aguska10

Mam 40 lat. Odkąd 20 lat wykryte wypadanie zastawki mitralnej. od 15 lat biorę betabloker 5 mg. Czuję pobudzenia serca- nie umiem stwierdzić czy komorowe czy nadkomorowe.
Ostatni zapis Holtera to 2 pobudzenia komorowe i 4 nadkomorowe. Rytm zatokowy, bez tachykardii.
Niestety nie udało się uchwycić par ani salw. A są one przeze mnie odczuwalne, I zdarzają się nieregularnie- np. dzisial odczułam 1 - 4 pobudzeniową. W tym czasie spokojnie sobie siedziałam. Zauwazyłam, iż przy wysiłku sa częściej, ale zazwyczaj pojedyncze lub podwójne, A wcześniejsze 3 dni nie było epizodów. czasami odczuwam 3 razy salwę w ciągu dnia (trwa to około 5 sekund) a czasami kilka dni nic.
Mam pytanie, nie mogę tego uchwycić. Lekarz na wcześniejszy, sprzed roku Holter, powiedział, iz nic się nie zapisało. No i teraz tez nie. I co robić? Echo sprzed roku tez ok.
A ja odczuwam i boję się, iż nie mogę podjąć leczenie, bo wynik ok.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

aguska10

A jeszcze moje serce bardzo łatwo się pobudza, jak się wystraszę, cos jest nie tak. Na echu twierdzono tez mocne bicie i lekarz jakos to nazwał, że mam krążenie.... (moje serce wali silnie, i prawie cały czas czuję je w głowie:()nie pamiętam tego słowa.

jvjffkkfmvkkmk IP: 46.170.30.**

To salwy da się odróżnić od zwykłych skurczy dodatkowych!? niech się ktoś wypowie co ma na ten temat jakąś wiedzę bo jestem ciekawy tego.

Twoja odpowiedź