Michal30lat IP: 46.170.30.**

Dajecie radę funkcjonować? czy lekarze zabraniają wam sportu jeśli wywołuję on skurcze komorowe?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

MARTULEK38

Hej 😊 mi po ostatnim Holterze wyszło,że mam arytmię komorową ekstrasystolie 1000/dobę.

MARTULEK38

Póki co normalnie funkcjonuje mimo,,że skurcze czasami wykańczają i opadam z sił.Co do sportu nie pytałam lekarza co mogę a czego nie,jeżdżę na rowerze,ale z racji moich omdleń nie zapuszczam się daleko.

Abramek

Arytmia komorowa, ekstrasystolia, dodatkowe skurcze w ciągu 20 godzin ca 5700 - przede wszystkim bigeminie i trigeminie. Sportu nie mogę uprawiać od około roku...

kormoran IP: 46.170.30.**

Abramek Lekarz ci zabronił? leczą cię jakoś? czy tak zostawili i masz sobie jakoś radzić? skoro zabronili wysiłku i mimo tego twierdzą ,że nic nie mogą zrobić to jest tylko potwierdzenie ,że to chory kraj...

Abramek

Nie mogę uprawiać, bo po prostu od razu źle się czuję, następuje nieprzyjemna fala objawów. Lekarze zbytnio się tym nie interesowali. Przepisane leki nie służą mi - od 5 miesięcy czekam na wizytę w Poradni Leczenia Zaburzeń Rytmu Serca - mam termin na marzec 2018 r.

MARTULEK38

Ja mimo,że nie mam tyle skurczy co inni tylko 1000 też ostatnio kiepsko znoszę ciężki wysiłek,zaraz mnie kłuje w sercu i duszności mam.Jak człowiek jest młody to nerwicę mu wciskają,bi jak inaczej może być przy zdrowym sercu.

Abramek

Tysiąc pobudzeń dodatkowych na dobę to podobno górna granica normy.

To nie jest tak proste i oczywiste ,że skoro ktoś miał na holterze 1000 skurczy to ma ich każdego dnia tyle samo. W inny dzień możesz mieć tylko kilka w w jeszcze inny kilka tysięcy. Najlepiej to być podłączonym bez przerwy i wtedy jakiś w miarę realny wynik by nam wyszedł po roku badania :P holter to jest chyba najmniej sensowne badanie jakie poznałem. Bo czy te skurcze są czy ich nie ma to doktorki i tak nic nam nie pomogą...

Kurcze chyba niepotrzebnie tutaj dzisiaj zawitałem :P ostatnio czuję się bardzo dobrze czyli skurczaków mam bardzo niewiele. Teraz jednak chciałem się dowiedzieć co jest gorsze bigeminie czy pary i niestety dla mnie na Wikipedii jest napisane ,że pary to już jest 4 poziom zagrożenia a tylko 4 i 5 poziom to realna choroba serca ;-/ no i innych głupot się naczytałem i teraz lęk mnie przeszedł i się obawiam ,że te cholerstwa do mnie wrócą bo nerwy u mnie mocno nasilają skurcze ;-/ acha Martulka gdzieś tam po drodze też wycztałem ,że przy skurczach jednak może występować też bół w klatce piersiowej.

konik IP: 37.47.226.**

Witajcie!
Na razie niewiele wiem o arytmii komorowej i nadkomorowej - tylko tyle, że to mi się trafiło, obie naraz, w pakiecie.
W holterze ok. 4 tys. komorowych i 19 tys. nadkomorowych.
Tyle, że nie mam żadnych objawów, a arytmia została wychwycona przypadkowo przez ekg.
Na dokładkę doszedł dodatni test wysiłkowy :(

Czy to normalne, że nie ma się objawów arytmii?

MARTULEK38

Konik są ludzie którzy mają po tyle samo skurczy co ty i więcej,i w ogóle ich nie odczuwają.To chyba zależy od człowieka.Przyszedł czas żeby się leczyć na tą arytmię.

konik IP: 37.47.226.**

MARTULEK38, dziękuję za odpowiedź.
Zaczynam leczenie, tylko mam wątpliwości, bo kardiolog przepisał Biosotal, a ja mam niski puls - często poniżej 50, w dzień, a w holterze wyszło, że nocą było 35.
I trochę obawiam się tego Biosotalu.

Abramek

Arytmia, która nie daje objawów odczuwalnych dla chorego może być bardzo niebezpieczna.

MARTULEK38

Konik a ile masz brać tych tabletek dziennie?Ja biorę Bibloc 1,25mg ale mogę wziąć dwie gdyby mi te skurcze bardzo dokuczały.Mi jak spadnie tętno poniżej 50 mam nie brać w ogóle tabletki,ogólnie mam niskie ciśnienie i też by mi obniżyło jeszcze.A mieć bardzo niskie tętno i ciśnienie to nic przyjemnego.