Milena IP: 88.199.76.**

Ostatnio robilam badania laboratoryjne i w wyniku Ob mam 36 to ponad norme co moze byc tego przyczyna jak to zwalczyc i skad to sie wzielo przeciez w ostatnich badaniach bylo wszystko wpozadku.Boje sie pojsc z takimi wynikami do lekarza wiec prosze o porade

iwa IP: 83.9.29.**

witaj:) najprawdopodobniej jakiś silny stan zapalny, pewnie skończy się na antybiotyku, głowa do góry. Pozdrawiam:)

ewelina IP: 193.200.118.**

Witaj:) też tak uważam. Masz stan zapalny. Miałam kiedyś podobne, podczas zapalenia korzonków nerwowych. OB może być podwyższone od stanów zapalnych dziąseł, zęba, zatok, migdałków itp. Nie bój się i idź do lekarza. . Pozdrawiam i dużo zdrowia:)

malina IP: 87.206.204.**

a ja dzis odebrałam wyniki i w OB jest az 44 :( cekawi mnie co u mnie sie *zapaliło * mam nadzieje ze wszystko bedzie oki pozdrawiam wszystkich :) trzymajcie za mnie kciuki :)

Ewa z Zabrza IP: 83.22.198.**

Witam
Podwyższone OB to pewnikiem stan zapalny. Nie zwlekajcie i pędźcie do lekara, żeby sprawdził jaki jest powód, wprowadził leczenie. Koniecznie. Nie wolno tego bagatelizować ani bać sie. Im wcześniej tym lepiej. Głowa go góry, pozytywne myślenie i będzie dobrze.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam za Was kciuki.

Ruskowa IP: 83.29.30.**

witam . ja też mam wysokie OB -41 . Już od jakichś 4 lat. teraz wykryto u mnie niedoczynność tarczycy ,czy takie OB może być od tego? pozdrawiam.

Ania IP: 77.114.96.**

tarczyca a OB to niebardzo związane. każdy z was musi udać się do lekarza, który MUSI przy okazji zbadać wam wszystkie węzły chłonne- to bardzo ważne i bardzo często nie czynione przez lekarzy. naj częstsza przyczyna to stan zapalny. OB powinno spaść po ok 3 tygodniach antybiotykoterapii. najpierw oczywiście należy znaleźć źródło.

Paulinka IP: 87.205.6.**

jestem nastolatką i też mam wysokie ob 36
ale wiem ,że będzie dobrze :))
mam antybiotyki ..... dziś zaś robiłam badanie ciekawe jak wyjdą ...
pozdrawiam :*

Paulinka 15lat

córa IP: 79.175.229.**

moja mama ma ob 105 a wczesniej od dlugiego czasu miala okolo 50 i nikt nie wie od czego takie jest wysokie

:):) IP: 84.10.232.**

Witam! Mimo że temat sprzed długiego czasu, ale może warto dodać że badanie OB jest niespecyficzne. Dla pewności lepiej wykonać badanie białka C-reaktywnego tzw.CRP wtedy jestesmy pewni że wynik wskazuje na prwadziwy stan zapalny a nie na np. zepsutego zęba:)

Kredzia IP: 85.202.39.**

Ja już od ponad 2 miesiecy OB mam powyżej 50 i nie wiem dlaczego, bylam na antybiotyku ktory mi nie pomogl nie mam pojecia dlaczego.

biala IP: 188.47.168.**

Ja bylam tez na badaniach i mialam az 66 OB

Magdyr IP: 91.142.203.**

Ja też byłam dzisiaj na badaniach i tak samo mam ob 66 czy to morze oznaczać coś groźnego?? Byłam na usg jamy brzusznej i nic nie wykazało, mam mieć powtórne badania za 2 tygodnie i się boję :/

Kas IP: 83.28.233.**

A ja mam ob 50 i nie wiem czemu?? ale bede sie badać i zobaczę co bedzie....

kaskabibi

Przy takim OB i z obawami pójścia do lekarza polecam Ci sprawdzenie swojej daty śmierci na stronie http://smierc.org. Może wynik testu trochę Cię uspokoi, ale do lekarza warto się przejść.