koraliki

Ostatnio trafiłam na artykuł opisujący operacje przeprowadzona w szpitalu MSWiA w Warszawie wymiany zastawki aortalnej na biologiczna nowej generacji z osierdzia wolowego na podłożu tytanowym. Podobno ma ona wytrzymać nawet 40 lat.
Czy wie ktoś może czy jest ona wprowadzona juz standardowo na rynek polski?? Ta zastawka daje szansę na normalne życie bez brania leków i mierzenia inr a i reoperacja w wielu przypadkach byłaby niepotrzebna!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

DAMIEE IP: 188.127.23.**

Z ciekawości sprawdziłem artykuł o tej zastawce:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,380664,pierwsza-w-polsce-operacja-wszczepienia-zastawki-serca-nowej-generacji.html

Ale zobacz datę: 2011 rok, więc już trochę czasu minęło, ciekawe jak się temat rozwinął :)

koraliki

No właśnie !! A jakiś lekarz wypowiadał się ze ta zastawka ma być wprowadzona na polski rynek najpóźniej w 2012 roku. Ciekawa jestem czy jest ona wszczepiana? Czy coś uległo zmianie? Ktoś coś wie ? Bo to szansa na normalne życie dla wielu ludzi do końca swych dni :)

Marcin UK IP: 80.6.113.**

Z tego co mi powiedzial kardiolog w tym roku to obecne zastawki biologiczne wytrzymnuja do 20 lat. Z czasem na pewno bede wytrzymywaly az do smierci ale pewnie to jeszcze troche potrwa:) A ze są juz zastawki bilogiczne ktore wytrzymuja nawet 40 lat to bardzo mozliwe tylko kwestia kosztow itd. Inna ciekawa sprawa ile kosztuje zastawka biologiczna a ile mechaniczna...:) wiem ze biologiczne są duzo drozsze.

Marcin UK IP: 80.6.113.**

A inna sprawa ze to są nowe zastawki i byc moze dopiero testowane. Ale moim zdaniem to chodzi tez poprostu o koszty. Jakby kazdemu pacjentowi mieli wszczepic zastawke np za 50 tys zl to kto by za to zaplacil:) ja sam obecnie czekam na reoperacje zastawki biologicznej (aortalnej) ktora juz jest zdegenerowana po 13 latach pracy:)

Twoja odpowiedź