magda.r

Witam

Mojej córeczce w 3 dobie życia stwierdzono dodatkowe skucze nad serduszkiem, po czym zostałyśmy skierowane do CZD do Międzylesia gdzie po badaniu ECHO, EKG i holter, zostala opstawiona diagnoza - arytmia - od 2 tygodnia życia córka dostaje propranolol - na początku do 6 kg masy ciała 3mg. na dzień, w tej chwili 4 mg. na dzień - po ostatniej wizycie ( od dwóch wizyt jest prawidłowe EKG ) dostałyśmy skierowanie na RTG klatki aby wykluczyć * ubytek międzyprzedsionkowy * cóka w tej chwili ma 6 mies. W styczniu na około dwa tygodnie przed kolejną wizytą, mam odstawić jej propranolol, ponieważ na kolejnych holterach ( pierwszy bez propranololu, zaraz po wyjściu ze szpitala, następne dwa z propranololem) nie wykazało poprawy przy propranololu, tj. holter piewszy wykazywł takie zmiany jak 2 i 3. a EKG ciągle prawidłowe...
Mam pytanie czemu lekarz zlecił RTG skoro na ECHO nie wykazano zmian... i czy ktoś z Państwa ma dziecko z arytmią, lub tym ubytkiem... bo czytając różne artykuły w internecie wiedząc mało na ten temat, coraz bardziej boję się...

Magdalena :) IP: 83.23.142.**

mój syn co prawad ma juz 18 lat , ale w zeszłym roku miał zamykany ubytek ( miał dziurki (mnogo ) miedzy przedsionkami , oraz przeszedł zabieg ablacji ( miał częstoskurcze )
czyli jak widzisz wadzie serca jaką jest ubytek międzyprzedsionkami moga towarzyszyć zaburzenia rytmu .
Nie wydaje mi sie by RTG wykazało dziurę , prędzej powiększoną sylwetkę serca ( co też idzie w parze z ubytkiem ) ale mogę się mylić , nie jestem fachowcem , tylko rodzicem dziecka z taką wadą . Ubytek u mego syna zawsze diagnoizowany był ECHEM serca ( również przezprzełykowym )
zapraszam Cię serdecznie na nasze forum
www.sercedziecka.org.pl
tam znajdziesz rodziców których maluszki zarówno w ciąży i zaraz po uroddzeniu miały zaburzenia rytmu , może wspólnie coś Ci doradzą , każdy przypadek jest inny , ale myslę że powinnaś być dobrej myśli ( są gorsze wady ) 3
pozdrawiam serdecznie
JUKILOP

magda.r

Dziękuję :D
ECHO córka miała robione w 9 bodie życia, wtedy powiedziano mi że to co może być nie pozamykane jeszce się nie zamknęło, i nie ma nic niepokojącego...
Życzę zdrowia dla syna *3

Twoja odpowiedź