hjaro IP: 212.160.117.**

Często budzę się w nocy i mam zdretwiałe palce u rąk. Od roku wydaje mi się że dzieje sie coś z ciśnieniem u mnie. Oczywiście chodzę do lekarza. Występuje u mnie problem z przyjmowaniem leków. Przyjmuje leki np. 1 dzień , góra dwa , a jak naprawde jest dobrze to na trzeci dzień z głebokim zatruciem lekami ląduję na pogotowiu. Dają mi zatrzysk i po jakims czasie wraca wszystko do normy. W tej chwili lekarze boja mi się cokolwiek przepisywać . Np. ostatnio 1 dzień brałam captopril 12,5 mg i następunego dnia z kaszlu myślalam ze się udusze. Kazano mi przerwać i przepisano inny lek. Gdybym nie brała rano ranigastu lub co jakiś czas diperganu nie wiem co by było. Lekarze wiedzą ale nikt nie chce skierować mnie na badabia kliniczne / co obiecywano po pobycie w szpitalu/ Co mam robić. Teraz do tego wszystkiego oprocz duszącego kaszlu , mam kłucie w sercu. Dzisiaj nad ranem z bólu się obudziałam. Jak mam rozmawiać z lekarzem .Mirzeąc sobie tętno mam zawsze około 90 .

Wiki IP: 80.50.238.**

Nate pytania musi odpowiedzieć Ci profesjonalista.Pozdrawiam.

luska IP: 83.5.151.**

Drętwienie rąk może być spowodowane zmianami w kręgosłupie szyjnym. Warto zrobić prześwietlenie. Znam to z autopsji - trudno mi było uwierzyć, że przyczyną może być kręgosłup, ale tak właśnie było. Przyczyna drętwienia rąk może być oczywiście zupełnie inna, ale prześwietlić się warto. Pozdrawiam.

daria7383 IP: 92.0.203.**

Od 3 -miesiecy ja rowniez cierpie na dretwienie calych rak szczegolnie w nocy. Jest to bardzo klopotliwa dolegliwosc poniewaz by to przerwac musze wstac 2 do 3 razy kazdej nocy by na nowo pobudzic krazenie. Lekarz u ktorego sie konsultowalam nic nie stwierdzil poniewaz nie wystpuje u mnie bol plecow czy szyji. zalecono mi brac Pyralgine na noc ktora oczywisce nic nie pomaga. Jestem troche rozczarowana ta diagnoza wic moze ktos ma jakis pomysl jak rozwiazac moj problem?

ol IP: 83.8.36.**

Mi się tak zrobiło w ciagu jednej nocy...obudziłem sie ze zdretwialym 4 i 5 palcem i tak zostalo bez zadnych zmian...noc czy dzien nie robi roznicy ...zdretwiale jest caly czas.

chesterina_benningto

Mam cos podobnego. Od kilku dni dretwieja mi rece i nogi podczas snu, kiedy wstane i nimi porusze, wszystko wraca do normy. Czy to problemy z krazeniem czy nerwami? Juz sama nie wiem co myslec. W dzien niby moj stan sie polepsza a w nocy, istny koszmar. Budze sie co jakis czas ze zdretwialymi konczynami. Wczesniej zaczelo sie od dretwienie palcow u rak, wiec nie zwracalam na to zbytniej uwagi, potem byly to juz cale przedramiona i do tego doszly nogi. Mozecie mi doradzic, co z tym fantem zrobic?

Marcela IP: 83.27.24.**

Przyczyn może byc kilka:
-zespól ciesni nadgarstka
-kregoslup - odcinek szyjny lub nerwica - stres, lęki itp.
Mi detwiala prawa reka tylko w nocy. Przy tym troche puchła. Budzil mnie okropny bol ze trzy raz w nocy. Musiałam wstawac.Ktos mi poradzil oklady z kapusty na noc. Bardzo pomagaly bo przsepoialam cale noce. Tylko ten zapach kapusty...Oczywiscie zrobilam badania. Ortopeda powiedział mi ze to moze byc kregoslup lub ciesn nadgarstka. Pewnosci nie ma. Wiec kupilam poduszke ortopedyczna(dobrą!) i orteze na reke usztywniajaca nadgarstek. Wkladalam ja na noc i czesto w dzien by zaoszczedzic nadgarstek.
No i zadziałało. Warto spróbwać. Pozdrawiam

dorotka527

WITAM Mam problem z prawa dłonia od 4 dni robi mi sie sinawa mniałam juz kiedys skurcze dosc silne palcówCzy moze ktos wie jaka to moze byc przyczyna Dziekuje z góry .Pozdrawiam

Aagniesia

Witam mi też coś sie dzieje z prawa reka, wlasciwie to szczegolnie z palcami. W ciagu niedlugiego czasu 3lub 4 razy zrobil mi sie zupelnie bialy palec(wskazujacy i srodkowy). i nie czuje go wtedy za bardzo..i tak jakby troche mrowilo..choc ciezko troche to opisac...Pierwszy raz w zyciu mi sie to zdarzylo.. ogolnie to od dawna bardzo mi marzly rece ale osttanio jakos nadmiernie..jak wszyscy chodz w jednej parze rekawic to ja w dwoch. a teraz jeszcze to bielenie palcow u prawej reki..:/ bylam u lekarza i dostalam na razie skierowanie do neurologa i do chirurga naczyniowego..(?) .Internista przypuszcza ze moze byc jakis ucisk na nerw ale.. kto to wie:/ Jesli ktos z Was miał cos podobnego prosze o odpowiedz..! Pozdrawiam

Czytelnik IP: 94.246.126.**

Twardzina..?

żuczek IP: 80.54.173.**

drętwienie palców może być od krągosłupa szyjnego Należy prześwietlić szyjny odcinek kręgosłupa.I udać sie do neurologa,może on skierowac na zabiegi,jeśli taka bedzie diagnoza.Pomaga tu gimnastyka,laser,krioterapia,masaże.

bobik IP: 80.54.173.**

Oprócz odpowiedniej gimnastyki dla kręgosłupa szyjnego ważne jest na czym sie śpi.Wielu ludzi śpi na wersalkach,które na obu końcach mają takie ,,podwyższenie.Przez to śpiący na nim człowiek ma we śnie zgięty kark.Rano drętwieją mu ręce.Wyrzućcie wersalki i oddajcie je wrogom.Kupcie drwwniane łóżko z dobrym materacem.Dla młodych materac twardy,dla starych- miększy.A pod głowę - poduszka specjalna ortopedyczna podpierająca kark.No i codzienna gimnastyka z użyciem sprężyny [rozciąganie rękami w poziomie i na skos do 15 razy.W sklepach ze sprzętem rehabilit.Można kupić takie rozciągliwe taśmy ,które wyglądają jak szeroki ,długi ze trzy metry szalik.Tę taśmę przywiązujemy do rurki od centralnego ogrzewania na wysokości swojego karku.Zakładamy na szyję jak szalik i stojąc twarza do rurki odchylamy się do tyłu,co wzmocni mięśnie karku.Gdy w pracy jesteśmy długo pochyleni[np. pisząc na kompie] - co godzine 3-5 minut poćwiczmy.Trza dbać o kręgosłup szyjny,by dać radę do emerytury.

ruszta tyłki IP: 80.54.173.**

LUDZIE z drętwieniem rąk!!A może siedzita godzinami przy kompie i kręgosłup szyjny wam wysiada.Ruszta sie popływać ,na rower i gimnastyka co dzień !!!!

szu szu IP: 80.54.173.**

chesterina- kup se nowe łóżko,a nie śpij na jakimś barłogu pokrzywionym.ŁÓŻko z materacem i poduszka ortopedyczna pod kark.Rano i wieczorem- ćwiczenia na gręgosłup.Dużo gimnastyki,a nie przed kompem godzinami siedzieć...

lulu IP: 80.54.173.**

Hjaro,a może ty chipochondryk.Niepotrzebnie leki bierzesz i ci szkodza.Zajmij się sportem,rower,biegi- to zapomnisz o ,,chorobach**.