FIERANKA IP: 46.76.33.**

Własnie wróciłam z dzieckiem 7letnim ze szpitala z endokrynologii odnośnie badań hormonu wzrostu. Po raz kolejny poprosiłam o echo serca ponieważ często przed przy wizatach lekarskich słyszałam że syn ma szmery na sercu a a od lekarzy słyszałam że sporo ludzi to ma i z tym normalnie żyje. Dodam że dziecko w 5 tygodniu życia dostało sporego i według mnie całkowitego bezdechu Brak napiecia mieśniowego skóra zmieniła kolor zsiniała (na fioletowy)jak oczy zrobiły się zamglone trwało to sporo czasu. Po tym bezdechu dziecko zostało przebadane w rejonowym szpitalu. Ponieważ bezdechy się pojawiały chociaż po nastepnych wracał normalnie i były krótsze to przebadałam syna w Wojewódzkim szpitalu dzieciecym na oddziale noworotkowym Wyszłam po tygodniu dzieckiem z podejrzeniem pylorostenozy. Od tego czasu dziecko było dwukrotnie w znieczuleniu ogólnym ze względu na zabiegi przycięcia migdałów bocznych i tympanotomi z redrenażem wentylacyjnym. ---Obecny wynik --- WYNIK ECHA SERCA: 14-06-2017 Połączenie p-k i k-t zgodne. Przepływ lewo prawy przez ubytek aśrodkowej części IAS. Przegroda międzykomorowa szczelna. Zastawki prawidłowej morfologii. Ujście naczyń wieńcowych w miejscu typowym widoczne. Struna ściegnista w świetle lewej komory. Dodam jeszcze żę dziecko ma cały czas problemy z oddychaniem oddech wygląda jak u osoby która jest po bardzo dużym wysiłku a syn w kwietniu miał operacje na przycięcie migdałów bocznych(1,5 miesiąca wcześniej. Proszę o podpowiedz czy problemy z oddychaniem są związane z wadą serca i namiary gdzie można się udać z dzieckiem u którego tak pózno wykryto wadę serca.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Twoja odpowiedź