anonimowakobieta16 IP: 37.47.45.**

Witam :) Mam 16 lat i z jakieś dwa tygodnie temu trafiłam do szpitala z kołataniem serca, ale lekarze zrobili mi tylko badania na obecność narkotyków, których i tak nie wykryli i skierowali mnie do lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny przepisał mi Propranolol 10 mg i kazał brac 4 razy dziennie, ale się boję więc biorę go tylko wtedy, gdy serce mi przyspiesza.. Nie wiem czy dobrze robie.. Boję się go brać 4 razy dziennie bo moje serce raz bije tak wolno, że go nie czuć a raz szybko.. Nie wiem co robić proszę o radę..

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Marcin UK IP: 80.6.113.**

Hej!

Nie zrobl ci w szpitalu ekg czy np usg serca (echo serca)?

Ja bym na twoim miejscu poszedl do kardiologa prywatnie zeby zrobil ci USG serca. w mojej miejscowosci koszt tego badana z konsultacja to 120 zl.

Na wlasna reke branie tych lekow to srednio dobry pomysl. Lekarz przepisujac ci ten lek na pewno mial jakis powod. Najlepiej pojdz do kardiologa i niech ci ewentualnie zrobi to usg serca

Marcin UK IP: 80.6.113.**

A poza tym lekarz moze ci zmienic lek np na inny ktory sie bierze raz dziennie. Ale zawsze dobrze pojsc do innego lekarza zeby sie wypowiedzial na ten temat ( najlepiej kardologa ). I prawda jest taka ze jesli zaczniesz brac ten lek bedziesz musiala go brac bardzo dlugo.

czarnaoliwka

Popieram osoby wyżej. najlepiej wykonac porzadne badania kardiologiczne oraz rodzinny powinien poszukac przyczyny takiego stanu zrobic badania z krwi bo szkoda truc sie lekami w wieku 16 lat skoro nie wiadomo co to jest. nie rozumiem takiej postawy rodzinnego i uwazam za dziwny pomysl branie leku 4 razy dziennie - skad lekarze biora takie pomysly?
Bralam propranolol i moim zdaniem nic nie daje i nie na tym polega leczenie zeby zamaskowac objawy choroby. U mnie nie dawal on efektow zostalam wyslana do kardiologa i zrobiono mi wszystkie badania z krwi echo 2 razy holter itd. i na podstawie tych badan kardiolog stwierdzil ze mam tachykardie zatokowa i przepisal mi bibloc. napisalam wyzej ze to nie leczenie bo to nie wyleczy serca to prawda ale u mnie prznajmniej wykluczono czesc przyczyn takiego stanu i bede dalej ich szukac zeby nie musiec brac do kocna zycia tych lekow ale prznajmniej przebadalam serce nie biore w ciemnio propranololu

Twoja odpowiedź