Dariusz IP: 83.12.79.**

Od jakos miesiaca czasu mam tak codziennie a u lekarza bylem zrobil mi EKG i powiedzial ze wszystko w porzadku ale mnie to nie pokoi
uprawiam sport - pilka nozna - dosc duzo biegam i na poczaktu myslalem ze to od tego ale jak od jakiegos czasu nie beigam i nie trenuje to dalej jest tak samo
moze ma ktos podobnie i leprzego lekarza albo moze mi ktos cos doradzic co robic ?

Orzel :) IP: 87.194.31.**

Witam.Niestety nie pomaga panu ale dodam tylko ze mam dokladnie to samo i kiedys bylem u lekarza i mowil to samo a mnie to strasznie meczy i sie nasila czasem musze przysiasc bo bole sa tak silne...Jestem za granica obecnie i nie chce isc do tych lekarzy bo wole polska medycyne hehe :).Za pare dni pojde do lekarza bo jade na urlop a jesli powie ze nie wie...To zostaje mi tylko,sam nie wiem isc na przeszczep :).Pozdrawiam i prosze o odpowiedz...Bo to naprawde uciazliwe i mimo mojego dobrego humoru naprawde bolesne...Zgory dziekuje za jakikolwiek odzew...W co watpie bo polak z reguly to len :)

chim IP: 89.174.71.**

moze to neuralgia miedzyżebrowa, ja wlasnie na tym forum szukam odpowiedzi na moje watpliwosci bo boli mnie strasznie. w marcu wylądowałam na pogotowiu na neuralgie i tab przeciwbolowe nie pomagaja, nie ma sie co łudzic,podobno wszystko przez to ze mnie zawialo...a EKG idealne...;/ no coz, cierpie dalej prawie rok, mam nagle ataki, momentami zdarza mi sie krzyknac w miejscu publicznym z bolu bo nie kontroluje tego. lewa reka mi cierpnie i dretwieje a zyly strasznie pulsuja, robilam badania mialam niski magnez i biore tabletki a dalej nic nie pomaga, no i oczywiscie, mam 21 lat i zwalili to na nerwice, jestem nerwowa ale znam gorsze przypadki! duzo slyszalam o tetniakach itp a znajac polska sluzbe zdrowia nawet sie nie ludze ze ktos mnie solidnie przebada:(

wh IP: 87.205.64.**

do wszystkich!
Nie ma się czym martwić tym kłuciem, jeżeli chodzi o serce. Choroba wieńcowa i bóle z tego powodu często są konkretnie nie do określenia, poprostu nie można pokazać palcem ze *tutaj* mnie boli. Ból wieńcowy jest silny, ściskający i tak jakby ktoś postawił 10kg baniak wody na klatkę piersiową. Być może to faktycznie neuralgia międzyżebrowa i podpowiadam stosowanie leków z grupy tzw. NLPZ czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. ketonal, naproxen, ibuprofen itd. mogą ja nasilać. To jest dzałanie uboczne tych leków. Może zmiana leków, lub przejście na inna postać np. nie tabletki a maść.
Ograniczyć podaż kawy!!! która wypłukuje magnez z organizmu. Oczywiście zalecam pełną morfologie krwi, jonogram i kontrolne EKG

paweł liening IP: 89.76.220.**

To jest sprawa dla MASAŻYSTY (masaż leczniczy) a nie dla kardiologa. Mięśnie ruchowe są poprzeziębiane, sztywne, ponapinane - uciskają na nerwy w kręgosłupie tudzież inne i dlatego boli, dlatego ograniczona sprawność ruchowa a nawet dysfunkcje narządów wewnętrznych.
Sprawdziłem na sobie! Mam masażystę, który setki pacjentów uratował przed bezsensownymi zabiegami. Ludzie, medycyna to nie tylko tabletki!!!
Powtarzam, zamiast na leki objawowe i USG, wydajcie na kurs masaży u dobrego, doświadczonego masażysty.

Pozdrawiam, Paweł

grysiu IP: 217.153.221.**

mam podobny problem i kardiolog sugeruje dyskopatię kręgosłupa w odcinku płucnym a konkretnie chodzi o kręgi Th1 do Th3.(unerwienie kręgosłupa)Więcej tu;http://www.masaz.ciechocinek.pl/kre.htm

Klaudia IP: 79.184.244.**

Mi rownież ból klatki piersiowej po lewej stronie. Gdy biore głebszy wdech zaczyna kluc i przechodizc z tylu na plecy;/straszne uczucie.Leże bez ruchu i po pparu min przechodzi i moge tylko brac male wdechy bo przy glebszym jakby mi zaraz cos mialo tam w srodku rozerwac.

andriei IP: 195.34.211.**

Widzę, że nie jestem sam, mam podobny problem. Raz na jakiś czas coś mnie strasznie boli z lewej strony klatki piersiowej, tak jakby mi ktoś wbijał szpilki. Z plecami nie mam żadnych problemów. Na początku myślałem, że poboli i przestanie, w końcu mam 20 lat, ciągle w ruchu jestem: rower, piłka nożna, siłownia, kiedyś pływanie; a tu psikus. Coraz częściej boli i nie wiem co z tym zrobić.

Krystien IP: 83.13.48.**

Wittam!
Ja od kiedy skonczylismy runde wiosenna mam takze jakies klucia w miejscu splotu zeber z mostkiem (też gram w piłke nożna) i jak czasami leze na lewej stronie to serce wali mi o zebra. Na badaniach przed runda pani powiedziała mi ze mam powiekszony miesien sercowy-tak wyszlo z badan. Powiedzcie czy to moze wplywac na klucie mam 23 lata. Teraz jak mamy przerwe pojawily sie te klucia w czasie kiedy biegam to nic nie występuje nie mam zadnych kłuć. A teraz jak przestałem biegac to takie cos mi wystepuje. Dodam ze mam prace siedzaca i do domu jezdze autem takze zero ruchu
please o odp
Pzdr

michal IP: 84.9.59.**

z powiększonym mięśniem sercowym raczej byś tak sobie nie hasał.a proponuje sprawdzic kręgosłup szyjny i ewentualnie piersiowy...no i w miarę możliwości nie rezygnuj z basenu.powodzenia.

Jakub

Witam, mam podobny problem. Od kilku dni prześladuje mnie klujący ból po lewej stronie klatki piersiowej. Nasila się szczególnie gdy poruszam lewą ręką, barkiem lub gdy głębiej oddycham. Mam 20 lat. Proszę o poradę, bo jestem mocno zaniepokojony. Możliwe, żeby było to coś z sercem?

zaniepokojony IP: 213.202.175.**

Witam. Ja mam coś podobnego i też nie jestem w kraju tylko pracuję za granicą więc zaczyna mnie to martwić trochę :( bo się nasila ostatnio. Miałem to już 4 lata temu, robiłem EKG i lekarz powiedział, że nic mi nie jest. Ale dzisiaj dostałem takiego ataku bólu, że aż zacząłem szukać coś na ten temat i tak oto trafiłem tutaj. Średnio raz lub dwa w miesiącu mi się to przytrafia, tzn. zaczyna mnie bardzo kłóć po stronie serca, dokładnie tam gdzie się ono znajduje i nie mogę wziąć głębszego oddechu tylko muszę pooddychać szybko bardzo płytkimi wdechami, jeżeli probuję nabrać głębszy wdech to wówczas boli jeszcze bardziej. Mam takie uczucie jakby mi ktoś wbijał wielką, grubą szpilkę lub coś w kształcie ołówka od środka w serce. Nie wiem co zrobić, ale jeżeli mi się to nasili i bóle będą regularne to chyba będę się musiał wybrać do kraju na badania.
Dodam, że przez 2 lata jeździłem dzień w dzień na rowerze a od 4 miesięcy już nie jeżdżę.

aubi

Witam.Mam37lat,nadcisnienie które lecze.Ostatnio jednak odczuwam ból po lewej stronie klatki piersiowej(pod sercem).Przychodzi nagle,jakby ktoś wbijał w to miejsce cos ostrego.Towarzyszy temu jednoczesnie wybrzuszenie(coś jak guz-na żebrze,tuż po sercem-widoczny na zewnątrz).Trwa to okolo minuty,może dwóch,nastepnie przestaje i wybrzuszenie równiesz znika.EKG jak i echo serca wykonywane wcześniej niczego nie wykazało-serce niby ok.Czy Ktoś spotkał sie z czymś podobnym?co to może byc?Nie towarzyszy temu jakies dygotanie serca,czy coś w tym stylu,ból jest na tyle silny,że parokrotnie upusciłem coś z rąk.

miki IP: 156.17.180.**

witam :) mam 23 lata ostatnio coś zaczęło mnie pobolewać tak jakby w okolicach serca był to ostry ból i nie mogłam brać głębokiego wdechu niekiedy miałam lekkie duszności z tego powodu, ból nasilał się przy wstawaniu gdy podpierałam się lewą ręką, przy kichaniu czy kaszleniu itp. ponadto nie mogłam spać na lewym boku; po trzech dniach poszłam do lekarza bo niestety mi nie przeszło i okazało się że to neuralgia międzyżebrowa; lekarz pytał mnie czy dużo siedze przy kompie i czy dużo piję kawy bo to może być przyczyna bólu. no i dostałam mg + B6 oraz przeciwbólowy ketonal. no póki co rzadziej mnie boli ale za to przeszło mi na plecy i teraz mnie pobolewa na tej samej wysokości co wcześniej tylko że na plecach a nie klatce piersiowej. ale mogę chociaż normalnie oddychac :) pzdr

Ola IP: 83.31.21.**

Witam!
Ja tez mam takie problemy tak po lewej stronie klatki piersiowej mnie kuje np.jak w nocy przełoże sie z boku na bok i wezme głębszy oddech to zaczyna mnie kuć i to jak by pinezki mi ktoś wpinał..I wy macie po 20 kilka lat a ja mam tylko 12.Często jestem w ruchu.Licze na pomoc.