Wojtek1

Witam !

Chciałbym prosić o odpowiedź na pytanie odnośnie stosowania beta blokerów. Od dłuższego czasu leczę nadciśnienie tętnicze stosując monoterapię Newibololem ( beta bloker nowej generacji ). Biorę 7,5 mg raz dziennie. Ciśnienie średnio 132/83, puls ok. 60-65. Czuję się bardzo dobrze czyli lek jest dobrze tolerowany. Mam jednak problem z tzw. lękiem sytuacyjnym tzn, że w sytuacjach towarzyskich zwłaszcza kiedy mam się wypowiedzieć na jakiś temat czuję, że robi mi się gorąco i Moja twarz staje się czerwona. Nawet kiedyś zwrócono mi na to uwagę. Przez całe życie nie miałem tego problemu ale przez ostatnie lata strasznie się z tym męczę. Być może to już erytrofobia. Pomaga alkohol ale to jak wiemy jest droga do nikąd. Mam pytanie czy mogę i w jakiej dawce wziąć Propranolol ?. To także beta bloker ale podobno bardzo skuteczny na takie problemy. Chciałbym spróbować. Boję się jednak czy i jaka może zajść interakcja pomiędzy tymi lekami np. zbytnie obniżenie ciśnienia, tętna itd. Newibolol niestety na Moje somatyczne dolegliwości nie działa. Będę wdzięczny za każdą informację.

Pozdrawiam Forumowiczów

Wojtek1

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Twoja odpowiedź