Overrted IP: 94.254.250.**

Zacznę od tego ,że mam 23 lata. Jestem kobietą.Nie mam żadnego wysiłku ficzynego tzn. nie uprawiam sportów, pracuję w domu przy komputerze.Mierzę 164 i 53 kg BMI w normie.
Od 1 lipca mierzę ciśnie i średnio wychodzi ,że mam 100/60 a puls w granicach 70.
np.
1.08.-105/60 puls 72
2.08-99/59 puls 79
3/08-102/57 puls 70

Najniższe ciśnienie miałam 24.07 - 89/57 puls 75

Odczuwam często mocne bóle głowy,omdlenia, ogólnie rozbicie. Myślałam,że to jakaś anemia ale wszystkie badania krwi wręcz idealne.

Czy to ciśnienie jest za niskie ?
Czy ktos ma podobny problem ?

PS. kawa słabo pomaga.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Serce1992 IP: 176.58.19.**

Witam, dolną granica normy ciśnienia jest 100/60
poniżej tej normy mogą (ale nie muszą) oświadczać jakieś stany chorobowe . Radziłbym zgłosić się do lekarza rodzinnego i wydębić jak ja to mowie skierowanie do kardiologa który zdiagnozuje problem niskiego cisnienia .
A skutkiem niskiego cisnienia może być niewydolnosc krążenia , zawał, wylew . Ale szczegółowych informacji udzieli Ci Kardiolog . Pozdrawiam

Serce1992 IP: 176.58.19.**

Takie skutki moga byc tylko w niedociśnieniu wtórnym

444 IP: 212.96.228.**

W twoim wieku też miałam takie ciśnienie,a właściwie to do jakichś 40-tu lat.I nic z tym nie robiłam.Bóle głowy sa od wgapiania się w monitor.Rób sobie co godzinę 10 minut przerwy, Ze trzy razy na dzuień wychodź na dwór i szybki marsz z kijkami,gimnastyka w plenere, jazda na rowerze itp. Ruch spowoduje lepsze krążenie i lepsze samopczucie.Kawy mnie pij nigdy .Możesz rano napić się szklanke ziół podnoszących ciśnienie.Nie uzależniają jak kawa.I zadbaj o oczy i kręgosłup,który przy ciąglym siedzeniu przy komputerze sprawia różne dolegliwości.Wd. mnie twoje cisnienie jest dobre.Jeśli dobrze sie czujesz, nie jesteś ospała,to ok.Kup sobie w sklepie zielarskim zioło podnoszące ciśnienie.Nie mogę sobie teraz nazwy przypomnieć,ale sprzedawca bedzie wiedział.

444 IP: 212.96.228.**

PS---Ludzie o niskim cisnieniu sa długowieczni.Ja nawet teraz, a mam swoje lata, mam ciśnienie 115 na 65-70. I niski cholesterol poniże 200.Już chyba taka cecha osobnicza.Dużo się ruszam codziennie, by trzymać wagę i kondycję.

Mimoza

Mnie bardzo pomogło swego czasu odstawienie kawy.

Twoja odpowiedź