Sol IP: 178.235.114.**

Droga Bianko. Najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy jast choroba Hashimoto. O niej przeczytasz na stronie http://www.resmedica.pl/pl/archiwum/zdart11002.html W skrócie mogę Ci powiedzieć, że choroba ta należy do obszernego *worka* schorzeń nazywanych autoimmunologicznymi, określanego także jako choroby z autoagresji. Po prostu nasz układ immunologiczny atakuje własne komórki. Dlatego moja rada jest prosta- idź do lekarza i poproś o skierowanie na dokładne badania tarczycy. Aha i jeszcze kilka objawów choroby Hashimoto: uczucie zmęczenia, osłabienie, przygnębienie (depresję), suchość skóry, zaparcia, słabą tolerancję zimna i chrypkę. U kobiet wydłuża się okres krwawienia miesiączkowego.

I najważniejsze: pod żadnym pozorem nie odstawiaj leków na tarczycę bo to skutkuje nawrotem choroby.

Terapeuta

O alternatywnej metodzie leczenia tarczycy elektrostymulacjami można dowiedzieć się na stronach www.zenni.eu a dla zainteresowanych z Trójmiasta na www.tarczyca.pomorze.pl

tarczycainfo IP: 83.6.130.**

Zapraszam na stronę www.tarczyca.info oraz www.endokrynolog.org

Pełne opracowanie problemu niedoczynności tarczycy znajduje się tutaj: http://www.tarczyca.info/temat/niedoczynnosc/niedoczynnosc-tarczycy-niedoczynnosc/

a niedoczynności tarczycy w ciąży tutaj: http://www.tarczyca.info/temat/tarczyca-a-ciaza/niedoczynnosc-tarczycy-w-ciazy-tarczyca-a-ciaza/

W razie pytań poprzez opcję kontakt mozna uzyskać dodatkowe informacje
www.tarczyca.info

JustynaJ IP: 77.236.26.**

Witajcie! Mam podejrzenie niedoczynności tarczycy mój poziom to jakieś 4,013. Na początku wszyscy myśleli, że to nerwica ale ostatni poszłam z wynikami badan do innego lekarza i ona jak zapoznała się z wynikami badan tsh i moimi dolegliwościami bez wahania dala mi skierowanie do endokrynologa. Czy to normalne, że przy niedoczynności podejrzewanej ma sie duszności, takie uczucie czegoś w gardle co utrudnia oddychanie, ciągle się kręci w głowie, ma się bóle stawów, kości mięśni bóle żołądka mniejszy apatyt, sucha skórę, chudnie się bolą nadgarstki cierpną ręce i stopy ma sie nerwice i depresje jakąś apatie? Boję się, że uduszę się albo umrę :( Dzięki za odp

onaGosc IP: 95.223.242.**

Dokladnie tak jak piszesz tak jest! Z tym ze ,moze (nie musi!!!) byc to borelioza,ktora czesto niszczy tarczyce,zyly,skore itd.

ollla IP: 46.112.98.**

Witajcie!:) W marcu zeszłego roku została zdiagnozowana u mnie niedoczyność tarczycy. Bardzo trudno jest mi znaleźć endokrynologa z prawdziwego zdarzenia. Jak dotąd moje wizyty kończą się na pierwszych, bowiem jedyne co dostaje to większą dawkę Euthyroxu. Od marca 2010 brałam 25mg, od listopada 50mg, natomiast od stycznia 75mg. A TSH u mnie zamiast zmniejszać się wzrasta. Dwa dni temu zrobilam sobie kolejny raz badanie krwi i wyniki mnie trochę przeraziły: TSH=5.11, aTPO=130.8, prolaktyna=52.87. Zrobilam też OB=7 i CRP=0.8. Miałam robione USG tarczycy i okazało się, że jest 3xmniejsza jak powinna, ma 6ml, ale choroby Hashimoto endokrynolog nie stwierdził. Mam typowe objawy niedoczynności, Euthyrox ich nie niweluje. Bardzo chciałabym zajść w najbliższym czasie w ciąże, ale obawiam się, że z moimi wynikami nie jest to możliwe. Czy potrafilibyście wskazać mi sposób leczenia? A może znacie w Poznaniu lekarza endokrynologa wartego polecenia? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

grunt to zdrowie IP: 178.36.23.**

A ja sama sobie reguluję pracę tarczycy bez żadnych, chemicznych leków.Sprawdzam tylko co 2-3 miesiące wyniki. Nie namawiam nikogo do odstawienia leków, bo trzeba mieć trochę wiedzy na temat przyczyn choroby. Warto jednak bardzo tę wiedzę zdobywać, bo naprawdę można sobie pomóc bez chemii.

semen IP: 89.229.131.**

Witam i prosze was o wyjasnienie mojego wyniku badan czy to jest mozliwe zeby miec FT3 4,55 pmol/l . FT4 4,12 pmol/l .A TSH 63,3 ulU/ml .ja mam wszystkie objawy przy niedoczynnosci a do tego nie mam juz macicy od 9 miesiecy i nie biore zadnych hormonow.Bardzo sie boje .

nela IP: 94.40.79.**

Witajcie, Potrzebuje konsultacji. Walczę z niedoczynnością tarczycy od 2 lat. Jakieś 4 miesiące temu miałam wynik 2,5 przy zakresie 0,470-4,640. Dzisiaj zrobiłam ponownie badania przed wizytą u gina i endo. Mój wynik dzisiejszy to 0,318 i naprawdę się niepokoję. CO oznacza ten wynik ?? Jestem na euthyrox 112. Będę wdzięczne za interpretację mojego wyniku. Pozdrawiam

nowicjuszka IP: 62.93.41.**

Witam wszystkich mam 20 lat , dowiedziałam się w tym tygodniu, że mam czy też mogę mieć niedoczynność tarczycy (TSH 5.71) badania będą powtórzone także czekam na ostateczna diagnozę. Czy to jest naprawdę takie straszne? Nie mam nerwicy , nie czuje się źle, większość tych objaw się nie zgadza, czy to się zmieni? Trochę się boję.

Nelcia IP: 94.40.79.**

Nie ma się czego bać. Niedoczynność tarczycy nie jest taka straszna. To, że nie masz objawów to korzyść na Twoją stronę. Dostaniesz leki na obniżenie tsh i tyle. Przy takim tsh sa problemy z zajściem w ciążę. Dobry endokrynolog powinien przepisać Ci odpowiednia dawkę i przy regularnym braniu Wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam

nowicjuszka IP: 62.93.41.**

Dzięki za odpowiedź, uspokoiło mnie to trochę. Mam jeszcze jedno pytanie, czy te leki będę brać dożywotnio i czy istnieje możliwość, ze te objawy, których nie mam zaczną występować? np. w przypadku pogorszenia. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Nelcia IP: 94.40.79.**

Jeśli stwierdzą u Ciebie niedoczynność to niestety ale choroba jest przewlekła i leczenie jest długotrwałe.

Hadzi IP: 89.76.212.**

Witam. Stwierdzono u mnie niedoczynnosc tarczycy tsh-4,50 (norma max3,0) wczoraj mialem wizyte u endokrynologa i przepisał mi euthyrox n 25. mam zażywać 1 tabletke dziennie, pół godziny przed śniadaniem. Moje pytanie brzmi : Czy ktoś zażywał ten lek i jakie są skutki uboczne? Czytałem ulotke ale...wolałbym usłyszeć odpowiedź osoby zażywającej ten lek.

daewa IP: 83.26.159.**

Witam, 9 lat temu miałam podany radiojod na nadczynność. Do tej pory miałm spokój nie brałam żadnych leków. dziś zrobiłam TSH i wyszedł 6,64 przy normie 4,2. Lekar rodzinny n ie dał mi skierowania do endo tylko sam przepisał mi eutyrox 25 kazał brać po jednej i za miesiąc przyjść zrobić TSH i ustali nową dawkę. Bardzo się boję żeby ten lekarz mi nie zaszkodził, czy on taki znawca że nie daje skierowania do endo? Tym bardzie że świetnie sie czuję a TSH robię raz w roku. Poradżcie mi prosze czy brać ten lek czy raczej nie.