misiek050535 IP: 31.1.167.**

Witajcie może najpierw się przedstawię, jestem Michał mam 16 lat. Ostatnio (od jakiegoś miesiąca) pojawił się umie utrudniony oddech (ciężej mi się oddycha) a także bóle w różnych miejscach, najczęściej w klatce piersiowej i za łopatką. Tu pojawia się pytanie czy to coś poważnego? Byłem u lekarza ekg zrobiłem wszystko pozytywnie tylko że leżąc na EKG miałem takie nie kontrolowane ruchy a to ręką a to nogą nie mogłem tego opanować. Naczytałem się w internecie że to może być od nieprawidłowej postawy (mam 187 więc zdarza mi się garbić) ale także wyczytałem że może to być od długiego siedzenia w tej samej pozycji gdy łopatka nie dotyka oparcia fotela itp. Naprawdę nie mam pojęcia czego mam się spodziewać i co robić, wszyscy mówią mi że przesadzam bo leżę całe dnie w łóżku a ja po prostu boję się tych bóli w klatce piersiowej (co najlepsze jeśli nie myślę o tych bólach i skupiam się na czymś innym to boli rzadko a czasami wcale) Zapomniałem dodać że jestem człowiekiem w miarę aktywnym nie jestem otyły ważę 65kg. W roku szkolnym często zdarzało mi się sięgać po napoje energetyczne ale od początku lipca nie miałem żadnego w ustach (piję tylko wodę). Przed wystąpieniem tych bóli byłem całą noc na rybach i leżałem na ziemi (prawym bokiem a boli mnie z lewej) nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tym bólem. Proszę o pomoc :) ps biorę magnez *filomag B6*

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Znawcatematu

Witam

Pewnie ponadrywałeś sobie jakieś mięśnie od niewłaściwej
postawy lub niewygodnej pozycji.Znajdż sobie na internecie
model człowieka z widocznymi wszystkimi mięśniami i zdaj sobię
sprawę że każdy z tych mięśni można naderwać.Aby wzmocnić
swoje kości,ścięgna,mięśnie i całą tkankę łączną można od czasu
do czasu zrobić sobie galaretkę z żelatyny z jakimś sokiem owocowym dodanym do smaku.

misiek050535 IP: 46.169.152.**

Ale to aż takie bóle mogą być? Czuję je przy braniu wdechu (nie zawsze są takie *ataki*), czasami ból jest taki jak by mi ktoś do klatki piersiowej prąd przyłożył. Mam nadzieję że to od tego ale wątpię że to by trwało tak długo.

Znawcatematu

Witam

Masz już 16 lat więc to już odpowiedni wiek aby świadomie zadbać
o zdrowie,jeżeli siedzisz długo przy komputerze to bez regulowanego krzesła z oparciem się nie obędzie chyba że schcesz
być kiedyś osobą która będzie musiała korzystać z zabiegów
rehabilitacyjnych na NFZ (czas oczekiwania to ponury żart).
Ale też najwygodniejsze i najlepiej wyprofilowane fotele nie pomogą
gdy ktoś będzie w bezruchu całe dnie.Im ktoś młodszy tym lepiej
jeśli chodzi o ewentualne korygowanie wad postawy.Co do bóli to warto prześwietlić klatkę piersiową,kręgosłup i zobaczyć co i gdzie może być skrzywione,jeżeli ogólnodostępne badania obrazowe nie wykażą
jakiejś większej patologi to może być tak że jest uszkodzony jakiś
nerw i to może dawać takie objawy.Na tej stronie masz wszystko
super opisane co jak skąd i dlaczego może boleć
( http://instytutleczeniabolu.pl)

Twoja odpowiedź