misza1991 IP: 178.219.122.**

Witam. Około trzech tygodni temu podczas ciężkiego treningu wydolnościowego zwymiotowałem. Nie przejąłem się tym, bo to się zdarza, tym bardziej, że wcześniej wypiłem dużo odżywki. Ale 2 godziny po treningu zacząłem gorzej widzieć na jedno oko i rozpoczął się potworny ból głowy. Był tak potężny, że nie mogłem w nocy zasnąć, a gdy zasnąłem, ból mnie budził. Nie wymiotowałem. Po tamtym dniu, do tej pory, pobolewa mnie głowa. Nie boli mnie bardzo, ale czuję jakby ciśnienie w głowie i czasem w oczach. Mam wrażenie, że powiększyła mi się wada wzroku. Wczoraj mierzyłem ciśnienie, wychodziło dobre, w granicach 130/80, ale puls tylko 52. Chciałem sprawdzić puls po wysiłku, więc zrobiłem 20 przysiadów: ciśnienie 150/50, puls 64. Codziennie budzę się zaniepokojony, od tamtego dnia nie trenuję, bo się boję. Mam 26 lat, w sierpniu się żenię...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

misza1991 IP: 178.219.122.**

Wczoraj podjechałem na SOR, bo przy ciśnieniu 150/50 puls miałem 46. Na pogotowiu wyszło 155/77 i puls 71 (u lekarza zawsze mam wyższy wynik). Na zmierzeniu ciśnienia właściwie się skończyło. Mam zrobić podstawowe wyniki. Dodam, że (nie trenując) w ciągu trzech tygodni schudłem 4 kg. Nie wiem przez co, bo jem normalnie. Co prawda zbliża się ślub, ale nie odczuwam jakiegoś stresu, jestem mundurowym, rzadko się stresuję, częściej po prostu denerwuję.

DAMIEE IP: 188.127.23.**

A miałeś robione ECHO? Takie wyniki (niski puls, duży gradient ciśnień) MOGĄ świadczyć np. o stenozie aortalnej.

misza1991 IP: 217.99.155.**

Póki co sprawa wygląda następująco:
1. Ból głowy nie ustąpił - boli mnie część czołowa, rzadziej skroniowa, bolą mnie często oczy i oczodoły, tj. czaszka pod oczami i w okolicach brwi. Ból miejscowy, czuję te miejsca po naciśnięciu ich palcem.
2. Waga wróciła do normy
3. Ciśnienie wróciło do normy, mierzę systematycznie i zawsze jest ok.
4. Puls najczęściej waha się od 54 do nawet 70.
5. Byłem u neurologa, nie stwierdził nic niepokojącego.
6. Laryngolog stwierdził delikatnie skrzywioną przegrodę (nie kwalifikuje się do *naprawy*) oraz przytkane zatoki - przepisał lek Avamys, jak na razie nie odczuwam różnicy.
7. U okulisty wyszło pogłębienie wady w obu oczach z -0,75 na -1,25.
8. Zrobiłem TK głowy z kontrastem, z wynikiem mam pójść do neurologa i laryngologa.
9. Okulista polecił mi jeszcze badanie dna oka, lada dzień się zarejestruję.

Co myśliscie?

misza1991 IP: 217.99.155.**

Zapomniałem dodać:
1. Echo serca i ogólne badanie serca (USG itp.) robiłem jakieś 2 lata temu, wyszło ok.
2. Wyniki podstawowych badań moczu i krwi wyszły dobre.

Twoja odpowiedź