpowiedź brzmiała *nie słyszałam o zawale serca w tak młodym wieku* idealne odbicie służby zdrowia

Twoja odpowiedź