koraliki

Proszę o pomoc. Mianowicie na echo serca wykryto u mnie niewielkie zwloknienia na zastawce aortalnej z niewielka jej niedomykalnoscia vc- 3mm. Kardiolog powiedział ze nie ma co się martwić bo wiele osób ma taką niewielka wadę i nawet nie wie ze ja ma. A pozostałe parametry w echo są prawidłowe. Kurczliwosc dobra. Serce w normie.ef 68%.
Jaka jest szansa na to ze nigdy się to nie powiększy?
Dodam że kardiolodzy mówią aby jedynie Raz na 3 lata wykonać kontrolne echo. Co do ciąży brak przeciwwskazan jak i do naturalnego porodu. Czy ktoś może to potwierdzić ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Marcin UK IP: 80.6.113.**

Ja moge cos poradzic.. wogole o tym nie mysl...:) !!! mala niedomykalnosc i zwloknienie na zastawce aortalnej to jest naprawde nic:) ja mam niedomykalnosc na 3 zastawkach i normalnie pracuje i jezdze na rowerze do pracy.... a do tego mam proteze zastawki aortalnej :) mam 33 lata. i ogolnie prowadze bardzo aktywny tryb zycia...:) Stresujesz sie za bardzo widzialem ze zaczelas temat o zastawkach bilogicznych ale kto ci powiedzial ze bedziesz potrzebowala wymiany w przyszlosci? na ten moment to mowy o tym nie ma:) i byc moze nigdy nie bedziesz potrzebowala zadnego zabiegu:)

koraliki1 IP: 83.28.220.**

Marcin bardzo dziękuję za Twoja odpowiedz! Bardzo mnie podbudowales. Odkąd wiem ze coś jest nie tak jakoś za bardzo się stresuje. Masz rację może w ogóle nie będzie mi potrzebna operacja. Nie warto denerwować się na zapas. Postaram się.

Twoja odpowiedź