Serdi IP: 95.160.154.**

Witam

Mam ciężką niedomykalność aortalną czekam na koronografie i operacje wymiany zastawki, termin mam na listopad.Od kilku dni mam wysokie ciśnienie tzn 160/65 i tętno 90 do tego kłuje mnie serce po lewej stronie takie cykliczne napady i takie mocne pojedyńcze uderzenia serca.W nocy czuję się najgorzej nie moge spać i serce mi lata do tego robi mi się słabo.Najgorsze są te pojedyńcze uderzenia serca .Bardzo się tego boje.byłem dzisiaj na sorze bo całą noc kłuło mnie serce i nie spałem prawie wogóle.wyniki z krwi mam ok.troponina d dimery morfologia potas itp. Dwa razy robiono mi ekg i rytm zatokowy miarowy.nie uchwycono tych pojedyńczych uderzeń.Dano mi skierowanie na holtera i skierowanie do kliniki gdzie będe miał operacje.w pracowni holtera powiedziano mi żebym przyszedł na początku czerwca bo teraz nie mają czasu a kierowniczka jest na urlopie i że dzwonili na sor i to nie jest pilne i że jak będzie się coś działo to mam skierowanie do kliniki.Teraz mam takie pytanie jechać jutro do tej kliniki czy dać sobie spokój? Dla mnie jest to wydatek i nie wiem czy mnie też nie odeślą z kwitkiem bo kiedyś jak mi drętwiały i marzły stopy to powiedzieli żebym sobie dwie pary skarpet założył i odesłali do domu.Także naprawde nie wiem co robić proszę o podpowiedzi na prywatną wizyte u kardiologa mnie nie stać

Odpowiedzi znajdują się poniżej

JANUSZDG IP: 89.66.93.**

Witaj SERDI,

Trudno w tej sytuacji radzić, bo sprawa poważna, a forum to jednak nie przychodnia, ani klinika.

Mogę Ci co najwyżej napisać co ja bym zrobił na Twoim miejscu.

Jeśli objawy mocno Ci dokuczają i niepokoją Cię, co objawy dodatkowo nasila, to na Twoim miejscu pojechałbym do tej kliniki. Nawet jeśli Cię nie przyjmą, to przynajmniej powiedzą co się dzieje, choćby to miało brzmieć: Panie, masz Pan nerwicę... to w końcu też jest diagnoza, która powinna Cię uspokoić.

Ja dodatkowo postarałbym się o środki na holtera, bo tylko on może wyjaśnić, czym są tak niepokojące Cię *pojedyncze uderzenia serca*.

Ale decyzję tak, czy tak musisz podjąć Ty sam i na własną odpowiedzialność... nie sądzę, aby ktoś na tym forum powiedział Ci co Ci jest i jaka w związku z tym decyzja będzie właściwa.

Pozdrawiam serdecznie.

Serdi IP: 95.160.154.**

Dziękuje za odpowiedź. Też przemyślałem sprawe na spokojnie i jednak pojade mimo wszystko, wkurza mnie to podejście lekarzy masz pan termin to czekaj zwłaszcza że naprawdę dokuczają mi te skurcze i dodatkowo denerwują

JANUSZDG IP: 89.66.93.**

Powodzenia SERDI :)

Twoja odpowiedź